Aktuálně: 4 872 inzerátů174 777 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

Cesta autem

Eva Jedličková (neregistrovaný) 07.04.2009, 13:45:07 xxx.xxx.153.238
Dobrý den,
potřebovala bych poradit/pomoct. Mám 5-ti měsíční štěně thai ridgebacka a mám problém v autě. Jakmile vidí, že dávám věci do auta a otvírám mu dveře, aby si naskočil sám, tak má hned pěnu u huby a pak po cestě slintá, ale to jsou normálně provazy. Byla jsem s tímto problémem u veterináře, ale dala mi jen čípky, aby mu nebylo špatně, ale špatně mu není a čípky na to slintání nepomohli....Nevím proč se to děje, protože v autě se mu nikdy nic nestalo a ani jsem s ním nebourala...Prosím o radu....s manželem hodně cestujeme za sportem, takže je to problém...
Alena (neregistrovaný) 15.04.2009, 21:35:32 xxx.xxx.131.225
Dobrý den,
máme druhou fenu, první byla Německý ovčák, druhá je Hovawart. Obě měly podobný problém jako popisujete.
První fena neuvěřitelně slintala, provazy jak píšete. S ní jsme ale začali jezdit v pozdějším věku. Proto, když jsme pořídili nového mazlíčka, začali jsme od malička pravidelně cestovat a zvykat ji na auto. Někdy jsme se nauklízeli, ale postupně se to spravovalo a dnes....sama ráda skočí do auta a vydrží relativně dlouhé cesty bez výrazného slintání. Doporučuji Vám proto, začít velmi krátkými cestami a poté ji dopřát něco milého, co má ráda. Odměnit ji. Jo a taky stáhnout malinko zadní okénko. Proudění vzduchu pomůže také. Postupně prodlužujte vzdálenosti. Může to trvat i měsíce, ale vyplatí se ..... teda nám se to vyplatilo....tak snad i Vám. Můžete zkusit i nějaké doplňky stravy já nakupuji na www.4animals.cz Třeba něco pomůže. Alena
Eva (neregistrovaný) 26.04.2009, 22:22:20 xxx.xxx.187.58
Dobrý večer,
my s ním cestujeme od štěňátka a předtím nebyl žádný problém....pak z ničeho nic a ze dne na den začal slintat. Okénko bohužel také moc nepomáhá. Veterinářka mi řekla, že je to trvalý stav a že je to stav před zvracením, ale on slintá třeba i 3 hodiny a nezvrací. Kraší vzdálenosti jsme taky zkoušeli a pořád to stejné...Veterinářka mi napsala nějaká Homeopatika, tak to chceme zkusit....snad to pomůže. Moc Vám děkuji za odpověď a za radu. Kdyby Vás ještě něco napadlo, tak dejte vědět.
S pozdravem Eva
jesi (neregistrovaný) 28.04.2009, 15:52:21 xxx.xxx.1.56
Já měla boxera a pokud sme s ním jeli někam dál jak 15 minut, tak sme počítaly s tím, že je auto celé mokré, slintal, prskal, kýchal... nikdy ho to nepřešlo, ale jezdil rád, jemu to asi nevadilo, bohužel nám trochu ano :o)
mhinkova
mhinkova (1 příspěvků) 09.05.2009, 15:13:06 xxx.xxx.230.62
Ahoj lidi,
my měli stejný problém při cestě autem.Naše Tracy prvně slintala a pak se pěkně poblinkala.Ale vzhledem k tomu,že jsem si ji dovezla z útulku tak se ani nedivím.Původní majitelé ji do útulku v Polné u Jihlavy dovezli až z Kardašovi Řečice takže má silně spojeno vezli mě autem a prostě mě tam nechali.Takže než získala důvěru tak to u ní docela trvalo.Ale řešila jsem to tím,že když jsme někam jeli tak jsem třeba dvakrát zastavila a vyvenčila.A teď už to docela jde zvykla si a můžu s ní všude.Marcela
Magda (neregistrovaný) 16.07.2009, 18:40:20 xxx.xxx.215.79
Ahoj,
já jsem si před 3 týdny dovezla z Ústí nad Labem dobrmanku. Celou cestu byla úplně zlatá (bydlím ve zlínském kraji) a teď když s ní někam potřebuji zajet, tak neskutečně kňučí, snaží se skákat po autě atd. Nevíte čím by to mohlo být???

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.