Aktuálně: 4 985 inzerátů174 054 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Andulku nebo Anduláka?

Barbora Trachtová (neregistrovaný) 23.02.2009, 15:06:37 xxx.xxx.176.254
nevim co je lepší byl by 2 roky v bytě a pak v baráku, chtěla bych aby se naučil(a) brzy mluvit...A aby byl(a) hravý(á)
anonymní (neregistrovaný) 23.02.2009, 15:13:51 xxx.xxx.176.254
Nemá někdo zkušenosti s tim co je lepší????Hlavně na mluvení...
Orina
Orina (227 příspěvků) 23.02.2009, 15:22:09 xxx.xxx.70.12
Na mluvení je myslím lepší andulák. I když některý se taky mluvit nenaučí. Hodně záleží na tom aby to bylo mládě, koupené nejraději od chovatele. Jenže pokud si vyberete právě vylétlé z hnízda, tak se zase nemusí poznat jestli to je sameček. Já jsem dávala lutino do své rodiny a zrovna se to nepovedlo. Byla to samice,ale tak zlá, že jsem potom již nikdy takovou andulu neměla. Takže i když to člověk dává s nejlepším vědomím, zrovna se to nemusí povézt. Já trpím na modré anduláky a tvrdím, že se naučí mluvit nejlépe, ale taky to nemusí být pavda. Prostě buď budete mít štěstí a nebo ho budete muset mít rádi i bez mluvení. Taky je důležitá trpělivost. Některý se naučí říkat první slova až po roce a pak už povídá to co odposlouchá ani ho nemusíte dál učit. Tak přeji šťastnou ruku při výběru papouška a dobrého chovatele.
anonymní (neregistrovaný) 23.02.2009, 18:28:43 xxx.xxx.27.216
Tak děkuji...Určitě bude od chovatele a mladý...A myslíte že se nezblázní když bude v bytě a pak v baráku?
anonymní (neregistrovaný) 23.02.2009, 19:21:44 xxx.xxx.231.126
podle toho, jaký je povahy. Některým to vadí více, nekteré to ani nevnímají... Většinou jsou prvních pár dní nervózní, a potom se rozkoukají... Některé se z toho sice zbláznily, ale to proto, že v bývalém bytě, neměli klec, ale svůj koutek, který nemají v novém domě, i některé s klecí to neunesli... Ale když na něj budete prvních pár dní naprosto milá,. ani ho nebudete nic učit, jen na něj hodně mluvit, tak to podle mě, přežije i ten hodně citlivý...Držím palce ;-)
anonymní (neregistrovaný) 24.02.2009, 08:17:19 xxx.xxx.176.254
Tak děkuji, určitě dodržim...
Jitka (neregistrovaný) 25.02.2009, 15:40:01 xxx.xxx.203.224
My máme taky anduláka - žlutého. Naučil se mluvit cca za 2měsíce. Nejdříve své jméno, a pak už to šlo jedno za druhým. Teď už umí cca 15 slov a spojení. Je třeba se mu ale opravdu věnovat, mluvit na něj. Teďka je trošku zlobivej - oblíbil si klování, ale jinak je s ním sranda. Ale určitě nekupujte ve zverimexu, ale jen od chovatele.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.