Aktuálně: 4 670 inzerátů177 239 diskuzních příspěvků17 792 uživatelů

Vajíčka andulky

nutellka
nutellka (1 příspěvků) 27.01.2009, 14:33:51 xxx.xxx.180.234
Ahoj,potřebovala bych moc poradit.Mám andulky holku a kluka cca.1,5roku.Samička snesla poprvé 12/08 vajíčka(6),ale žádné nebylo oplodněné.Podle knížky jsme je odebrali asi po 10 dnech, ale je leden a ona zase snesla další vajíčka (7)a opět nejsou oplodněná.Mám o ní obavu,protože je hubená a příde mi vyčerpaná.Potřebovala bych vědět,jak často andulka běžně ty vajíčka snáší a za jak dlouho je opravdu odebrat,protože všude píšou něco jiného.
papy
papy (447 příspěvků) 27.01.2009, 15:05:36 xxx.xxx.64.132
já nechávám andulky sedět 2x maximálně 3x za rok!!!!!!!!! a vajíčka jim nikdy neberu ikdyž sou prázdná,protože jednou se mi stalo že z 11 vajec se mi vylíhlo 7 mladých.po 29 dnech se začali líhnout a měli by se líhnout tak v 19 -21 dnech.a samička sleze sama az bude chtit,kdyz ji vajicka vemete tak akorát tak začne snášet nová a vysílí se.zkuste ji mít více na světle a v teple a dejte do klece třeba piškot namočený nebo vařené vajíčko,aby měla dost vitamínů.chovu zdar
anonymní (neregistrovaný) 27.01.2009, 15:10:40 xxx.xxx.35.177
Zahřívá je poctivě, není často mimo budku?
Uvádí se, že žilka jde vidět 7. - 8. den od 1. dne zahřívání, ale stalo se mi, že šla vidět už 4. nebo taky až 9. den.
Pokud opravdu poctivě zahřívá a 10. den ve vajíčku nejde nic vidět, tak už opravdu čistá jsou. Prosvědcujete je baterkou že?
taky se mě u andulka stalo že z prvních dvou snůšek nic nebylo /špatně zahřívala/, tak jsem 2. snůšku neodebírala a nechala ji, nakonec si ji sama vyházela za měsíc. Tak vám radím to samé, nechte jí ty vajíčka ať si odpočine od snášení

anonymní (neregistrovaný) 27.01.2009, 15:24:58 xxx.xxx.180.234
děkuji za odpovědi, vajíčka prosvěcuji baterkou raději až tak 12.den,abych měla jistotu,ale nic tam není už také podruhé.četla jsem,že pokud se vajíčka neodeberou andulka na nich sedí dokud neumře, i když v nich nic není.
je to tedy blábol,předpokládám, podle Vašich zkušeností.radíte tedy počkat až je andulka vyhází sama,ale bojím se o ní,protože jak na nich sedí, moc nejí a nepije,je opravdu hubená. voliéru mám přímo u okna a teplotu tak 22st.,dávám jim všechno možný,aby měla dost vápníků a vitamínů a jestli je zahřívá?mě se zdá, že ano,je tam téměř pořád.vylítne asi tak 2-3x za den a venku je asi tak max.do 5min.
anonymní (neregistrovaný) 27.01.2009, 17:19:46 xxx.xxx.35.177
Pokud samička sedí, tak je normální, že vylétne jen na chvíli se nažrat a vyprázdnit.
Proč myslíte že je andulka moc hubená? Určitě to nemůže být způsobeno snesením vajec a následným sezením na nich.
Jak jste zjistila že je hubená? Pohledem nebo ste ji měla v ruce a vylízá ji hrudní kost? Pokud totiž pohledem tak je to dost špatné, někde je chyba, andulka pravděpodobně něco je, může být začervená. Normálně andulka při hnízdění není od pohledu nijak vyčerpaná.
Zkuste vložit fotky jak vypadá.
Čím je krmíte a co všechno podáváte když hnízdí? Jaký mají prostor? Tohle je také dost důležité.
Pokud je andulka příliš hubená - tz. že někde je chyba - budku oddělejte, vekjce vyházejte a nenechávejte ji hnízdit a vyřešte nejdřív problém s vyhublostí, jinak vám na těch vajíčkách uhyne.
Zkuste vložit ty fotky, třeba se vám jen mos hubená zdá.
anonymní (neregistrovaný) 27.01.2009, 17:48:23 xxx.xxx.180.234
Zdá se mi hubená od pohledu. V ruce jsem ji neměla,takže s tou hrudní kostí nevím.Před tím snašením nebyla nijak vypasená,ale teď se mi zdá rozhodně hubenější než před tím.Krmení dávám směs z prosa, vaječný mix ze zverimexu, salát,vyklíčené proso.Prostor snad mají, je to klec 100x80x45cm a mají stín i světlo.poslala bych nejraději hned foto,ale nemohu ji teď vyfotit,neni tam dobré světlo.pošlu ji hned jak to půjde.
anonymní (neregistrovaný) 27.01.2009, 18:09:34 xxx.xxx.35.177
Prostor je vyhovující.
Co se týče skladby žrádla tak nic moc. Směs prosa nestačí ze zrní, musí to být pestré, já dávám jen 50 % prosa.
Co se týče té suché vaj. míchanice tak tu děláte chybu. Ta se dává před hnízděním, aby ptáky stimulovala, při snášení se vysadí a pak se dává při líhnutí mláďat, aby jí mohli staří krmit, jinak se nedává.
Je taky potřeba dávat něco z ovoce, rádi přijímají jabka a nastrouhanou mrkev se strouhankou.
Salát max. 1x týdně, má projímavý účinky.
Jak to máte vyřešené se světlem teď v zimě když jste měla v plánu odchovávat? Máte prodloužený den min. na 14 hodin?
Pokud ne tak děláte velkou chybu, případná vylíhlá mláďata by byla slabá - rodiče by je krmili jen pár hodin denně a neprospívali by
anonymní (neregistrovaný) 27.01.2009, 18:44:52 xxx.xxx.180.234
S tou skladbou jídla je to asi tedy špatné,co doporučujete?ráda si nechám poradit.nerada bych, aby strádali.ale ten mix jim nedávám pořád.mají ještě vitamínové tyčinky a ovoce moc nechtějí, to vyhazujem nesnědené.(jablka)mají radši zelené( třeba ten salát).zkoušeli jsme papriku,mandarinky, banán,ale moc to taky nechtěli.
Se světlem to nemáme vyřešené vůbec, pokud tedy myslíte světlo u klece, nějaké přímé.Mají samozřejmě denní světlo a pak to co je v místnosti(kuchyň) při běžném užívání.
anonymní (neregistrovaný) 27.01.2009, 19:52:52 xxx.xxx.35.177
Záleží jestli si žrádlo chcete míchat sama nebo už hotové - namíchané - koupit, ale tam je potřeba se dívat na složení. Připadá mi, že nějaké smíchané krmné směsy pro konkrétní druh papouška jsou někdy docela mimo mísu.
dají se koupit třeba pouze kilové sáčky, ale pořizovací cena je dražší, možná by byla lepší přímo namíchaná směs a pořádně si přečíst složení.
Zkuste 50 - 60 % prosa - krmím jednodruhovým /žtutým/, ale lepší je více druhů namíchat
20 % lesknice
20 % oves - mě andulky přijímají neloupaný, tak krmím tím, protože se aspoň zabaví loupáním
okolo 5 % slunečnice, kardi, semence
Chováte je v kleci kde nemají takový prolet, takže s tučnými semeny opatrně.
Nechat vždy dožrat misku, nedoplňovat, mají tendenci vyjíst první tučnější.
Pokud vaše andulky nejsou na slunečnici zvyklé, tak ji dávat nemusíte, většina andulek ji přijímat odmítá.
Také je možné naučit ptáky postupně na granule, můj názor je ten, že jsou lepší jak zrní, vyvážené, pták spotřebuje vše, nejsou zbytky, není nikde bordel ze šlupek. Ale musí se naviknout postupně, u některých papoušků to trvá déle. Pořizovací cena kg je vyšší zak u zrní, ale ve finále to dráž nevyjde, pták jich zkonzumuje menší množství.
Vitamínové tyčinky to asi myslíte to zrní na špalku že? Kdesi jsem četla že to moc vhodné není, ale občas to nevadí /není to moc vyvážené/.
V kleci mějte stabilně sépiovku a grit úpísek pro ptáky/ - tyhle dvě věci jsou velmi důležité.
Budku radši vyhodtě ať se samička spraví, a počkejte na jaro, nemá smysl odchovávat mláďata teď v zimě, když nemáte vytvořené světelné podmínky.
Doporučuji koupit vitamíny AKVAKAR E, je v dostání ve větších zverimexech, obchodech z krmivy a burzách. Podává se do vody, takže to nemusíte složitě míchat do žrádla.
Uvidíte že se za pár týdnů spraví a na jaře na hnízdění bude ve formě :-)))
anonymní (neregistrovaný) 28.01.2009, 10:42:13 xxx.xxx.180.234
zdravím, tak to bylo vyčerpávající.moc děkuji za radu, ani nevíte, jak se mi hodí.s tou budkou to tak pro jistotu vyřeším,zdá se mi to nejlepší, protože,jak říkáte, nemám na to podmínky na tu zimu a doufám, že andulka bude ok.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.