Aktuálně: 4 832 inzerátů175 346 diskuzních příspěvků17 762 uživatelů

Eklektus-škubání peří

Pavel Pospíšil (neregistrovaný) 19.01.2009, 13:03:28 xxx.xxx.208.213
Dobrý den, pomozte prosím. Máme doma Eklektuse samce, odchovaný, stáří 2 roky. Strašně se nám pořád škube, už nevím. Dáváme mu všechno, chodí denně ven z klece, klec má velkou, hodně hraček, krásně mluví, ale fakt vypadá jako slepice, hrozně nás to mrzí. Nevíte co by ještě pomohlo? Samička do party? Díky
sunflowersman
sunflowersman (399 příspěvků) 19.01.2009, 13:43:30 xxx.xxx.229.66
Dobrý den.Prakticky jste si odpověděl sám. Také bych to viděl na tu samičku do party. Zvoliíte tak nejúčinější léčbu poruchy. Příčin ovšem může být více......stres a podobně.
sunflowersman
sunflowersman (399 příspěvků) 19.01.2009, 13:43:30 xxx.xxx.229.66
Dobrý den.Prakticky jste si odpověděl sám. Také bych to viděl na tu samičku do party. Zvoliíte tak nejúčinější léčbu poruchy. Příčin ovšem může být více......stres a podobně.
Pavel Pospíšil (neregistrovaný) 19.01.2009, 14:12:20 xxx.xxx.208.213
Pane Štěpáne, a můžete mi poradit z čeho stress a podobně?? A musí být do party samička Eklektuse?nebo mohu něco jiného? A když by dostal samičku, vyléčím to škubání a nebo je to již nevyléčitelné (někdo mi to říkal ve Zverimexu, že už je to nevratný)...díky moc za odpovědi.
cone
cone (1412 příspěvků) 19.01.2009, 15:39:11 xxx.xxx.85.196
Můžete ho zkusit častěji rosit / lze použít rozprašovač na květiny / a použít některý z přípravků proti škubání peří, co já vím, tak na našem trhu jsou tři různé značky. Jestli by tento stav vyřešila samička těžko říct, samičky u eklektusů jsou dost dominantní a její přítomnost může stav i zhoršit. Pokud dalšího papouška ke stávajícímu, volil bych ve vašem případě dalšího samečka.
Obecně je ale každá rada drahá a jistě škubání nelze zaškatulkovat do nějakého UNI vzorce. Mi se začla škubat samice žaka, je v páru, navštěvují budku, páří se, ale nějakou hodinku denně se věnuje svému peří a tak zkouším jak ji to odnaučit.Zatím bez valného výsledku.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.