Aktuálně: 4 839 inzerátů175 475 diskuzních příspěvků17 765 uživatelů

žako rada

anonymní (neregistrovaný) 03.04.2009, 13:35:25 xxx.xxx.243.141
Dobrý den přeji Všem co mi poradí i těm co teda ne :-), mám 4-5 měsíční mládě Žaka, každé ráno když se probudí tak šíleně křičí jen po dobu co mě slyší chodit po bytě, ale jde mi hlavně o problém nebo o to co jsem dnes ráno zjistil,dal jsem mu na večer Arašídek,který snědl ale ráno mi uprchnul z klece kupodivu nikam neletěl jen seděl na dvířkách klece nidky to nedělal a vyplivnul celý arašídek ven nerozkousaný -prostě byl na 2 půlky,což nerozumím proč to udělal,a druhá věc je že když si chytne můj prst tak se ho jen přichytne zobákem a začne ryhle cukat hlavou dozadu a dopředu jak kdyby chtěl něco vycucat z prstu tak byl bych rád kdyby mi někdo moc poradil děkuji
Orina
Orina (227 příspěvků) 03.04.2009, 13:41:33 xxx.xxx.76.165
Žaky nechovám, ale v zásadě myslím, že žako prosí o krmení - měkké. Takhle mladý pták se musí ještě krmit máčenou směsí (no starší taky). Zrní večer namočit, ráno pořádně propláchnout a podávat. Jinak by Vám měl odpovědět na Vaše otázky chovatel od kterého žaka máte.A nebo pan Bartl kniha Žako - papoušek šedý.
cone
cone (1412 příspěvků) 03.04.2009, 18:12:39 xxx.xxx.85.196
Podle toho co popisujete, váš žako nebyl zcela odstaven v době odběru,není ještě zcela samostatný. To ranní křičení je snaha o vaši pozornost a o nakrmení. Totéž s tím prstem. Možná by nebylo zas až tak od věci koupit dokrmovací směs / NutriBird, Kaytee, nebo Zupreem / a vžd navečer ho ještě ze lžičky nebo inj. stříkačky dokrmit - tipoval bych to na 20-25ml teplé směsi. Jinak přes den tak jak vám poradila p. Svobodová, plus ještě ovoce na větší kousky, aby si musel ukusovat a nepolykal celé nakrájené kousky.
Pavla (neregistrovaný) 07.01.2010, 19:52:06 xxx.xxx.30.12
Mám tří letého papouška žaka Karla a mám ho moc ráda,ale čím je starší je stále agresivnější a víc křičí dělá mi starosti je to můj miláček a nechci ho trestat.Prosím o radu jak změnit jeho chování.
Květa Šourová (neregistrovaný) 11.01.2010, 23:42:14 xxx.xxx.60.143
Můj známí má také tříletého Žaka a má podobné problémy.Jeho chování se změnilo je náladový a klove.Prý je teď v "pubertě" .Řeší to tak,že když už překročí únosnou mez,jde do klece,případně ji přikryje.Je to jen zprostředkovaná informace.
Já mám teď devítiměsíční samičku Žaka,nějaké velké problémy nemám,ale přesto bych potřebovala občas radu od nějakého zkušenějšího majitele.Bydlím v Plzni.
anonymní (neregistrovaný) 12.01.2010, 08:00:45 xxx.xxx.160.44
Souhlasím, papoušek sice "může" být odstavený ,ale pravděpodobně se mu ciklus ranního dokrmení zalíbil (spohodlněl) a vyžaduje to i nyní ,proto múže křičet,aby toho dosáhl.Žako se chová jako dítě. Momentálně mám loňského žaka kterého jsem bral také kolem 120dne života a dělal skoro to samé (kromě Výraznějšího křiku). Začal dostávat drobnější změkčenou a pestrou stravu a "vylepšit" si louskání se naučil na velkých semenech dýně.Zprvu jsem mu je ani nenechal ,nechal jsem jej jen do nich kousat tak aby si vždy kousek uklovl. A to "cucání" to je krmící reflex, nechal jsem jej to dělat tak dlouho až sám pochopil že tudy cesta nevede :-) že takhle už hlad nezažene. U toho mého to trvalo asi cca 3-4 týdny a za celou dobu nedošlo ani k jednomu štípnutí natožto kousnutí. Ale jinak ta dokrmovací směs nebude od věci ,a taky nebude od věci se skontaktovat s prodejcem a poptat se na pár informací ,čím, jak, kdy, byl krmen atd.tím nic neskazíte :-)
anonymní (neregistrovaný) 17.01.2010, 19:08:28 xxx.xxx.172.102
díky za iformace je to už rok, a papoušek mi to dělá stále to samí, když mu dám piškot což mu dávám max 1 za den, dostane to namočený ve vodě a dávám mu ho z ruky ale jak piškot dojde tak chytne stále prst a opět se zase snaží jak kdyby byl nenažrany dá si ho do zobáku a a snaží se sněj něco vycucat,je to možná známka toho že chce ještě což si njesem jistý,pak začně dělat takové divný zvuky jak kdyby naříkál a křídla roztáhne asi 2 cm od těla a svěsá je dolů od těla,jak mile mu zavřu dvířka tak je zase v poho
Alena (neregistrovaný) 19.01.2010, 17:11:47 xxx.xxx.103.186
nejsem si jista ,ale nedavno jsem cetla,kdyz papousek svesi kridla a narika ze vas bere jako partnera a je v tuto chvili sexualne vzruseny.Byla tam i rada,že papouska by jsme nemeli moc dlouho drbat a maximalne jenom na hlavicce par sekund.
anonymní (neregistrovaný) 20.01.2010, 21:27:06 xxx.xxx.207.149
Dobrý večer,

také bych se chtěla připtat na věc,kterou zde zmiňuje pan xxx.xxx.172.102:

Můj sameček žaka je asi 7 nebo 8měsíců starý, s krmením nemáme problém, nevyžaduje se ho takto výrazně, ale spíše nechápu co tím chce říct, když dá křídla těla, celý se napřímí a vytáhne a dělá takový divný zvuk, asi jako vzdech. Dělá to dost často a já zatím nezjistila, co to má znamenat.

Moc děkuji za radu, pěkný večer
sarka98
sarka98 (3 příspěvků) 22.01.2010, 18:12:48 xxx.xxx.11.21
Dobrý den , chtěla jsem se zeptat jestli někdo nemá zkušenost s touto volierou, jestli je vhodná pro žaka. Předem děkuji za odpověď. míry jsou 168x90x65
Jedná se volieru Šárka
Zdenka (neregistrovaný) 22.07.2013, 10:48:13 xxx.xxx.189.110
Dobrý den,potřebuji poradit,jestli můžu použít k výrobě hračky pro žaka jutové lano.Vím,že je přírodní,ale má specifický zápach a nevím jaké složky se používají k jeho výrobě.Někde jsem četla,že nějaký olej,tak se bojím jestli mu to neuškodí.Děkuji
cone
cone (1412 příspěvků) 22.07.2013, 15:06:01 xxx.xxx.156.242
U lan či provazů na výrobu hraček musíte spíše dávat pozor na to, aby nemělo nosný střed z umělohmotných vláken, do kterých se při roztřepení může papoušek zamotat.
Zdenka (neregistrovaný) 22.07.2013, 17:44:45 xxx.xxx.189.110
Tak to je dobře,manžel mi ho koupil 10m,protože nevěděl jaké koupit.Jdu teda vyrábět hračky:-)).Děkuji za odpověď.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.