Aktuálně: 4 857 inzerátů175 033 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Velkochov papoušků

anonymní (neregistrovaný) 22.03.2009, 15:04:39 xxx.xxx.15.194
Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda chov papoušků může člověka uživit ? Ptám se, protože můj soused chová různé druhy a tvrdí, že díky chovem se dá vydělat dost peněz...říkáme mu strýček Skrblík...:-))
anonymní (neregistrovaný) 22.03.2009, 15:33:41 xxx.xxx.230.164
Samozřejmě,že velkochov Tě uživí.Má to své ale.Musíš chovat druhy, které jsou cenově atraktivní,musíš o chovu mít patřičné znalosti,perfektní chovné zařízení a to hlavní je základní piořizovací kapitál,který odhaduji na minimálně 200 000Kč.Pak by to šlo.Petr
anonymní (neregistrovaný) 22.03.2009, 19:08:11 xxx.xxx.156.5
Ano, někdo (moji rodiče :-D) má představu velkochovu při 6ti párech andulek, pro někoho je to odrazový můstek... A velkochov bych použil asi právě pro komerčně využívaný chov. Může to být opravdu velký chov a přitom nemusí být výdělečný. Někdo prostě co vydělá na mladých tak do ptáků zpět a třeba ještě víc investuje. Ale když víte jak a kdy tak se dá vydělat i na andulkách.
anonymní (neregistrovaný) 22.03.2009, 19:09:44 xxx.xxx.84.59
Uživit se tím určitě dá ale myslím si že výdělek je zasloužený po právu jelikož dát do hromady páru a vhodné podmínky pro hnízdění u většího počtu zvířat je dost složité
Kelišová
Kelišová (113 příspěvků) 22.03.2009, 19:38:51 xxx.xxx.91.162
Zajímavé téma.Manželka se pořád směje,kdy už na tom aspoň trošku vydělám a ono to ne a ne přijít.Tam je třeba nová voliéra,tuhle další vitamíny,pak chci zase další druh atd,atd :-))) Myslím,že to všichni známe
Cone (neregistrovaný) 22.03.2009, 20:57:49 xxx.xxx.85.196
Komerčně využívat se chov dá, pokud už chováte vše co chcete mít a navíc když většina párů odchovává. Pokud ze zisku kromě krmiva apod. dále rozšiřujete svůj chov a těch již zmiňovaných 200 pro vás není strop, tak jste si vytvořil svůj vlastní nekonečný příběh. A to jsem pominul úhyny a občas i úlety chovných jedinců. Tak to vidím a tak to funguje u mně.
anonymní (neregistrovaný) 22.03.2009, 22:19:16 xxx.xxx.64.154
Pokud chcete vydělat, tak je základní kapitál na pořízení všeho dost velký, protože i chovatel který dost o chovu zná může prodělat na špatném koupi páru. A pak v neposlední řadě se nesmíte spolehnout na prodej na našich burzách, ale musíte mít dobré zázemí i v cizině. Mohu vám prozradit, že středoamerické republiky nakupují andulky,( které jsou u nás v řádu stokorun), přímo ve zlatě. Je to tam totiž větší hit než u nás žako.
anonymní (neregistrovaný) 23.03.2009, 13:21:58 xxx.xxx.35.177
Myslím že tohle je hlavní problém všech co se chovu ptáků nevěnují. Setkala jsem se s hodně názorala takových lidí jako to musí být super, koupíš páru za 10 táců a další rok máš od nich 10 mladých a máš 50 tisíc, tak to se ti 10 vrátí a seš 40 v plusu. málokdo chápe že takto to opravdu nefunguje, a vlastně jim to nemám ani za zlé, jen se tomu směju. Takže se ani nedivím že někdo má nápad nakoupit ary a za tři léta být boháč. Je to směšné ...
anonymní (neregistrovaný) 23.03.2009, 15:07:49 xxx.xxx.69.73
Já si myslím ,že se nepřeklepl, ale že vůbec neví o čem je řeč. Překlepnout se v jednom názvu, to beru ale ve dvou, to už je vidět, že někde něco slyšel mezi dveřma a už dělá machra co všechno zná. Bohužel pokud občas čtete na různých diskuzích příspěvky je jasné, že tam radí lidi, kteří včera začali chovat a dnes už jsou dlouholetí zkušení chovatelé, jen ty rady a vědomosti jaksi pokulhávají.
sunflowersman
sunflowersman (399 příspěvků) 23.03.2009, 16:02:16 xxx.xxx.175.196
Dobrý den. Můj osobní názor je, že se na papoušcích opravdu "zázračně vydělat nedá". Věřím, že mnoho chovatelů má docela podstatné zisky, a také jim to lidé závidí, ale už tito závistivci nevidí co všechno tomu vybudování chovu předcházelo,kolik financí, času,úsilí a odříkání musel chovatel obětovat. Běžné dopracovaní chovu do stadia, kdy chov finančně prosperuje a je výdělečný vidím spíše ve formě podobné, jako je spoření,kdy si člověk spoří a pak si naspořené peníze může vybrat.Ale o zazračném výdělku, kdy prakticky z ničeho je vše, tomu nevěřím.Jina situace je, pokud ma člověk dlouholeté zkušenosti a vyhral by například velmi slušnou sumu. Takový člověk by mohl zkoupit osvědčené chovné pary, jelikož by se pohyboval mezi chovatelskou veřejností už dlouho ,a podle mě by nebyl problem,aby si tímto způsobem slušněji vydělaval. Ovšem procento pravděpodobnosti, že opravdu zkušený chovatel,který ma velmi dobrý přehled, vyhraje sportku je velmi mala :). Drtivé většině chovatelů , kteří dnes vydělavají na početných odchovech vzacných papoušků se teprve možna ted vrací to všechno,co do toho vložili a ja jim to moc přeju. Beztak Lidé co jse v tomto odvětví dostanou tak daleko, jsi beztak za peníze za ochovy pořídí další ptaky, popřípadě vylepší podmínky svým chovancům.
2191968
2191968 (213 příspěvků) 23.03.2009, 16:29:38 xxx.xxx.230.164
Vážení,myslím ,že někteří jsou mimo mísu.Téma je,jestli může chov papoušků člověka uživit,né o obrovských výdělcích jak si většina domnívá.Jsem autorem příspěvku č 2 nad panem Šiškou.Jestli čtete pozorně uvádím řadu podmínek,při jejchž splnění je to možné.Petr
anonymní (neregistrovaný) 23.03.2009, 20:17:18 xxx.xxx.69.73
Uživit může leda tak samotné papoušky, ale potřeby člověka sotva. Výdělek může pokrýt náročného koníčka, ale víc nic. Je to asi jako sbírka obrazů nebo starožitností. Dáte za to peníze a pak vám to visí na stěně, peníze zpět můžete mít jen když to prodáte, ale vzápětí vám to nedá a koupíte si obraz jiný.
anonymní (neregistrovaný) 23.03.2009, 20:44:50 xxx.xxx.69.73
To je pravda. Ale přeci mají něco společného, když vám to někdo ukradne, tak máte po ptákách tak jako tak a prachy fuč.
anonymní (neregistrovaný) 23.03.2009, 21:01:11 xxx.xxx.35.177
Záleží co to pro Vás je "uživit" - pro mě je to cca 30 tis. měsíčně, to znamená 360 tis. ročně, a to už může být pro někoho obrovský výdělek ne???
sunflowersman
sunflowersman (399 příspěvků) 23.03.2009, 21:09:27 xxx.xxx.175.196
Dobrý den pane Petře.Rozhodně jsi znovu přečtěte první dotaz. Pán slyšel,že se dá vydělat dost peněz na papoušcích, a přezdívají chovatele skrblík, tak nevím kdo je mimo mísu, ale myslím si, že můj příspěvek byl více než vhodný. Co nemohu vystát je ta naše opravdu hloupá lidská vlastnost a to závist. Každý zkušenější chovatel dobře ví, že roztočit koloběh financí a rozšiřování chovu může jen spojení dostatečného rozumu, štěstí a především obrovské zkušenosti.
anonymní (neregistrovaný) 24.03.2009, 05:12:46 xxx.xxx.230.164
Četl jsem příspěvek velmi dobře.Odpověděl jsem na dotaz,zda může chov papoušků člověka uživit.Nic víc nic mín.Znám člověka,který si platí osobu,která se mu o celý chov stará.Platí ji jen z výnosu chovu a ten člověk si nenařiká a je spokojen.Tak nevím co je vám proti mysli.Petr
anonymní (neregistrovaný) 24.03.2009, 16:11:52 xxx.xxx.175.250
Chovem papoušků se dá vydělat a dost dobře si žít.A že je kolem toho práce?Raději běhám kolem ptáků než makat 8 hodin ve fabrice kde mě někdo buzeruje a žiju od výplaty k výplatě.
anonymní (neregistrovaný) 24.03.2009, 16:39:49 xxx.xxx.77.144
Ani nemusíte běhat kolem ptáků, jedině pro zábavu, ani makat ve fabrice. Stačí pro firmy dělat programy a nemáte žádné náklady jen zisky. Prakticky prodáváte vědomosti takže nikdy nemůžete být ve ztrátě.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.