Aktuálně: 4 979 inzerátů174 018 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Chovatelská sezona

Říman
Říman (55 příspěvků) 17.03.2009, 12:24:34 xxx.xxx.0.70
Letošní chovat. rok jsem zahájil hnízděním 2 párů andulek (doma) . 1. pár 7 vajíček a vše oplozena už se líhnou mladé . 2.pár 6 vajíček a všechna byla čistá .

Jak se daří ostatním ?
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 17.03.2009, 14:51:54 xxx.xxx.35.177
Tak mě momentálně hnízdí poslední pár a to aymary, dnes čekám líhnutí posledního čtvrtého mláděte, zatím mají zelené a dvě lutina, tak mi udělali radost :-))
Jinak venkovním ptákům zatím pucuji voliérky a tvoříme nové houpačky aby měli novou zábavu. Budky už asi dáme o víkendu. Ikdyž pro mě vpodstatě hnízdní sezona nikdy nekončí a z mláďat se těšíme celý rok, tak na jaro se těším nejvíc, není nad to když si člověk sedne na lavičku k voliérám a sleduje ten cvrkot, kávička, pohoda ...
anonymní (neregistrovaný) 17.03.2009, 16:53:31 xxx.xxx.4.138
Ve venkovních voliérách sem chtěl tento víkend dát budky, ale ještě to odložím. Ve zprávách o počasí říkali, že se má docela dost ochladit, přes noc až -6 stupňů a po celém území sníh, takže asi ještě počkám. Kdy už ta zima konečně skončí!
nintendo4
nintendo4 (11 příspěvků) 17.03.2009, 18:26:50 xxx.xxx.178.166
U mě začala chovatelská sezóna docela špatně.První dva páry andulek mi nasedli po šesti vejcích a vísledek?První pár bohužel jedno oplozené vejce ale v důsledku malé vlhkosti se ptáče nedostalo přez skořápku ven.A u druhého páru pět oplozených ale po náhlém úhynu samce došlo ke zlikvidování celé snůšky vlastní samicí..Nyní mi však sedí už dalších pět párů a doufám že už to bude jenom lepší.Jinak rosely se mi krásně krmí a lezou do budky,tak uvidím co z toho bude.Chovu dar
Martin (neregistrovaný) 17.03.2009, 18:37:51 xxx.xxx.59.35
pro martina pappače.. ty se máš že už ti zpěváci vyvedli mladé a už ti i někteří vylétli.. mě ještě ani nezahnízdili.. samička je mladá letošní a samec cca 2 roky.. strýc říkal že mi možná zahnízdí dřív protože je mám ve vnitřnich prostorech a tam je teplo.. jinak samec občas sekne po samici zobákem ale to nic neni.. jednou sem samce zpozoroval jak samici probírá peří , ale opravdu jen jednou.. samice už navštěvuje budku má to tam jaksi upravený.. tak doufám , že mi brzy zahnízdí... :)
anonymní (neregistrovaný) 17.03.2009, 19:05:03 xxx.xxx.35.177
Vy ste dal páru kde je letošní samice budku?
papy
papy (447 příspěvků) 17.03.2009, 19:17:18 xxx.xxx.64.132
pro Martina:to foto je mladý sameček nejspíš.měli dvě mladé ,protože byly vevnitř tak dostali budku dřív.loni jsem rodiče koupil jako chovný pár od známého takže byly levné a letos se mi krásně osvětčily jsou rok 07 a už sedí letos podruhé,kolik tam má samička vajec nevím protože mladé se ještě hodně plaší jak teprve minulý týden vylétly.chovu zdar a tady je foto druhého mláděte nejspíše 0,1
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.