Aktuálně: 4 940 inzerátů174 357 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

dokmování

Lukas; (neregistrovaný) 16.02.2009, 12:32:52 xxx.xxx.63.200
dobrý dne , umřela mi samice andulky a sameček se na mládě vybodl, potřebuju ji dokrmit, ale směs mi příjde do dvou týdnů.....co dělat? (napadlo mě : rozmixovat v mixéru na kaši kus mrkve , vajíčko atd... jenže je to moc hustý, nevím čím to mám naředit...( přesnífávka pro malé děti ?) prosím poradte...... už mi jedno můádě umřelo....už mám jen dvě...... nechci aby umřeli i oni...
cone
cone (1412 příspěvků) 16.02.2009, 13:07:43 xxx.xxx.85.196
Myslím, že když namixuješ natvrdo uvařené vejce s piškotem a naředíš to nějakou lepší jablečnou přesnídávkou, tak nic nezkazíš. Jen dodržuj teplotu krmné směsi při podávání mláděti v rozmezí +- 38°C, chladnější směs mláďata nepřijímají moc ochotně, teplotou nad 42°C můžeš mláděti ublížit. Později můžeš do této směsi přidat i rozmixované ovesné vločky, nebo kukuřičnou inst. kaši.
Nezkrmenou směs můžeš tak jeden den skladovat v ledničce, krmit asi budeš inj. stříkačkou? První krmení, tak dvě až tři udělej řidší, pozdější hustota je taková, abys to dokázal nabrat do stříkačky. Krmí se opatrně do koutku zobáčku, dodržuj pauzu mezi jednotlivými krmeními na vytrávení. Ať se ti daří.
anonymní (neregistrovaný) 16.02.2009, 13:07:54 xxx.xxx.35.177
Ahoj, jak jsou staré? já jako první pomoc použila tu suchou vaj. míchanici - přesetou přes hodně jamné síto a naředěnou vodou. Za kaši na objednávku se vybodni, dostane se koupit i v obchodě. já pro ní tenkrát letěla těsně před zavíračkou do Hornbachu. Snad poradí ještě někdo.
v tom hornbachu mají od versele-laga handmix, ta je velmi kvalitní, bohužel trochu dražší cca 260 kč. Než by ti ta směs přišla tak je nemůžeš nechat na takové míchanici jak píšeš - to je spíš jako nouzovka - mlá%ďata by neprospívali a umřeli by
anonymní (neregistrovaný) 16.02.2009, 13:08:48 xxx.xxx.35.177
musíš ale napsat jak jsou staré, od toho se hodně věcí odvíjí ...
cone (neregistrovaný) 16.02.2009, 14:03:54 xxx.xxx.85.196
Od věku se ovíjí pouze interval mezi jednotlivými krmeními. Jinak nemyslím, že by mladé neprospívaly a umřely - vždyť není tak daleko doba, kdy žádné dokrmovací směsi na našem trhu nebyly a přesto se díky umu a nápaditosti našich chovatelů uměle odchovávaly druhy jako amazoňan, žako a různí kakaduové, včetně moluckých. Cone
anonymní (neregistrovaný) 16.02.2009, 14:32:08 xxx.xxx.35.177
Sem názoru jiného, ikdyž určitě nemám takové zkušenosti jako vy. Stačí se podívat na složení směsí, toho doma nedocílíte, když krmí mladé rodiče, tak jim předávají jakési "enzimy", které podporují jejich vývin a správný růst.
Pokud má zadavatel mladé velké, pak možná, ale pokud má pár denní prcky, těžko odchová bez nějakých problému, mláďata nebudou prospívat.
Stačí jen přirovnat k lidem, pokud matka nekojí kupuje náhradní sušené z obchodu, to se tomu aspon podobá, dítě prospívá, podívejte se na složeníˇna krabicích na složení. Stejné je to jak z dokrmovacíma směsema.
to že na věku nezáleží je hloupost. pokud je pár denní, napíšu krmit řidkou, pokud starší krmím hustou. U malých je dost důležitá teplota, u velkých to až tak podstatné není. taky okolní teplota, pokud má malé tak je nemám při pokojové teplotě 20 st, potřebují 35, skutečně je hodně věcí, které se dají poradit konkrétněji kdyby zadavatel uvedl aspoň přibližný věk.
anonymní (neregistrovaný) 16.02.2009, 14:34:45 xxx.xxx.35.177
A ještě jedna věc, souhlasím samozřejmě s tím, že dřív tyhle věci nebyli a mláďata prospívali, ale dívjte se na to tak, že zadavatel je laik, ten nemá zmáklí kolik čeho aby mělo mládě dostatek, ti co tak dokrmovali tak to věděli právě tou praxí. vím o vás že dokrmujete, proto se docela dost divým že takto reagujete.
anonymní (neregistrovaný) 16.02.2009, 15:33:38 xxx.xxx.35.177
Tak to znamená vyšší teplotu, pokojová jim nebude stačit, budou hůř trávit. Chtělo by to teplotu zvednout min. na 32 st., vyrobte provizorní inkubátor z čehokoli, třeba z menšího akvárka, krabice, .. co máte po ruce + dekl z něčeho pevnějšího, do rohu zespodu přidělejte žárovku. umistěte aji teploměr abyste měl aspoň orientační představu. uvidíte podle chování ptáků co jim bude vyhovovat, pokud je jim zima, tulí se k sobě a třesou se, pokud teplo tak mají roztažená křídla.
bohužel nemám odhad jak často krmit - snad 3 - 4 h., krmte do prázdného volete, nebo aspoˇskoroprázdného, ale min. 1x denně úlepší přes noc ať se vyspíte/ nechte min. 6 - 7 mi. hod. pauzu na vyúprázdnění. Kaše řidší - taková spíš voda. Doporučuji natáhnout do stříkačky a skusit na ruce teplotu - jak děcku, pokud vás to nebude pálit, je to dobré, nesmí být horká, způsobuje popálení volete.
anonymní (neregistrovaný) 16.02.2009, 15:37:23 xxx.xxx.35.177
Pročtěte si o dokrmování na stránkách Milana Bartla, je to dobře napsané, vysvětlené, jsou tam napsány právě i rizika co všechno se může stát, s čím se člověk může setkat.
Kolik jich ještě máte?
dejte je třeba zatím k nějaké lampičce do misky, uvidíte jak pookřejou.
hodně trpělivosti a klidně se ptejte, dejte vědět jak vám to jde.
cone (neregistrovaný) 16.02.2009, 16:56:54 xxx.xxx.85.196
Zareaguji ještě hůř, zkoušet teplotu na hřbetu ruky je hrozné, každý člověk má ten pocit tepla někde jinde. A domnívám se, že po několika nakrmeních kaši řidší konzstence / ne vodové / lze bez problému přejít na kašovitou. Když sáhnete na volátko mláděte krmeného rodiči po tom týdnu / tak jsou mladata stará / tak neucítíte řídkou , ale velmi hustou směs. To jen na okraj.
Jinak se nebráním něčemu přiučit
anonymní (neregistrovaný) 16.02.2009, 17:51:59 xxx.xxx.35.177
no, Cone, problém je v tom, že radím laikovi, ten asi doma nebude mít rychloběžku. to samí můžete říct na inkubátor, nač vyrábět tak hloupí kde budete muset chodit pořád dokola hlídat teplotu když se dá koupit.
Neberte to ve zlém, ale radíme laikovi.
Na ruce nepoznáte kolik má kaše teplotu přesně stupňu, ale poznáte že nemá třeba 39, protože to pálí. Krmil ste někdy mimino? skutečně je takto ten odhad velmi dobrý
tohle nemám od sebe, tuhle radu mi dal Milan bartl, když jsem z ničeho nic spadla do dokrmování v prvním týdnu života a nevěděla o tom zhola nic, byla jsem schopná jen večer zajet pro dormovací směs a narychlo vyrábět inkubátor... a povedlo se. sháněla jsem informace kde se dalo, protože to není jednoduché a běží čas. trochu jste mě zklamal, měla jsem vás za seriozního ochotného chovatele.
cone (neregistrovaný) 16.02.2009, 18:41:27 xxx.xxx.85.196
Je jasné, že radíme laikovi, na tom vejci s piškotem a jablečné přesnidávce jsem udržel bez problémů mladé pap. senegalské, můj úplně první odchov, bylo to od konce druhého týdne do konce třetího, než jsem dostal NutriBird poštou. Také jsem neměl v té době zkušenosti s dokrmováním a senegalové to zvládli, plastovou krabičku s papírovými kapesníky jsem posouval po topné folii používané v teraristice. Dodnes nepoužívám teploměr rychloběžku, ale obyčejný silnostěnný teploměr pro akvária, hned jim i kaši míchám. A různé fígle kolik horké vody nalít a následně přelít do dalšího porcelánového hrníčku, aby měla požadovaných 50°C na přípravu, to mě zase naučil můj kolega, který dokrmoval žaky. O tom, že lze dokmovací směs koupit v Hornbachu jsem nevěděl, je to dobrá informace.
Že jsem vás zklamal mě i mrzí, ale občas se to stává. Myslím, že okolo dokrmování již je vše vymyšleno a publikováno, jen si z toho vybrat to nejvhodnější do vlastních podmínek a mít na to systém vyhovující i lidem kolem. Nic jsem nemyslel ironicky nebo s úmyslem uškodit, vždyť bych zároveň uškodil nejen tazajícímu, ale hlavně mladým.
anonymní (neregistrovaný) 16.02.2009, 19:08:58 xxx.xxx.35.177
V dokrmování se považuji spíše za laika, nedokrmuji dobrovolně ale nedobrovolně, takže z tohodle důvodu bych se ídobrovolného dokrmování nikdy nepustila a obdivuji lidi, kteří se do toho pouští - ikdyž rozdíl tu je, vy mladé berete podstatně později kdy už s nima není tolik práce.
Naše zkušenosti se rozchází, každý má své fígly, ale v podstatě teď cíl jediný a to poradit.
Z odstupem času ... asi jsme se oba nechali unést :-))
a zadavtel ať písne jak se malejm daří, když už si tu tak dopisujeme ...
cone (neregistrovaný) 16.02.2009, 19:55:33 xxx.xxx.85.196
Také zastávám názor, že nejkrásnější pohled je na vylétlé mláďata dokrmovaná na bidle rodiči . Ale jsem nucen u několika párů buď vždy nebo jen někdy mláďata odebrat a ručně dokrmit. Že je to řehole se nebudu ani zmiňovat. Ale opravdu někdý není zbytí a přijít o mladé se mi nechce. Musím odebírat mezi třetím a nepozději pátým týdnem. Ale třeba takový pap.konžský je dle mého odstaven kompetně až kolem 14-ti týdnů, senegalci kolem toho desátého, takže i tak si toho užiju. Momentálně jsem u dokrmování 4 týdenních konžských.
anonymní (neregistrovaný) 17.02.2009, 12:48:07 xxx.xxx.35.177
Tak co, jak jsou ptáci na tom? Že se neozvete ... to to špatně dopadlo ?

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.