Aktuálně: 4 794 inzerátů175 926 diskuzních příspěvků17 774 uživatelů

Výběr klece

anonymní (neregistrovaný) 30.05.2007, 17:36:14 xxx.xxx.60.248
V současnosti chovám v "supermarketové kleci" (cca 50 x 30 x 45 cm) jednu aymaru. Klec zdědila po dříve chované andulce. Velmi se mi však líbí klece ARTMET (150x55x55 nebo 145x55x55) za cca 4-5 tis.Kč. O peníze mi nejde, ale váhám, zda je pro jednoho malého papouška vůbec tak prostorná klec vhodná. Zda i tady platí úměra - čím větší tím lepší:-))? A ještě jedna otázka: tyto klece jsou vždy za stejnou cenu vyráběny ve dvou provedeních: pletivo o průměru 2,2 a hutší nebo 2,8 a řidčí. Dále pletivo levnější stříbrné či dražší zlaté (zda je také kvalitnější to nevím). Tak nevím, kterou případně zvolit. Do budoucna plánuji zůstat buď u aymary či andulky, ovšem mým snem je papoušek senegalský.
Předem všem děkuji za názory
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 30.05.2007, 18:18:14 xxx.xxx.183.35
Jak jsem psal i na Exotě.

To záleží, ale především na tobě. Znám více chovatelů, kteří se specializují na chov aymar a můžu říct, že je odchovávají v klecích pro andulky a když říkám odchovávají, tak v takových klecích mají dva kusy. Ale pokud nevíš co z penězi a chceš větší, tak to záleží na tobě. Ale dopředu ti můžu říct, že za 4-5 tisíc sis mohl pořídit toho vysněného senegalce.
Fanda (neregistrovaný) 01.06.2007, 08:50:25 xxx.xxx.60.248
Já řeším opačný problém. Třeba mi poradíte. Mám jednu aymarku - mazlíka (asi samičku) v podobné kleci (klec MEGI 43 x 25 x 47). Uvažuji, že aymarce koupím ještě jednoho aymařího kamaráda, aby jí nebylo smutno, když jsme v práci. Myslíte, že jim bude klec stačit? Taky by mě zajímalo, zda je lepší opět samička či sameček (o odchov mě nejde) a zda hraje roli i zbarvení (raději bych odlišnou barevnou variantu)? A co hlasový projev - myslíte si, že 2 papoušci se víc zabaví a budou v klidu nebo křiku přibude (naše samotná aymarka je zatím "docela" tichá)?

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.