Aktuálně: 4 802 inzerátů175 948 diskuzních příspěvků17 777 uživatelů

Rozela - voliéra

PZ (neregistrovaný) 09.06.2007, 09:15:12 xxx.xxx.224.61
Dobrý den,
začínám stavit voliéru pro Rozely pestré. Budu mít dvě vedle sebe. Jaké mám koupit pletivo ? Koukal jsem na svařovanou síť 19x19cm a drát 1,4mm, nebo 25x25cm a 1,8mm. Která by byla vhodnější ?
Ještě jsem někde četl, že by bylo mezi jednotlivými voliérami udělat dvojité pletivo s mezerou, aby na sebe především samci neútočili v době toku. Je to nutné ?
A poslední..."Závětří" budu mít dřevěné né zděné. Je nutné ho nějak izolovat (polystyrén) pro přezimování, nebo stačí pouze samotné dřevěné stěny ?
Děkuji za rady.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 09.06.2007, 09:41:40 xxx.xxx.183.35
Dobrý den.

Pro rozely postačí obyčejné králikářské pletivo. Pokud, ale máte dostatek peněz, tak si můžete pořídit jakékoliv pletivo. Takže především záleží na vás a na vašem vkusu.

Dvojité pletivo nutné není, ale je vhodné. Ne jen kvůli napadání agresivních samců, když budou v toku, ale kvůli škodné, jako například potkání, kočky, myši atd. Někteří chovatelé dělají i mezistěny z plného materiálu.

K poslední otázce bych mohl napsat asi tolik. Dřevěné stěny klidně můžou být. Důležité je, aby ptáci byli chráněni před průvanem a před silným studeným větrem.
PZ (neregistrovaný) 09.06.2007, 09:53:42 xxx.xxx.224.61

A jsou nutné mezistěny, i když ve druhé voliéře bude jiný druh (Korely), budou se taky napadat ?
Znamená to, že silný mráz jim nevadí a postačí pouze utěsnit mezery mezi prkny ?
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 09.06.2007, 11:19:03 xxx.xxx.183.35
Ano rozely i korely jsou odolní ptáci jsou to australští papoušci, taky záleží i na velikosti voliéry. Samec u rozely je vždy agresivní v době toku a pravděpodobně by mohlo dojít k potyčkám ze sousedícími ptáky, ale taky nemuselo. Můžete to zkusit a uvidíte.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.