Aktuálně: 4 729 inzerátů176 728 diskuzních příspěvků17 783 uživatelů

Andulky -vejce

anonymní (neregistrovaný) 13.04.2009, 14:20:06 xxx.xxx.143.249
Dobrý den. Mám andulky pár měsíců a nedávno mi začaly hnízdit.
Samička snesla 4 vejce.
Vím jistě že alespon jedno je olodněné. Dneska je to 19 náctý den. Samičkja POCTIVĚ sedí a ještě jsem ji neviděl vyletět z budky. dnes jsem šla zkontrolovat hnízdo. Samička staršně zhubla. Já dávám přednost tlustějším andulkám a hezkým kusům abykdyž s eněco stabe měly do zásoby ale zase ne aby byly moc tlusté. Tato andulky je rpoti samečkovy mravenec. Mám starch o samičku i veäjíčka. co dělat?
anonymní (neregistrovaný) 13.04.2009, 19:33:09 xxx.xxx.35.177
Popravdě moc nevím na co se ptáte. U samic je normální že vypadají trochu hubeně, možno i strhaně. to že dáváte přednost tlustým andulkám není moc dobře, tloušťka může dělat problémy, ptáci se nedožívají tolika let, samci jsou neplodní ... spíš dávejte přednost kusům robustním, osvaleným - ale to by mělo být normální, kdo dává přednost nějakým chcípáčkům že?
pokud myslíte že andulka je nemocná, tak těžko radit, na dálku to neumí nikdo, ani odborník.
anonymní (neregistrovaný) 13.04.2009, 20:32:48 xxx.xxx.68.206
Když se ptáte o velikonočním pondělíi jestli vám někdo pomůže, tak nesmíte čekat odpověď hned a zvláště, když je pěkné počasí , to nikdo nesedí u počítače že! Co se týká velikosti andulky, jak píšete že je jak mravenec, tak nesmíte nechat mravence hnízdit. Hnízdit mají samičky a samci v perfektní kondici. A jestli samička zhubla tak je otázka jestli je odčervená a není příčina v tom.
anonymní (neregistrovaný) 14.04.2009, 19:48:33 xxx.xxx.143.249
Já jsem snad jasně psala že moje abdulky hnízdí jen když nejseou moc pohublé a musí být zásobu tuku.
Nejsou tlustéí jen jsou v dobré kondici.
anonymní (neregistrovaný) 14.04.2009, 20:28:40 xxx.xxx.15.194
Ty vajíčka bych jí tam klidně ještě týden nechala,pokud je oplodněné jenom 1vejce,může to být třeba zrovna to poslední a na tom ještě 18 dnů nesedí.
anonymní (neregistrovaný) 14.04.2009, 21:29:07 xxx.xxx.35.177
Pokud vašim andulkám pomíáháte stravou k tukům, tak buďte ráda že vám hnízdí, tuk je něco jiného než osvalení :-))
anonymní (neregistrovaný) 15.04.2009, 07:06:07 xxx.xxx.143.249
Ale ne neni tlustá, to prostě není chcíplina a stakovýma odpovědmi mi dejte pokoj.
Mám papoušky hezkou řádku let, ale ne na hnízdí,hnízdily mi jen zebřičky.
Andulky mám poprvé zebřičky jsem měla 8 let.
B. (neregistrovaný) 23.04.2009, 15:28:13 xxx.xxx.117.83
Dobrý den, mám dvě andulky, ale v poslední době jsem si všiml, že jedna z nich je dost tlustá. Mám je přes dva roky, stravovací návyky neměním. Mají i dost zeleniny a ovoce (mrkev, jablko, bazalka, máta). Teď ta silná ani nelétá z bidélka na bidéko, jen šplhá. Mám pokojovou voliéru pro 4 andulky (chovám tedy jen tyto dvě), takže prostor mají.
děkuji
anonymní (neregistrovaný) 23.04.2009, 16:07:05 xxx.xxx.142.122
Ahoj, nesmíte se zlobit za rady, o které jste sama požádala. Samička při hnízdění samozřejmě hodně zhubne, to je přirozené, ona totiž jentak nesedí v boudě, ale zahřívá starostlivě své potomstvo, nemusíte mít o ní obavu. A chcíplina ani přetloustlá andulka většinou nezahnízdí ani kdyby se chovatel rozkrájel, přírodě neporučíš! Hodně štěstí a radosti v chovu Petra
anonymní (neregistrovaný) 23.04.2009, 16:12:51 xxx.xxx.116.99
Poruchy způsobené špatnou výživou:

Lipomy:Domácí andulky jsou náchylné na vznik malých tukových výrustků zvaných lipomy.Obvykle postihují spodní část těla pod hrudí,ale vyskytují se i jinde,třeba u řitního otvoru.Lipomy vznikají několik měsíců,měli byste proto vyhledat veterináře ihned jak je objeví,aby mohl být pták operován co nejdříve bez ohrožení zdraví.Po zákroku se snažrte ptáka přimět,aby se co nejvíce pohyboval-dejte ho třeba do větší klece kde bude muset létat.Vývoj lipomů snad souvisí sec špatnou činností štétné žlázy.Ačkoliv pták může nějakou dobu s lipomy žít,ovlivní zřejmě jeho schopnost létat a bude se muset uchýlit ke šplhání po svém obydlí
Klára (neregistrovaný) 01.12.2009, 20:42:49 xxx.xxx.33.7
Dobrý večer,včera ráno se vylíhla andulka.ale dnes ráno jsem zjistila že uhynula.Jak mám tomu předejít??
Děkuji Klára

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.