Aktuálně: 4 944 inzerátů174 364 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Andulky

anonymní (neregistrovaný) 30.03.2009, 07:11:25 xxx.xxx.143.249
Dobrý den.
Je to kolem půl roku co jsem si domů přivezla dva páry andulek. po pár dnech se ovšem ukázalo že mámepouze jeden pár a k tomu dvě andulky.
za samečkem seobčas krmily všechny a žádné závostivéí kousky nikdy nebyly.
až ted na jaro. je to asi dva týdny kdy jsem postřehla že strakatá andulky vůbec nevychází z bodky až mi to nedalo a nenápadně jsem nakouokla. žádné mládata ani žádné vajíčka (o jsem uidělala asi před týdnem) včera i kdxyž samička byla v báudce mi to opět nedlo a nahlídla jsem. samička se vůbc elkla ba naopak jako by se pyšnila co tam ukýrvá k mému překvaení tak byly dvě bílá vajíčka které jsemnikdy před tíám nevyděla.
ale sameček ji tam sice chodí ale ještě si taky užíá s těmi druhými toto se i stal poprvé že by zahnízdily a nemám vůbec skušenosti čím ji krmit, a co s těma dvěma samičkama přemístit byxch se mohla ale nerada bych vyplašila tu co sedí na vejcích
anonymní (neregistrovaný) 30.03.2009, 11:33:18 xxx.xxx.35.177
Tak především pokud máme utvořený 1 pár + dvě samice, tak samice co nejdříve oddělte, snůšku by Vám zničili.
píšete že nemáte zkušenosti, ale tu budku ste jim dala vy ne? Je lepší se informovat dopředu. Pestrá strava se dává před snesením prvního vajíčka, po dobu co samice snůšku zahřívá se podává jen suché zrní, max. nějaké ovoce, po vylíhnutí 1. mláděte se začne opět krmit vaj. míchanicí - tz. natvrdo uvařené vejce + nastrouhaná mrkev + vysušit mírně strouhankou aby to nebylo příliš vlhké. Před hnízděnít tato směs ptáky stimuluje, po vylíhnutí mladých s ní krmí.
Můj názor je ovšem ten, že pokud jste věnovala čas sháněním rozměrů na budku pro ně, tak ste mohla spíš dřív poshánět tyto zákl. informace.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.