Aktuálně: 4 956 inzerátů174 103 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

andulka x velcí papoušci

anonymní (neregistrovaný) 08.03.2009, 15:16:27 xxx.xxx.102.210
Mnoho let (cca 25let) mě vždy provází nějaká ochočená andulka.Pár let se rozhoduji,zda si nepořídit pro změnu nějakého většího papouška (např. senegalce).Jen pro informaci uvádím,že bydlím v paneláku a mám malé dítě. Když si ale rozumně porovnám všechna pro a proti,opakovaně zjišťuji,že není lepšího mazlíka než andulka. Nenáročná na chov, prostor, krmení, čas i peníze, není agresivní, není příliš destruktivní na vybavení klece i nábytek, není příliš hlučná, není z ní velký nepořádek, inteligentní, snadno se ochočí, má vlohy na opakování zvuků a slov a především !není příliš cítit a má malý trus, který nedělá fleky a dobře se uklízí. Asi 2 roky jsem měl ochočeného aymaru pruhovaného a nakonec jsem se vrátil k andulce. Aymara super papoušek sice se nenaučí mluvit, ale tichý, klidný, inteligentní, čistotný, !ALE... velmi objemný, řídký a "aromatický" trus jeho využití, jako volně se pohybujícího se mazlíka velmi limituje. Ptám se tedy, jaké jsou jednoznačné plusy velkých papoušků v porovnání s andulkou?
anonymní (neregistrovaný) 08.03.2009, 15:53:36 xxx.xxx.80.153
Myslím, že jste se ptal na ifauně, kde jsem vám odpovídala. Já jsem jednoznačně pro andulku. Už kvůli vašemu klidu. Ale záleží na co se cítíte.
anonymní (neregistrovaný) 08.03.2009, 18:40:58 xxx.xxx.16.33
to je, jako by ses ptal, jake plus ma doga proti civave.
anonymní (neregistrovaný) 08.03.2009, 19:09:57 xxx.xxx.102.210
Tady zadavetel. Ten příměr ke psům si myslím není stejný. Zajímaly by mě konkrétní argumenty proč velkého papouška. V čem je lepší než má současná andulka. Zajímal by mě hlavně názor první odpovídající, která má přímou zkušenost ke srovnání senegalec x andulka. Díky.
anonymní (neregistrovaný) 08.03.2009, 19:17:53 xxx.xxx.35.177
Já myslím že především záleží co se vám líbí, milujete andulky, tak proč to měnit?
marat
marat (282 příspěvků) 08.03.2009, 19:45:54 xxx.xxx.176.35
proč s porovnání s andulkou. Kamoš měl doma dřív žaka, ted už má amazonana a nestěžuje si. Myslím, že je spíš rozdíl jestli máte zájem se starat o většího papouška.. Jaký máte možnosti atd. Můžu říct, že amazonan dobře mluví hned každýho osloví a povída.. vy ste spokojený s andulkou..

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.