Aktuálně: 4 666 inzerátů177 668 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů

Jak odchytnout andulku?

Jitka Grohmannová (neregistrovaný) 11.02.2009, 12:46:28 xxx.xxx.203.224
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak odchytnout andulku kvůli zastřižení drápků. Je ochočená - na ruku sedne, na rameno, ale na sebe sáhnout nenechá. Začne nadávat a ohánět se zobákem nebo prostě ulítne. Veterinář nám ji odmítl odchytnout s tím, že by mohla umřít - že na cizí ptáky nechytá (přitom když jsme tam byli minula a byl tam jiný doktor tak ho odchytl bez problémů). Tak jsme se rozhodli, že to zkusíme s přítelem sami, ale problém je v tom odchytu. Zastřižení chceme udělat manikúrníma nůžkama, popř. kleštičkama - pouze ty drápavé špičky. Můžete poradit, jak to udělat, aby to pro něj bylo co nejméně stresující?
Obrázek
Jitka Grohmannová (neregistrovaný) 11.02.2009, 12:48:02 xxx.xxx.203.224
Fotečka našeho Pipina
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 11.02.2009, 12:59:36 xxx.xxx.62.209
andulka na fotce zadne zastrizeni drapku nepotrebuje
anonymní (neregistrovaný) 11.02.2009, 13:07:10 xxx.xxx.35.177
ahoj pokud na sebe nenechá šáhnout tak přes něho hodit třeba tričko, pak už je ta manipulace docela dobrá, pod tričkem si ho přidržíš jak potřebuješ jednou rukou - dlaň budeš mít na jeho zádech a mezi palec a ukazováček chytneš jeho hlavičku, tak se pěkně zafixuje a nepohne se
a druhý člověk už si přidrří určitej drápek a střihne, je to lepší ve dvou ať je pěkně zafifovaný pták i jeho prstíky
máme taky domácího ptáka kterej na sebe chytnout nenechá a řešila sem to tak jak sem ti to popsala, tak to dělám i u divokých co mám ve voliérách
max. bude nadávat, ale tím jak je zafixovaný jde všechno rychle tak to má brzo zasebou tak moc dlouho ve stresu není :-))
anonymní (neregistrovaný) 11.02.2009, 13:08:50 xxx.xxx.35.177
no a jestli je fotka aktuální tak to opravdu nepotřebuje, drápky má ukázkové
Jitka Grohmannová (neregistrovaný) 11.02.2009, 13:27:41 xxx.xxx.203.224
Fotka je stará půl roku, není aktuální. Děsně škrábe, drápy má jak jehličky.
anonymní (neregistrovaný) 11.02.2009, 13:46:11 xxx.xxx.62.209
zastrihovat drapky jen proto, ze jsou ostre a nikoli prerostle, je pohodlnost majitele.

dejte andulce takova bidla, aby je prsty obemkla max. ze 2/3, s hrubsi kurou.

http://www.amazonia.cz/informace.php?eid=25
anonymní (neregistrovaný) 11.02.2009, 14:03:21 xxx.xxx.35.177
zastřihněte jen malinko - konce a dejte opravdu lepší bidla, doporučuji dát jedno betonové, prodávají se v každém větším zveráku, mám s ním dobrou zkušenost, hlavně nekupujte ty "návleky" na bidla, vypadá to jak šmirgl papír
jinak já vás docela chápu, taky sme museli zastřihávat i když nebyly drápky moc přerostlé, přítel s tím problémy neměl, má asi hroší kůži, ale já měla ruce samej krvavej šrám
takže lepší zastřihnout než brát ptáka přes staženej rukáv
Jitka Grohmannová (neregistrovaný) 11.02.2009, 14:11:09 xxx.xxx.203.224
Jj, jak říkáte - my navíc čekáme každým dnem miminko a nerada bych aby ho hned podrápal na obličeji, protože předpokládám, že Pipinek bude na něj zvědavý. Mě přeběhl po obličeji asi před týdnem a měla jsem na obličeji celkem solidní šrám. Zkusím to tričko a opravdu zastřihout jen ty špičky, pak je to vždycky fajn. Děkuji všem za názory.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.