Aktuálně: 4 980 inzerátů174 030 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Budka andulek

anonymní (neregistrovaný) 04.04.2009, 19:05:12 xxx.xxx.143.249
Dobrý den. Měla jsem doma asi přes rok páreček andulek. budky jsem jim nikdy neodělávala protže prodavačka říkala že sameček je neplodný a tak nebyl důvod.
Letos v březnu samička nějak nápadně začala chodit do budky až mě přešla trpělivost a nakouklasem. v budce byly vajíčka.
jenomže je duben a venku celkem teplo a mi celou volieru předěláváme každý rok v dubnu z mísnosti ven k domu. jenomžře ta budk tam neni něïjak přivázná a tak mám strach aby se vajíčka nerozbila a nebo aby samička zm,ěnou prostředí snůšku neopustila co dělat?
anonymní (neregistrovaný) 04.04.2009, 19:29:56 xxx.xxx.35.177
Předpokládám že to prodavačce řekl původní majitel že je samec neplodný, takže vajíčka by měla být neoplozená, na tom není nic divného že je snedla, samice - a nejen ptáků - produkují vajíčka. dokonce i vy :-))
anonymní (neregistrovaný) 05.04.2009, 15:40:50 xxx.xxx.143.249
Dneska jsem je ale prosvítila a byla některá oplozená
anonymní (neregistrovaný) 06.04.2009, 16:27:31 xxx.xxx.99.1
a co chcete vedet teda na co se ptate???
anonymní (neregistrovaný) 06.04.2009, 19:55:29 xxx.xxx.9.183
Buďto vajíčka přidržte, aby se při stěhování nerozbila a nebo nic nestěhujte

anonymní (neregistrovaný) 07.04.2009, 13:56:53 xxx.xxx.142.122
Hnízdění u andulek není nijak dlouhé, takže pokud nemusíte, nechte andulku v budce bez stěhování v klidu dohnízdit. Mluvím z vlastní zkušenosti, andulky chovám už několik let, a stalo se mi třeba, že jsem při kontrole mláďat v budce posunula budku o 5 cm vedle na stejné polici, a ráno našla všechna mláďata mrtvá. Pokud nemusíte, a chcete mladé, neriskujte zbytečně!
roxetak (neregistrovaný) 31.10.2009, 09:01:50 xxx.xxx.142.117
Dobrý den letos jsem sepustil do chvou paoušků začínám u andulek už jako malý kluk jsme mněl doma některé papoušky.
na jaře budu pořizovat obrovzkou volieru a tak přez zimu páruji andulky prosím zde o radu

v jedné kleci mám malou samičku lutino přidal jsem k ní zelenou straku

ve druhé kleci mám dvě šedo modré samičky
a ve třetí páreček andulek a ty jsou jediné loňské páry tak jsme jim dal budke

ale problém příjde mi divné že v té budce bydlí sameček ze samičkou.
pamatuji si že u Zebřiček když sameček dokrmoval samičku takže ho úplně do hnízda nepustila....
takže u andulek to bude asi jinné??? myslíte si když jsou papouškové v místnosti kde se člověk minymálně zdržuje, že by na zimu mohli také snášet vajíčka??? a mít třeba první jarní miminka?? děkuji moc tomu kdo mi poradí
anonymní (neregistrovaný) 31.10.2009, 09:19:02 xxx.xxx.48.30
Zdravím. Andulky pouští samce do budky. Sedí,ale jen samice. To Vaše hejno klidně puste do jedné voliéry. Jeden samec klidně oplodní víc samic. Dejte víc budek,než je samic,at mají na výběr. Pokud si myslíte ,že udržíte spolu páry podle zvyku ze samostatných klecí,tak nejspíš neudržíte,tam pomůže pouze chov v samostatné kleci. Pokud je budete mít v zimě v teple,tak klidně zahnízdí. Já mám ještě teď venku mladé,před vylétnutím-zvládnou i lehké mrazíky.Ať se daří.
hrabosek
hrabosek (134 příspěvků) 31.10.2009, 10:20:37 xxx.xxx.125.116
pro 48.30 , andulky nejsou gupky, samic nesmí být nikdy víc než samců při hnízdění, lichá(é) samice pak "plení" hnízda jiným a nezbyde vám nic !!!
Lenka- belina (neregistrovaný) 31.10.2009, 10:49:15 xxx.xxx.174.103
Dobrý den, samec se sice klidně bude pářit s více samičkami,ale krmit mladé a samice v době snůšky, už asi stíhat nebude...Nehledě na to, že pokud máte víc samic než samců samice se perou a likvidují hnízda úspěšnějších sokyň. S tím , že těžko udržíte páry tak, jak jste si to naplánoval souhlasím. Myslím, že je lepší vypustit do voliery stejný počet samců a samic- nepříbuzných a nechat to na přírodě. Pokud vám jde o cílený odchov, pak jedině chovat odděleně po párech.Jinak k vašemu dotazu : samec u andulek do budky chodí, v době sezení samici krmí, později se podílí i na krmení mladých. Co se týče odchovu v člověkem obývané místnosti, záleží na páru, ale vyloučené to není.Nám takto loni andulky úspěšně odhnízdily v celkem frekventované kuchyni :-)))

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.