Aktuálně: 4 870 inzerátů174 735 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

potvora andulka

lukynek (neregistrovaný) 06.04.2009, 20:46:09 xxx.xxx.93.251
normalne jsem se dnes nestacil divit, co se mi stalo. Me andulky uz maji mlade. Minuly tyden jsem prikoupil dve samice k samcum a vypustil do voliery k ostatnim. Vse probihalo v pohode az do dnes. Kdyz jsem sel dat krmeni, tak koukam, ze nova samice ma cely zobak od krve. Nejdriv jssem si myslel, ze se mezi sebou prali s jinou samici. Pak jsem ji ale videl, jak leze do cozi budky s mladyma. Po kontrole budky jsem zjistil, ze mi uklovala dve mladata ze 4 . Za celou dobu co chovam andulky se mi nic podobneho nestalo.
anonymní (neregistrovaný) 06.04.2009, 21:02:37 xxx.xxx.35.177
tak to buďte rád, že toho nestihla víc. samice která není spárovaná nebo je lichá, dokáže během hodiny zabít nebo zmrzačit mladé ve všech budkách. Jo je to sice potvora, ale tohle je vaše hrubá chyba, pokud chováte andulky několik let tak se divím že tohle nevíte. To jste ještě dopadl dobře.
anonymní (neregistrovaný) 06.04.2009, 21:21:05 xxx.xxx.79.204
Nikdy nedávám hnízdit andulky do kolonie, jednak z důvodu toho co se vám právě stalo a také proto, že jeden samec se dokáže pářit i se samicí z druhého hnízda, když ta jeho sedí na vejcích. Jak pak poznáte příbuznost jednotlivých mláďat. Pakliže pak dáte taková mláďta další rok do páru mohou u nich vznikat genetické vady. A těch je bohužel u andulek už příliš.
anonymní (neregistrovaný) 07.04.2009, 13:50:03 xxx.xxx.142.122
To já mám taky skupinový chov, taky se mi zpočátku párkrát při hnízdění škaredě servali samice,ale od společného chovu v hejnu mě to neodradilo, sestavené páry drží a nepřepárovávají se mi. Jen je potřeba ctít některé zásady a to třeba právě to, že pokud v hejně nějaká samice hnízdí, nelze do stejné voliery již přidat novou, ikdyby tam lichých samců bylo třeba pět, nová totiž pak většinou při vybírání budky zlikviduje cokoliv.Takže všechno nechat zahnízdit naráz, pozdější páry dát jinam. Hlavu vzhůru, stalo se, chybami se člověk učí :-)

anonymní (neregistrovaný) 08.04.2009, 19:17:54 xxx.xxx.231.137
mne sa podobna vec stala minuly rok. mal som 4 pary andulek kere bez problemov hniezdili az mi raz jedna samica vliezla do budky druhej samice a jednemu mladatku ukousla vrchnu cast zobacku a druhe totalne roztrhala, nastastie sa ostatnych mladat ani nedotkla. a to som vsetkych vtakov umiestnil do voliery naraz , bez ziadneho postupneho pridavania.
Iveta (neregistrovaný) 08.04.2009, 19:50:12 xxx.xxx.143.249
Andulky chovám nějakou tu chvíly. Původně jsem si koupila dva páry ale časem se ukázalo že je pouze jeden pár a dvě samičky.
Bvylo mi naprosto jasné že nezahnízdí protože se jsem nezporovala ani páření a žádná samičky k samci nepřilnula.
V březnu jsemse nestačila divit. Samička úplně celý den zůstávala v budce a po pár dnech měla první vajíčko.
Vědla jsem že andlky když hnízdí nesmí mít u sebe žádnou nezpárovanou samici a prot jsem i když jsem znala nebezpečí opuštění vejec samičky pochytalala.
nedovedete si předtsavit jaký jsem měla starch. Ale nevadí.Samičce to očividě nevadilo. Dokonce si zvykla i na každodenní kontroly budky. Je to moje holka.
A vy se netrapte.
Víte kolikrát vám ještě zahnízdí?
Pokud je o skutečně páreček takže budoui mít klidě i 5X do roka mladé ale prosím nenechávejte budku déle než po řtřetímhnízdění. jinak by vám samička mohla uhynout a jinou samici by vám již samec nemusel přijmout..

anonymní (neregistrovaný) 08.04.2009, 20:44:58 xxx.xxx.35.177
Tak samec novou andulku přijme doslova hned - kdybyste mu tu jeho odnesla z voliéry tak má do hodiny druhou ... Jinak i 3x hnízdění je až až, natožtak 5x :-(((
anonymní (neregistrovaný) 08.04.2009, 21:30:52 xxx.xxx.93.104
Tak samec tu druho hned přijmout nemusí. Měla jsem několik párů, kde po prohození samce nejevili noví partneři o sebe zájem až jsem je musela zpátky přepárovat. Takže ne vždy se musí zadařit.
anonymní (neregistrovaný) 08.04.2009, 21:34:38 xxx.xxx.231.137
haloo zadavatelka, ta andulka kera vam usmrtila ty mlade ako daleko maju budku od seba , niesu v tesnej blizkosti?
anonymní (neregistrovaný) 09.04.2009, 12:11:03 xxx.xxx.35.177
Problémy s přepárováním nejsou !!! jen musíte trochu myslet a ptáci na sebe nesmí vidět ani se slyšet. protože to pak nedělají nic jiného než posobě "touží" a hulákají ...
anonymní (neregistrovaný) 09.04.2009, 12:43:00 xxx.xxx.143.249
Já jsem měla taky hodně páru kde se přepárovaní nepovedlo takže není pravda že do pěti mint má jinou..
tomasek
tomasek (26 příspěvků) 09.04.2009, 14:43:06 xxx.xxx.128.78
a kdyz bych k samici ktera sedi na vejcich samce tak co by se stalo jeji partner uhynul a ted je tam sama tak jestli ksybych k ni dal samce noveho jestli by ji zacal krmit adt nebo co by to delalo ?
anonymní (neregistrovaný) 09.04.2009, 16:29:07 xxx.xxx.35.177
Tohle je nejlepší řešení. Normálně jí kupte novýho, mohl by ji pomáhat s krmením, samci se velice rychle zapojují.
ziki (neregistrovaný) 09.04.2009, 19:52:36 xxx.xxx.82.124
když butete mít zájem o samce andulky tak já Vám ho prodám klidně hned!!!PIŠTE NA M.ZIKMUNDA@SEZNAM.CZ a dohodnem se

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.