Aktuálně: 4 978 inzerátů173 959 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Chov alexandra vousatého

Lenka Kratochvílová (neregistrovaný) 30.03.2009, 18:47:48 xxx.xxx.104.138
Dobrý den, mám prosbu. Potřebovala bych poradit-nejdříve asi s výběrem a pak i chovem papouška, kterého si chci pořídit do bytu. Mám už zkušenost s korelou, ale tu už nechci, jelikož jsem sice narazila na miláčka, ale uřvance a agresora:-)Chtěla bych něco klidnějšího, inteligentního a pokud možno s předpokladem opakováním slov.Denně mu můžu věnovat nepřetržitě 5h - což nevím, zda stačí...ale doufám že ano.Dívala jsem se nachov alexe vousatého, nebo malého...nebo na senegala či mníška....Prosím poraďte mi. Budu vděčná za cokoliv.Děkuji, Lenka
anonymní (neregistrovaný) 30.03.2009, 19:00:47 xxx.xxx.76.42
někteří vousači jsou dost uřvaný thaky
anonymní (neregistrovaný) 30.03.2009, 19:45:30 xxx.xxx.104.138
A co by jste mi doporučil jiného?
sunflowersman
sunflowersman (399 příspěvků) 30.03.2009, 21:44:45 xxx.xxx.175.196
Dobrý den. Ten alexandr vousatý je docela dobrý nápad. Zvolil bych ručně dokrmené mládě. Znám jednoho člověka, co má ručně dokrmeného už asi čtyři roky. Papoušek je velmi přítulný, mluví několik slov, píská melodie.Oproti divokému jedinci údajně křičí minimálně, ale vztekne se občas každý papoušek. Moje osobní zkušenost je pouze u alexandra malého. Ten mníšek také není špatná volba, senegalec už vůbec není špatná volba. Ještě dám typy na alexandra rudohlavého popřípadě pyruru,ovšem musíte se rozhodnout vy po čem toužíte :) pěkný večer přeji
marat
marat (282 příspěvků) 30.03.2009, 22:08:25 xxx.xxx.176.35
Když vám křičela korela tak alexadr bude podle mě ještě horší umí pěkně křičet, taky jsou vyjimky kteří tolik nekřičí... Jako domacího mazlička bych šel do senegalce ručně dokrmeného, ale je to na vás do čeho se rozhodnete..
Martin (neregistrovaný) 31.03.2009, 16:16:09 xxx.xxx.59.35
no.. nevím jak vyale já bych volil mezi vousáčem a pyrurou... být na jejím místě tak zvolím jako mazlíka pyruru... proč? je inteligentní , může mluvit a 5hod. nepřetržitě je super... já bych šel do pyrury
mimtrio
mimtrio (12 příspěvků) 20.04.2009, 12:43:53 xxx.xxx.252.119
Dobrý den,
mám doma mládě Alexe fousatého je to dneska 4 týdny co je venku z budky a dneska ráno mi poprvé jedl piškot z ruky. Je to parádní pocit akorát se mu nemůžu věnovat tak často jako vy ale snažím se. A řve jenom ,když chce aby jsem přišel ke kleci. Ale před ním jsem taky toho samého a kvůli křiku jsem ho musel dát pryč. Tady na fotce je ten mladej. Mějte se a ať vyberete dobře.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 20.04.2009, 13:39:09 xxx.xxx.142.122
Dobrý den, pokud Vám nevadí, že je alexandr rudohlavý menší papoušek než ty co jste uvedla původně, tak vřele doporučuji, ale samozřejmě ručně dokrmené mládě. Jsou velmi přítulní, jejich hlas je melodický, celkem tichý, ale mluvit jsem je neslyšela.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.