Aktuálně: 4 978 inzerátů173 971 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

hrůza

semtam (neregistrovaný) 24.03.2009, 11:19:02 xxx.xxx.76.70
dávejte dobrý pozor na vaše ptačí kamarády. Včera si můj alexandr malý hral na závěsu. A koukám, že je ticho a něco furt kouše a nereaguje. Tak sem vylez za nim a koukam mel zamotanou šnůru ze závěsu okolo krku a křídla a nemohl ven, snažil sem se mu pomoc ale spanikařil a chtěl odletnout ale jak mel ten krk privazanej tak zustal vyset za hlavu a zacal rvat. Hrozný tak sem bežel pro nůž a po chvili pranice s nim sem ho odříznul. potom mi nejakou dobu ještě trvalo než sem mu to sundal z krku protože to měl zařízlý uplne na kuzi ani ta snura nebyla videt jen ten konec. Výsledek papouch v šoku a odřený křídlo zespoda. Píšu abyste nic nenechavali nahode a sledovali je pokud možno předcházeli těmto situacím. Mě by ani nenapadlo že tohle se může stat.
anonymní (neregistrovaný) 24.03.2009, 11:30:16 xxx.xxx.35.177
Mám podobnou zkušenost. na části venkovní voliéry jsem mívala přes zimu koberec aby jim tam nepršelo, byl tam leta letoulí, ale jednou si z něj vytáhla andulka nitku a na té se oběsila.
anonymní (neregistrovaný) 24.03.2009, 11:54:31 xxx.xxx.224.2
Taky přidávám - bacha na zvonečky za zverimexu - senegal pořád vyndává ty srdce, ale jednou si do něj skřípnul zobák - 5 minut sme ho s vypětím všech sil vyprošťovali, papouch řval jak při posledním tažení,...
Papouch přežil,ale zvonky už nedáváme ...
Takže nedávat, nebo předem zatavit!!!
anonymní (neregistrovaný) 24.03.2009, 16:48:45 xxx.xxx.77.144
Šňůry a přivázané věci jako záclony a všelijaké dráty jsou pro papoušky velmi nebezpečné. Kdo to zažil žasne, co se může stát a už si dává pozor. Já jsem viděla fotku jak si v přírodě volavka skřípla hlavu mezi rákos a udusila se. Stačí mít puštěného papouška v bytě a může se udusit nítěma když sežvýká kus ubrusu. Proto je lepší když nemá člověk zrovna čas, nechat raději papouška v bezpečné kleci, bez zbytečných hraček, jako jsou řetízky, drátky, zvonečky atd.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.