Aktuálně: 4 928 inzerátů174 518 diskuzních příspěvků17 753 uživatelů

žako mluvení

janeba
janeba (6 příspěvků) 11.04.2009, 15:57:00 xxx.xxx.151.51
před týdnem jsme koupili 3 měsíce starého dokrmeného žaka.Je moc hodný,nechá se hladit na zádech,na hlavě a na krku a nechá se nosit na ruce.Jak je to s mluvením?Kdy asi tak začíná mluvit?Má cenu už teď mu opakovat nějaká slova?Asi už se o něco snaží ale vypadá to jako chrčení.Prosím podělte se se skušenostmi.
Dík Zdeněk
Martin (neregistrovaný) 11.04.2009, 16:13:48 xxx.xxx.59.35
ted bych začal hned! je mladý a tak tím líp! nějaké slova mu řeknete 2x a on je hned vysloví... samozdřejmně+ né jako vy ale bude se snažit.... je to nejlepší papoušek na mluvení! učte ho to co nejvíc ...
anonymní (neregistrovaný) 11.04.2009, 17:31:55 xxx.xxx.16.33
hele martine, a ty mas doma kolik zaku? ze mas ku vsetkemu co povedat, bohuzel jsou to obcas pekny ptakoviny

2 janeba: je to individualni, nekteri breptaji ve 4 mesicich, jini az v roce...
hodiny retoriky mu davat nemusis, normalne si s nim povidej, komentuj situace - napr. kdyz vejdes, pozdrav, kdyz mu neses krmeni, atd. atd.
jasne, ze 3 mesicni mimino je hodne a plysove, neboj, on z toho vyroste :-)
spis nez mluveni vychovavej - nastav pravidla a ty dusledne dodrzuj, ucte se jednoduche cviky a povely (na povel na ruku, zabalit do rucniku, nechat si prohlidnout nohu, kridlo... v podstate cokoli te napadne..) sladky miminkovsky tydny prejdou a tvrdohlavej, nevychovanej, dominantni a neovladatelnej ptak neni nic, o co bys stal
liaj
liaj (111 příspěvků) 14.04.2009, 09:29:51 xxx.xxx.88.218
můj žako začal mluvit asi v 7 měsících. a hodiny rétoriky mu dávám do dneška. je schopný se koncentrovat tak 5 minut. a když tedy vidím, že poslouchá, tak mu slova, která chci aby se naučil, opakuji tak 10x. něco zopakuje na druhý den, něco se učí déle. dneska už umí kolem 70ti slov a slovních spojení (jsou mu dva roky).

ale je to individuální. mám taky samici a ta tak učenlivá není. mám ji sice krátce, ale postrádám u ní zájem o učení se nových slov. je spíš pískavá...třeba se to změní a naučí se od samce.
Růžena (neregistrovaný) 06.05.2009, 12:33:55 xxx.xxx.19.28
Můj žakounek začal taky říkat první opravdu srozumitelná slova až po 7 měsíci.sice jen ahoj a Čaky,ale moc ho nechci zatěžovat.pomalu přidávám další slovíčka.Jelikož mám dost výrazný smích,už se směje jako já.Máme pesany tak,že štěká a tady jako kašle.Je na něm vidět,že by toho chtěl říct moc,ale ještě to tak nejde.Jinak je větší a větší mazlil.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.