Aktuálně: 4 978 inzerátů173 946 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Papoušek senegalský a andulka

Jana (neregistrovaný) 22.03.2009, 09:08:23 xxx.xxx.43.215
Dobrý den, chtěla bych požádat o radu. Plánuji pořízení papouška senegalského, ale mám doma andulku a mám strach, aby jí senegalec neublížil. Proto by mě zajímalo, jestli někdo neví zda by si na sebe andulka se senegalcem dokázali zvyknout, případně jestli už s tím má někdo zkušenosti. Děkuji, Jana
Orina
Orina (227 příspěvků) 22.03.2009, 10:30:56 xxx.xxx.64.154
Andulka se senegalce neni problém. Andulka mu uletí. A když senegalec vykračuje, že by si chtěl zobnout je andulka zase fuč. Musí to být ale mládě senegalce. V dospělosti už dokáže senegalec také vyvinout patřičnou rychlost a to by nemuselo dopadnout dobře. Musíte taky dát pozor na to když bude jeden nebo druhý zavřený v kleci, aby andula při dosednutí na klec senegalce nepřišla o nohy a naopak když by byla zavřená, aby jí senegalec přez mříže její klece neporanil hlavu nebo oči. Taky záleží na temperamentu senegalce a na jeho osobnosti. Některý je hodný a jiný je už od malička vztekloučký filuta. Dospělého senegalce budete muset hlídat. A jestli si pořídíte později k němu druha do páru, budete muset andulce věnovat jinou místnost. To všechno je jen návod. Je to asi jako pes a kočka někteří se snesou a jiní by se sežrali. Třeba to bude u vás fungovat úplně jinak.
anonymní (neregistrovaný) 22.03.2009, 10:34:04 xxx.xxx.59.35
já bych to buda ní nerriskoval....
Jana (neregistrovaný) 22.03.2009, 21:32:19 xxx.xxx.43.215
Děkuji za odpověď. Ještě si to nechám trochu promyslet a uležet v hlavě, ale nakonec to asi risknu. Snad nebude pobyt ve stejné místnosti oba ptáčky moc stresovat, v nejhorším případě poputuje andulka do vedlejší místnosti... Jinak by mě ještě zajímalo, jestli by mi někdo mohl doporučit nějakou knihu o senegalcích. Nechci si papouška koupit dokud si o něm něco pořádně nepřečtu, nerada bych něco zanedbala hned na začátku...
anonymní (neregistrovaný) 22.03.2009, 22:11:49 xxx.xxx.64.154
Mně není známo, že by v češtině něco vyšlo. Jsem zvědavá jak se ozvou ostatní chovatelé. Pokud zjistíte, že knížka není , je nejlépe se informovat u nějakého chovatele nebo chovatelů na to ce budete chtít vědět.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.