Aktuálně: 4 979 inzerátů174 017 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Jak zachranit sykorku

Ondra KH (neregistrovaný) 22.02.2009, 17:51:04 xxx.xxx.244.234
Ahoj, dneska znama privezla na aute (chladici) sykorku, puvodne vypadala ze je mrtva, ale pak jsem si vsimnul dycha a otevira ocka. Asi ji nesrazili ale hrala se na chladici kdyz auto stalo a zasekla se drapkem a nemohla uletet, tak byla cela promrzla. Vzal jsem ji domu a kdyz se trochu ohrala tak byla docela cila. Dal jsem ji do klece k nasemu Aymarakovi Kubovi aby si letanim po byte neublizila (Kuba tak nebyl :-). Vypadala fakt dobre, behala po kleci, tak jsem ji chtel pustit. ALe venku se bohuzel ukazalo ze nemuze litat - stala by se snadnou koristi. Tak jsme ji zas chytli a dali zpet do klece. Protoze ji asi budeme muset nabidnout ubytovani na delsi dobu, tak jsme je zkouseli seznamit - strcili je do klece spolu pod dohledem... a cekali co bude. Kuba byl znacne rozpacity, celou dobu napasovanej v jednom koute klece a porad roztahoval ocas - asi se dvoril ??? ale jak jsme klec otevreli, hned byl venku. No a ted k otazce - 1) mame sykorce koupit nejaky jiny zobani nez ma nas Kuba? (slunecnice, proco, oves...) Je nejaka malinka - asi jeste podzimni mlade, nejsem si jisty jestli slunecnici vyloupne. 2) znamena roztahovani ocesu dvoreni? - v tom pripade by ji snad neublizil...
Dik moc za radu, sykorka vam bude vdecna
anonymní (neregistrovaný) 22.02.2009, 17:59:48 xxx.xxx.43.243
Já bych se teda docela bála nemocí a roztočů které by Váš Kubík mohl od sýkorky chytnout. Určitě by bylo fajn jí přinejmenším odčervit.
Pochybuji také, že by se cizímu ptákovi dvořil - podle mě to roztahování ocasu bylo spíš ze strachu a nervozity - ještě když píšete že se krčil v koutě a při možnosti uletět vzal roha.
A co se krmení týče poradí zkušenější - přinejhorším ve většině chovatelských potřeb mají lojové koule které teď v zimě zobou divoké sýkorky...
Ondra KH (neregistrovaný) 22.02.2009, 18:09:41 xxx.xxx.244.234
No jo, kdyz ja mam jen jednu klec a do krabice se mi ji strcit nechce - to bych ji asi moc nepomohl...
anonymní (neregistrovaný) 22.02.2009, 18:23:01 xxx.xxx.43.243
Pochopila jsem, že Kubík je zvyklý létat volně po bytě?
Pokud jste ochoten riskovat parazity, tak zavřete sýkorku do klece, a Kubu nechte ať se s ní seznamuje z venku přes klec.
anonymní (neregistrovaný) 22.02.2009, 18:35:14 xxx.xxx.35.177
Roztahování ocasu je u aymar nervozita, bojácnost.
Taky bych se bála parazitů, absolutně nevím jak bych to řešila, ale určitě bych je nedávala do stejné klece.
Ale určitě jak začne létat tak ji hned pusťte a nenechávejte si jí.
Možná by vám pomohli v nějaké záchranné stanici.
hodně štěstí
anonymní (neregistrovaný) 22.02.2009, 18:36:08 xxx.xxx.35.177
ještě ohledně žrádla, sýkory žerou slunečnici, ta se jim sype i do krmítek, a tvdý rohlíky
Ondra KH (neregistrovaný) 22.02.2009, 18:41:18 xxx.xxx.244.234
JO, Kuba v kleci přes den prakticky není - chodí tak jen spát a krmit se (nejradši se ale krmí z našich talířů :-) Ale zas mu jí nemůžem takhle blokovat - je tam zvyklý. Navíc mám strach abz sýkorka nezchoulostivěla když jí budem mít doma pár dní a pak vanku stejně nezahynula...
Orina
Orina (227 příspěvků) 22.02.2009, 22:40:27 xxx.xxx.66.188
Možná by váím poradili nějací chovatelé drobotiny, jestli by sýkorka nepřijala také nějakého moučného červa nebo vaječnou míchanici. Ale to je jen nápad a nevím jestli by jí to prospělo.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.