Aktuálně: 4 900 inzerátů174 593 diskuzních příspěvků17 755 uživatelů

Papoušek nádherný

Richard
Richard (1 příspěvků) 14.06.2007, 09:32:30 xxx.xxx.187.70
Loni mi samec ukloval mládě po vylétnutí z budky. Letos mám tři vylíhlá mláďata, samec se o ně pečlivě stará, krmí je zatím bez problému. Prosím o názor zda mám samce před vylítnutím mladých dát bokem, nebo je zkusit nechat pohromadě.
Děkuji
maca1981
maca1981 (55 příspěvků) 26.09.2007, 20:42:15 xxx.xxx.223.185
Mám dotaz. Rozhoduji se, že koupím větší papoušky (pár). Velkým favoritem je papoušek nádherný. ALE. Mám dva boxy vedle sebe a dělí je dřevěná konstrukce(smrk) s králičím pletivem. Jak moc je pap.nádherný ničitel dřeva? Pak mám ještě v hledáčku rosely pestrý nebo penanty, jak jsou na tom oni. Tady jsem nic nenašel o tomto problému. Díky
anonymní (neregistrovaný) 27.09.2007, 06:49:21 xxx.xxx.228.154
Penanti by mohli tzv. králičí pletivo prokousat, tam bych raději volil silnější. Pestré a nádherní nejsou v tomto problémoví.
iveta (neregistrovaný) 01.10.2007, 17:22:20 xxx.xxx.235.211
dobry den ,chtela bych se zeptat kdy se zacne samwcek papouska nadherneho zbarvovat,jak to probiha a jak to trva dlouho .dekuji.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 01.10.2007, 22:12:56 xxx.xxx.168.20
Co se týká králikářského pletiva a dřevěných částí voliéry, tak buď bez obav. Známej toto pletivo má u pap. královských, pap. červenokřídlých, rozel, penantů, barnardů .....Chová takhle ptáky celou řadu let.
zbynek
zbynek (918 příspěvků) autor webu
01.10.2007, 22:22:50 xxx.xxx.73.233
Znám chovatele, co má na venkovní voliéře králičí pletivo a chová v ní alexandry malé, několik let a bez problémů. U mě ale dokázali alexandři takové pletivo rozebrat, když jsem jej ještě míval na voliérách v zimovací místnosti a to i penanti. Takže venku bych jej raději nedával.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 02.10.2007, 02:01:11 xxx.xxx.168.20
Zbyňo u těch alíků se ani nedivím mají velkou sílu v zobáku u těch penantů je to určitě jen ojedinělé. Pokud se někdo rozhodne pro to králikářské pletivo, tak určitě musí ptáky určitou dobu sledovat jestli mají tendenci se dostávat z voliéry ven. Já třeba viděl senegalce ve voliéře s králikářským pletivem a nic s ním nedělali. Taky záleží na tom, jak ptáky zabavíš (okusování větviček).
Jde o to, že každý pták se chová jinak a pokud má určitou sílu a chuť se dostat ven z klece či voliéry, tak to udělá, jakkoliv (podhrabání pod voliérou, prokousání dřevěných částí, prokousnutí pletiva a podobně) Setkal jsem se i s případem, že se pták chtěl dostat ven z voliéry a protože nepřeštípnul pletivo, tak ho neustále stahoval zobákem k sobě až nakonec opotřebováním prasklo. Někteří ptáci se přeci občas baví rozplétáním pletiva. Tím jsem chtěl říci, že každý pták se zachová určitě jinak a proto je lepší buďto sledovat a nebo pořídit silnější pletivo. (Nebo dvojité pletivo, jako rezervu).

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.