Aktuálně: 4 816 inzerátů176 070 diskuzních příspěvků17 778 uživatelů

alexandr maly

tobias (neregistrovaný) 30.05.2007, 21:01:28 xxx.xxx.64.118
mám problém samice nechce samečka. Pořád ho zaháníí a když se kněmu přiblíží tak se zobákama trhají.Je možné že zahnízdí
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 30.05.2007, 23:26:43 xxx.xxx.183.35
Možná to chce jen čas. Možná je samec v toku a samice ho nechce přijmout. Tok poznáš podle divného chování a podle zvýšeného křiku samce. Pokud jsou to mladí ptáci, tak hnízdit nebudou. V dnešní době alexandři nejsou moc drazí a proto není problém nakoupit více kusů a dopřát jim přirozený výběr partnera. Jak jsou zbarveni ti tvoji?
Monika (neregistrovaný) 31.05.2007, 14:22:41 xxx.xxx.214.26
este mam jeden problem.samicka ma hrozne kratky ocas polovicni.tak jestli ji neco nechyby nebo nema nakou nemoc?????
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 31.05.2007, 18:46:57 xxx.xxx.183.35
Dobrý den. V těchto teplých dnech může papoušek přepeřovat. Není to nic neobvyklého. Pokud je samička mladší, pohlavně NEVYSPĚLÁ tak můžete podávat ovoce a zeleninu, aby měla přísun vitamínů. Já například špatně opeřeným papouškům = papouškům co například přepeřují, podávám vitamíny do vody Optimin E od firmy aquamid. Docela se mi to osvědčilo na více kusech ptáků. Podle mého to, ale není žádný zázračný přípravek. Jsou to pouze vhodné vitamíny. Dále k dobrému opeření dobře prozpívá světlo, ale nedoporučuji přímé slunko. Ještě mě na závěr napadla jedna možnost, a to je příliš malá klec. Pokud má alexandr malou klec a lozí často po pletivu, nebo po drátech, tak se mu ocas ošoupe. Věřím, že se to brzo zlepší.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.