Aktuálně: 4 871 inzerátů174 804 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

Omlouvám se.

anonymní (neregistrovaný) 05.04.2009, 16:04:48 xxx.xxx.143.249
Dobrý den já vím já vím...
Uřž to tady bylo. taky jsemsi domů přivezla jednu samičku Křepelky. Zsjímlo bymkě kdy začně snášet vejce, a jak často.
Dále jsem si na burze koupila mladého sameččkaještě s prachovím peřím. je moc hezký stál mě jen pár korun. Doa jsem ho dala k samici křepelky. Ale on jen seděl a spal. Talk jsem ho dala do krabice a svítím na něj lampou. po pár minutách se probral a neustále vylézal a tak jsem ho přikřila. vodu tam má i strouhanku a tačal pištět. pořád pská a mě už bolí hlava. co s ním?
anonymní (neregistrovaný) 05.04.2009, 16:21:28 xxx.xxx.143.249
Co? Vím že dneska nejsem rvní dneska byla v Uherském Hradišti totiž burza a tohoto kohoutkaměly posledního a prodaly mi ho za pár korun že ho jinakvyhodí a to by byla škoda
anonymní (neregistrovaný) 05.04.2009, 16:55:59 xxx.xxx.59.32
no tak v UH nebyla burza ani náhodem!!!maximálně u koruny ale to není pro ptactvo!
anonymní (neregistrovaný) 05.04.2009, 17:46:42 xxx.xxx.151.22
je nesmysl kupovat kohoutka s prachovým peřím, proboha lidi proberte se, to je tak těžký si o tak běžném druhu něco přečíst než si to pořídím, pak by bylo jasné že křepelka s prachovým peřím se nekupuje, zvlášť ne začátečník... dospělý kohoutek stojí 40-50 tak že si myslím že to není ani tak velká investice, navíc každou burzu je všude kohoutků přebytek a je z čeho vybírat.. spíš je horší sehnat slepičku než kohoutka...
anonymní (neregistrovaný) 05.04.2009, 17:50:06 xxx.xxx.143.249
No. V uherském hradišti dneska burza byla. Já neříám že to byla burza s ptactvem ale tyhle kohoutky tam prodávaly i s křepelkama jinak měly těch kohoutků asi 50 a zbyl jim poslední. a kvůli pár korunám mi říkaly že nebudou ztrácet čas. jiank když mi nechete porait tam ahoj
anonymní (neregistrovaný) 05.04.2009, 18:36:00 xxx.xxx.143.249
Ježiši po zdravotní stránce je naprosto v pořádku můj přítel je veterinář.
Jediný problém je že není zcela opeřený a já si myslím že při dbrémstarání se z něho povede nádherný kohoutek.
anonymní (neregistrovaný) 05.04.2009, 18:39:43 xxx.xxx.151.22
vy si stěžujete na to že vás už bolí z křepelky hlava co sní, tady vám jen každý dobře a slušně radí že jste udělala chybu ho takhle neopeřeného koupit.. potom musíte počítat s různými nýsledky a to že vás bolí hlava za to to křepelčí miminko nemůže.. nezbylo tam z 50 jen tak pro nic za nic
papy
papy (447 příspěvků) 05.04.2009, 19:42:01 xxx.xxx.64.132
souhlasím se všemi,protože kupovat neopeřenou křepelku je fakt síla to se na mě nezlobte!a že vás z ní bolí hlava tak to jsme zase u toho že jste si nic o nich nepřečetla!pak by jste věděla že se někdy hlasitěji projevují!
anonymní (neregistrovaný) 05.04.2009, 20:33:37 xxx.xxx.35.177
Nejsem teda odbornice na takové ptáky, ale nemůže řvát třeba z hladu, to že má vodu a strouhanku mu možná nestačí, nezobou náhodou zrní? A je teda super jakými dotazy se to tu dnes hemží... Ev.
Tomáš (neregistrovaný) 05.04.2009, 21:42:24 xxx.xxx.190.65
A nezobou náhodou zrní? Pane bože ženská vy jste úplně na hlavu!!! Co by asi tak mohli jiného zobat? Prosím dejte si na www.ifauna.cz sekci exotické ptactvo-články a zadejte si tam křepelka čínská, budete se hodně divit, kolik Vám to najde informaci o jejcih chovu (to jste ale každopadně měla udělat dříve než jste si je pořídila). Uvařte natvrdo vajíčko a najemno ho nastrouhejte, to by žrát měl+ samozřejmě nějaké malé zrniny (proso,lesknice,niger,řepka). Jinak pokud tedy ještě není zcela opeřený tak ho nechte v teple, nejlépe pod lampičkou, venku je přes noc ještě zima. Třeba se chytne.
anonymní (neregistrovaný) 06.04.2009, 06:11:26 xxx.xxx.143.249
No velmi zajímavé. já jsem se dočetls že zobou vše co ostatní papouši nezkonzumují takže i strohanku. maličíky jí pořád zobe a přes noc se již uklidnil zatím na něj nadále svítím a přes nos se mi zdá že se mu tvoří letky...
anonymní (neregistrovaný) 06.04.2009, 11:38:31 xxx.xxx.35.177
To je logický že jí zobe, co má dělat aby nepošel, ale to nemá žádnou víživovou hodnotu, vy byste chtěla být živá na tvrdých rohlíkách místo na tom, co vám prospívá jako maso, mléč. výrobky atd? za chvíli byste byla hubená jak lunt a nemocná, to samé se stane vašemu ptákovi.
Hlavně že se ptáte jak často slepičky snáší, ale s takovou vám nebudou snášet nikdy, i ty blbé slepice na dvorku u každého baráku na vesnici nežerou jen zbytky, hází se jim zrní a kupují na přilepšenou granule aby měli pěkné vajíčka, se zbytků nikdo živý není, a jen na strouhance, to je vrchol !!
Marty (neregistrovaný) 06.04.2009, 14:41:43 xxx.xxx.249.60
Vy si myslíte, že papoušci žerou jen tvrdé rohlíky, že po nich zbyde strouhanaka? Já teda těm svým dávám směs zrnin, takže křepelky najdou od každého něco a když mám misku dole, tak si ještě samy nějaké to zrníčko vyzobnou. Když mám misky pro papoušky nahoře i tak dám křepelkám misku s drobnými semeny zvlášť, aby nebyly odkázány jen na papoušky, kteří jim tam něco upustí. A když mám třeba křepelky v jiné kleci, tak jim také ukraju kousek jablka, ony si ho pak vyzobou, že mnohdy nic nezůstane. Na strouhance je opravdu neuživíte. A ještě jsem zapoměl napsat, že rády zobou senegalské proso v klase anebo kousky zeleného krmení, nudle, vařenou rýži, mák aj. Při dobré vůli jsem jim i šel chytat cvrčky a jim podobné.
anonymní (neregistrovaný) 06.04.2009, 14:45:36 xxx.xxx.143.249
pro marty: ano moc děkuji segernalské proso jsemjiž koupila zonbe jako o život až vyroste skusím ho přestěhovat k andfulkám. díx za radu. dneska jedfnu mrkev lr moc ju nechutala zatím stále svíétím a vypadá to dobře
anonymní (neregistrovaný) 08.04.2009, 13:02:14 xxx.xxx.143.249
pro Oldřich šiška:
křepeláček se má výborně jí jak má a často mi uletuje. hodně pije.. je to sluníčkoa už mě umí poznat. jak přídu práce vždy si ho chytnu,vytáhnu a hrajeme si. okáždé potom zam,nou chodí. je to sliuníčko
Marty (neregistrovaný) 08.04.2009, 14:10:58 xxx.xxx.249.60
hlavně dejte pozor, ať ho někde nepřimáčknete nebo nezašlápnete. Jestli ho máte v nějaké krabici, tak bych mu tam dal ze zhora nějaké pletivo. Je to pro něj přece jen bezpečnější. Taky mu můžete na zpestření udělat vaječnou míchanici, recepty si tady musíte najít. Základ je vajíčko, mrkev a vaše oblíbená strouhanka.
anonymní (neregistrovaný) 08.04.2009, 19:08:51 xxx.xxx.143.249
míchasnice mu velice chtuná.
Mám ho v koši na prádlo kde mícám občas morčata např. kdyý jim čistím klec líbí se mu tAM. Zaděůaný je speciálním pletivemco mám na akvárium ke mám křečka. křeček mi nedávno umřeůl takže..

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.