Aktuálně: 4 939 inzerátů174 321 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

odstranění sleziny poraďte

ronyariddick
ronyariddick (1 příspěvků) 13.01.2009, 13:16:56 xxx.xxx.175.240
Zdravím, prosím o radu kdo měl s pejskem podobný případ? Mám plnou důvěru k našemu Lékaři pomohl už několika našim zvířatkům, ale teď máme problém, který se nedaří zvládnout. Jezevčík zakrslý dlouhosrstý narozen srpen 1996. Do vánoc 2008 plně vitální, veselý, sežral by na co přišel, ale měl pouze stravu psí + zeleninu mrkev, salát jako pamlsek prostě normální lidské jídlo kořenšné a solené nedostával. V lednu 2 dny nechuť k jídlu a venku se občas zastavil a nehnul se z místa. Veterina - prohlídka - rentgen a zjištěný nádor na slezině. Kapačky, antibiotika a za dva dny operace - odstranění vrostlého nádoru i se slezinou. Okolí bez nálezů jiných ložisek vše čisté. Po operaci a kapačkách problemový zájem o jídlo ( vařené kuřecí prsa a rýže) bez velkého zájmu po troškách snědl a další den čerstvé zase trochu snědl a večer vše nestrávené vyzvracel. Veterina kapačky a vždy po kapačkách po dojetí domů zvracení a zvracení šťávy, Cokoli z jídla co by se jinak o to popral nezájem a pítí také ne, aby jsme zabránili dehydraci dostaval v malích dávkách vodu injekční stříkačkou mezi zuby a to polikal jinak se nenapil.Znovu kapačky ale stav se nezlepšuje. Vždy po kapačkách zvrací šťávy několikrát až do rána po 9 hodině raní už klid nezvrací ale nejí, nepije. Dnes mám kapačku doma a kapu pozvolna, tak aby stačil decentně a dlouhodobě obsah vstřebávat zatím je v pohodě, dnes je úterý 13.1.2009 operace byla minulý čtvrtek 8.1.2008 . Pokud můžete prosím poraďte jaké máte zkušenosti . Děkuji předem a přeji hodně zdraví Vám i Vašim zvířátkům. email - ronyariddick@seznam.cz
Obrázek
Karča
Karča (5 příspěvků) 15.02.2009, 11:37:28 xxx.xxx.97.41
Dobrý den, přeju vám ať váš jezevčík vydrží. My jsme měli anglického kokršpaněla narozen.: 1994 a před dvěma lety stejné příznaky jako vy. Sežral yb předtím vše a najednou skoro nežral. Jeho kondice byla výborná a až do toho dne smenou běha na bruslích i ve svých 12 letech. Ale ten den se se sypal, když jsme za ním došli chtěl vylézt z pelechu, ale když se zvedl nemohl chodit a spadl zpět do pelechu. Byl totálně opdkrvený kůže byla bílá. Jeli jsme an pohotovost tam mu udělali rentgen a zjistili nádor na slezině, ale obrovský. Řekl, že ho můžeme operovat a nebo ho nachat odejít. Zvolili jsme operaci, čekali jsme než usne a pak jsme na požádání veterináře odešli. slíbila jsem mu, že por něj příjdu. Veterinář říkal, že se snažil se probudit, ale už neměl sílu. Dodnes brečím, když o tom přemýšlím. Ten pes semnou vyrůstal, chránil mě a vždycky mi pomohl. A ja tam nebyla, když odcházel. Nemohla jsem být sním a hladit ho. za toto se nenávidím už dva roky co je Charlie pryč. Vážně vám přeju ať toto nezažijete. tak se s pejskem držte, držím palce.
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.