Aktuálně: 4 956 inzerátů174 105 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

tok

bambam (neregistrovaný) 28.02.2009, 14:06:45 xxx.xxx.224.196
Chtěl jsem se zeptat jestli máte někdo už ptáky v toku. Já má v toku rozely penant. Nijak je nestimuluji a ani se jim nechystám dát budku. Myslím si, že je na to brzo, ale ptákům se to moc nezdá. Tak se chci zeptat, jestli se už u nějakého chovatele projevil taky tok samců?
anonymní (neregistrovaný) 28.02.2009, 16:00:04 xxx.xxx.230.164
Také začli tak jsem jim dal budku.Petr
Marty (neregistrovaný) 28.02.2009, 16:54:19 xxx.xxx.249.60
Řekl bych, že na venkovní chov je ještě příliš brzy. Sám mám doma tokajicí penanty, pestré a dokonce i nedospělé barnardy. Ani jednomu páru se zatím nechystám dát budku a barnardům snad až příští rok. Počkejte si na duben. Naní kam spěchat a za zbytečné problémy to nestojí.
anonymní (neregistrovaný) 28.02.2009, 17:33:22 xxx.xxx.35.177
Za poslední roky sem dávala budky vždy první týden v březnu, ale asi všichni pamatujeme to krásný počasí ... nikdy sem s tím neměla žádný problém že dáváj tak brzy, znám chovatele který dává korelám v půlce února a má početné krásné odchovy.
letos dám ale později, není kam spěchat. navíc, stejně čím dřív dáte, tím dřív je i zděláte, takže je to asi jedno :-))
To že se se krmí, podle mě nic moc neznamená, pokud jim nedáte budku tak vám přece nezahnízdí .-)) mě se andule krmí už měsíc
Marty (neregistrovaný) 02.03.2009, 14:50:44 xxx.xxx.249.60
Mám takový problém, ted jsem zpozoroval jak se mi pestré páří. Budku nemají a ani jsem je nijak nemotivoval. Viděl jsem je i krmit se,ale s tímto jsem nepočítal. Nevim co teď, dát jim budku anebo nechat to na přírodě. Je možné že toto páření nebylo úspěšné, ale může se stát a asi to tak i bude, že se spáří znova. Bojím se možných mrazíků, které by mohly přijít, zatímco bude samička snášet nebo sedět na vajíčkách. Vnitřní voliéra není zateplená a teplota je tam v zimě jen o 3°C vyšší jak venku. Je jasné, že v hnízdní budce taková zima nebude, ale i tak může být pořád nízká.
marat
marat (282 příspěvků) 02.03.2009, 15:41:28 xxx.xxx.176.35
Já ptákům budky neodělávám, mám voliery v rohu dvora zatepleny oknama a vchodový dveře, nefouká a neprší.. Myslím, že zima už nebude ma se oteplovat. Marty myslím, že ve vnitřní prostoru se bude postupem času určitě oteplovat takže bych budku dal, taky se mě pářily pestry..
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 02.03.2009, 19:58:39 xxx.xxx.182.2
Zdravím.Já mám ptáky taky venku. Korely a andule by již také chtěli hnízdit a veřím, že kdyby měli budku učinili by tak. Teď o víkendu plánuji již nachystat budky do voliér a tam pak pustit ptáky. Počítám s tím, že než začne samička snášet nějaký den uběhne. ALE přesto budu sledovat teploty a pokud ještě nebude aspoň předpověď na 10 stupňů tak počkám.

Marty být tebou tak bych také počkal aspoň do víkendu.Pokud budou teploty dobré tak bych jim budku dal ale vletový otvor s větší části zakryl nějakým měkkým kouskem dřeva aby si ptáci museli cestu proklovat a tím se také zdrží a budou víc navnaděni.
anonymní (neregistrovaný) 02.03.2009, 22:19:03 xxx.xxx.8.91
Tiež neviem čo mam robit paria sa mi kakariky a krmia a tiež neviem či im mam dat budku alebo nie andulky mi už znašaju vajcia na zem a rozely zatial nič pravde podobne kakrikam dam budku a andulky si ešte musia počkat kym ich vypustim vonku.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.