Aktuálně: 5 593 inzerátů168 302 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

uhynulá korela.

kasssy (neregistrovaný) 13.04.2009, 10:04:09 xxx.xxx.52.72
během týdne jsem jsem přišel o dva samce korel. jeden uhynul úplně bez příznaků a druhého jsem našel dnes ráno. Asi před 4dny přestal zpívat,ale jen sípal. jako když člověk ochraptí. jinak se choval zdravě. lítal,žral,měl snahu se pářit,průjem neměl. Od soboty od večera dostávají antibiotika ve vodě,ale asi je to prd platný,nebo už mu nebylo pomoci.Zbyl mě pár korel,který se taky chová zdravě,tak jsem zvědav jak dlouho. už navštěvují budku,páří se několikrát za den.
Ivan Sekal (neregistrovaný) 22.09.2021, 14:40:51 xxx:xxx.40d9:84d0

Korela samička ochočená veselá kopa - zlobidlo. Počala dva dny nesnesitelně křičet , musel jsem j vzít do dlaní - vyžadavovala samečka. Po udělání byla evidentně šťastná . Dělala kotrmelce ,orla,lehala do dlaně , lezla pod stůl .... prostě byla volná s lece mohla kdykoliv.Večer šla někdy spát doprovolně , jindy klovala .Včera spala asi od 19,00 na koleně  a pak se dala přenést do klece.Ráno za tmy v 2,35 hod křik  byla na zemi venku s klece evidentně v posledním tažení , také v asi za 10 minut zhasla.Ráda se dívala na televizi,poslouchala radio,vařila s maželkou ,lítala vybírala zatáčky,koupala se, cvakala dráty,nitě od čajů , zkoumala mražák a lednici .Všiml jsem si častého kýchání  nebo číštění nosder. Drbat ji kolem uší se mohlo celé hodiny ,toho se nemohla nabažit ,dala se hladit ne však od žen.Prostě miláček. Dcera vyčetla že pro tyto exoty je smrtící teflon  ale  klidně Korelka jedla vajíčka na měko  i žloudek , polévky,měla ráda zrnka soli , zelené ,Africké proso, drobečky  .Cizopasníky ani průjem neměla , zvadlá taky nebyla , peří  husté , bez lupénky  - tak jak je to vlastně možné.Má cenu pokračovat nebo se nato vykašlat - takhle nám odečla andulka  dětí miláček.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.