Aktuálně: 4 984 inzerátů174 051 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Handicapovaný mníšek šedý

anonymní (neregistrovaný) 08.03.2009, 21:49:15 xxx.xxx.18.58
Hezký den, potřebovala bych poradit od zkušených chovatelů. Začínám chovat mníšky šedé. Mám nabídku na dva handicapované. Jeden je na jedno oko slepý a chybí mu na jedné nožičce pařátky a ten druhý nedokáže jednou nožičkou sevřít bidýlko. Dokáží se o sebe postarat ve venkovní voliéře? Můžou s takovým handicapem žít? Mockrát děkuji za pomoc
anonymní (neregistrovaný) 08.03.2009, 22:01:50 xxx.xxx.35.177
Mníšky nechovám, ale je jedno jestli je to mníšek nebo něco jiného. Určitě se o sebe postarat dokáží, problém v tom nevidím absolutně žádný. Akorát co se týče odchovů radím nepoužívat. Když pominu možné gen. vady /pokud je nějaký jejich hendikep vrozený/ tak zbytečné vysilování ptáka který už má nějaký problém se udržet na bidle. Letos jsem z chovu vyřadila samičku která má taktéž problém se udržet na bidle - používá jen jednu nohu a špatně drží rovnováhu. nedokážu si představit že by mi hnízdila. třeba vám někdo poradí něco jiného, ale jen tak na okrasu je to naprosto v pohodě.
anonymní (neregistrovaný) 08.03.2009, 22:08:23 xxx.xxx.18.58
Děkuji, nemám je k chovu, ale jen tak na okrasu a pro radost. Vy máte taky handicapovaného mníška?
marat
marat (282 příspěvků) 08.03.2009, 22:28:38 xxx.xxx.176.35
Nevím, jestli mám mníšky poradit handicapem... Je to váš názor, co se týče pohybu to bude bez problémů.. Jeden můj chovatel má rosela penant samičku bez jedné nohy, minulej rok mu odchoval pár 5mladých.. Jenom sem chtěl říct, že i papoušek s handicapem může bez problémů hnizdit.. Pokud budete mníšky brát, tak at vám dá chovatel slevu kvůli handicepu..
anonymní (neregistrovaný) 08.03.2009, 22:43:52 xxx.xxx.18.58
Mníšky mi chtějí darovat.
anonymní (neregistrovaný) 08.03.2009, 23:12:33 xxx.xxx.35.177
Ne já mníšky nechovám vůbec, ale handikepované ptáky mám, ale ne tolik handikepované jako vy. Ptáka s jedním okem jsem viděla a orientoval se v prostoru jak zdravý pták. s těma nohama je to otázka zvyku taky, za čas se naučí držet rovnováhu, tomu mému se to ale zatím moc nedaří a docela se "kolíbe" na bidle nebo na něm leží.
Mirku, jistě do chovu se dá použít, netvrdím že by nic neodchovali,odchovy můžou být bezproblémové, ale ta představa že handikepovaného ptáka příliš zatěžuji mi jde trochu proti mysli. Neřeknu třeba samce bez nohy atd. ale samice to už je asi horší.
V pořízení těchto ptáků vám určitě fandím, takových lidí je velmi málo, troufám si říct že většina se nějak postižených ptáků spíše ráda zbaví než aby je třeba museli po zbytek života krmit, tohle hrozně odsuzuji.
Je tu hodně chovatelů kteří mníšky chovají, tak vám určitě i poradí z chovem, já zkušenosti nemám.
Ať se vám daří
anonymní (neregistrovaný) 09.03.2009, 08:28:28 xxx.xxx.18.58
Moc Vám děkuji za povzbuzení.
marat
marat (282 příspěvků) 09.03.2009, 09:42:29 xxx.xxx.176.35
Podívejte když je daruji, tak bych to skusil.. Ale je to na vás, je to už tři roky spátky co sem měl mnišky dva páry, jeden si zlomil nohu v kroužku, museli na veterině mu nožku amputovat, kroužek odstranily.. v sezoně oba páry nasedly, jeden měl jenom jednu nohu, na bidle se v pohodě udržel.. Kdybych se nepodíval detajlněji tak sem nepoznal, ktery tam je s jednou nohou..
anonymní (neregistrovaný) 09.03.2009, 09:52:52 xxx.xxx.18.58
Moc ráda pomáhám zvířatům, doma už mám zvířata která nikdo nechtěl. Papoušky, ale i jiná zvířata. Takže kdybyste někdo o nějakém papouškovi věděli, kterého by chovatel nechtěl kvůli handicapu, tak mi to sem napište.
anonymní (neregistrovaný) 09.03.2009, 10:56:25 xxx.xxx.35.177
Opravdu záleží na handikepu, má samice má nohy dvě, jednu ale nefunkční a jako by jí zavazí, na vidle se neuvěřitelně kýve a nejlépe je jí na desce kde si "lehne", má to už asi 3 měs. a stále se to nelepší, taky jsem si myslela že by chvilku si perfektně zvykne a nepůjde to ani poznat, ale bohužel. Ta představa že by na ní houpl samec a zatížil jí, když ona má co dělat sama ze sebou... Kdyby byl ve stajné situaci její samec, z chovu bych je nevyřazovala a nechala je hnízdit.
anonymní (neregistrovaný) 09.03.2009, 11:44:35 xxx.xxx.18.58
Chtěla bych se zeptat ohledně toho jednoho mníška. Jezdíte prosím někdo z chovatelů z kroměřížska někam na Jesenicko? Nebo poblíž třeba na výstavu a nebo na burzu? Mnohokrát děkuji
anonymní (neregistrovaný) 09.03.2009, 18:35:44 xxx.xxx.35.177
je to hrůza se zbavovat zvířat s hendikepem, člověk se o ně letá stará,pak se jim třeba něco stane a jak je možné že je pak dokáže dát pryč? to si nedokážu vůbec představit, takový lidi by si snad zvířata neměli ani pořizovat.
anonymní (neregistrovaný) 09.03.2009, 18:59:02 xxx.xxx.18.58
Je to hrůza se jich zbavovat, ale hodně chovatelů to dělá. A proto si chci dva takové papoušky vzít, aby u mě mohli vklidu a v pohodě žít svůj život a hlavně dožít.
marat
marat (282 příspěvků) 09.03.2009, 19:16:05 xxx.xxx.176.35
Tato otázka je mimo mísu.. jenom sem se chtěl zeptat jestli nechcete pejska kokršpaněla staří 4-5roků hjodný.. Darujeme, malá vada neslyší, reaguje na povely rukou..
Pjceek
Pjceek (10 příspěvků) 09.03.2009, 19:19:59 xxx.xxx.91.26
ahoj,já si myslím že se dokážou o sebe postarat určitě,spíše se přispůsobí svému hendicepu.Já mám doma mníška a je to moje zlatíčko:-)jinak mám zebřičky a jedna taky mu chybí jedna pařátka na nožičce.A je absolutně čilý a normální.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.