Aktuálně: 4 985 inzerátů174 044 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

KORELA - VÝMĚNA DRUHA

Petra P. (neregistrovaný) 14.04.2009, 15:34:14 xxx.xxx.12.33
Přeju hezký den,
koupila jsem si od chovatele dvě samičky korely. Mam je v jedne volierce jsou zvyklé že je pouštím po bytě a začli se venku pářit, takže jedna bude asi samec. Bohužel jsou to sourozenci, takže je budu muset dát od sebe. Chovám je v bytě, kdybych jim udělala každé zvlášt klec a pouštěla je každkou zvlášt budou pro sobě smutnit, protože jsou na sebe fixované a navíc jsou v pokoji puštěné celý den, do volierky chodi jen spat. Tak mi nezbyde nic jineho nez jednu dát pryč. Prosím poraďte mi jak snáší výměnu svého papouščího kamaráda. Nechala bych si asi jednu samotnou a v případě že by byla moc smutná bych jí pořídíla jinou korelku a tu druhou bych bohuzel musela dat někomu na chov.
Předem děkuji za názory a rady.
anonymní (neregistrovaný) 14.04.2009, 15:51:19 xxx.xxx.35.177
Pokud nelpíte na odchovu mláďat tak jednu pryč dávat přece nemusíte.
Říman
Říman (55 příspěvků) 14.04.2009, 15:53:10 xxx.xxx.165.10
Je otázkou , zda máte opravdu pár, či nikoli. Můžou se pářit i jedinci stejného pohlaví, samožřejmě se odchovu nedočkáte . Pokud nechcete odchovy a jsou na sebe zvyklé nechal bych je a pouze bych upravil jídelníček aby nešli do toku.
Petra P. (neregistrovaný) 14.04.2009, 16:34:27 xxx.xxx.12.33
Děkuji za odpověď, ráda bych si je nechala obě.
Jak mám upravit jídelníček aby nešli do toku? Méně pestré stravy?
A když nechci odchov, kdyby snesly vajíčko mám jim je vzít? Slyšela jsem, že samičce se musí nějaký čas nechat i neoplodněné aby se snášením dalších nevyčerpala.
Říman (neregistrovaný) 15.04.2009, 08:34:59 xxx.xxx.165.10
Ano méně pestré stravy - spíše jen suché zrniny , Samičku nechejte snášet a ona sama časem snůšku opustí , pak vejce vhodíte . Nedávejte budku .

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.