Aktuálně: 4 926 inzerátů174 514 diskuzních příspěvků17 753 uživatelů

křepelky

anonymní (neregistrovaný) 19.04.2009, 11:24:54 xxx.xxx.224.133
Mám křepelky čínské a snášejí mě vajíčka po volieře. Co mám udělat aby snášely na jedno místo a seděly na nich.
Marty
Marty (521 příspěvků) 19.04.2009, 13:43:50 xxx.xxx.249.60
Teď mi to také začala dělat jedna křepelka. Ikdyž jsem jí připravil hnízdečko, nesnáší tam vajíčka a ani na nich nesedí. Myslím si, že je ještě mladá a neví jak se má zachovat. Je to její první snůška. Možná je to i nevhodným hnízdem, třeba potřebuje víc klidu. Myslím, že z těchto vajíček už nic nebude. Zkusím pár vajíček podložit pod druhou křepelku, třeba ta se jich ujme. Ale nečekám, že je vysedí. Zatím je mám ještě ve sklepě, kde také nejsou zrovna optiámální podmínky. Co nevidět je budu stěhovat ven, třeba to pomůže.
anonymní (neregistrovaný) 19.04.2009, 19:16:31 xxx.xxx.224.133
Z čeho si to hnízdo udělala.
Říman (neregistrovaný) 20.04.2009, 07:45:14 xxx.xxx.165.10
Je to takový důlek v úkrytu , kdenení nějak rušena .
viktorF
viktorF (4 příspěvků) 21.04.2009, 16:58:25 xxx.xxx.5.88
Dobry den taky mam párek křepelek dovezených z holandska a zacala mi snásek vajicka po voliéře jedno snesla do dúlku který si sama vytvořila v seně dalsi snesla vedle tak jsem ji ho tam přidal pak snesla uplne jinde a ja ji ho taky přidal k ostatním vajíčkum dnes si udelala dalsí dúlek na proti tomu předchozímu se třemi vajíčky tak jsem ho nechal tam jenže je to zrovna u krmného otvoru a nebude tam mít asi kid a zatim na nich nesedí je to tak v pořádku zatím nemám s odchovem zádne zkušenosti. Viktor
Marty
Marty (521 příspěvků) 21.04.2009, 17:02:50 xxx.xxx.249.60
Takže moje křepelka už třetí den sedí a zahřívá vajíčka. Trochu jsem poupravil důlek, aby byl více schovaný a nešel zvvenku vidět. Možná, že to pomohlo, protože hned na to zasedla. Občas při krmení nebo větším vyrušení vyleze, ale za chvíli už je zase schovaná.
viktorF
viktorF (4 příspěvků) 21.04.2009, 18:31:13 xxx.xxx.5.88
na internetu jsem se docetl ze pan dal vejce do polistirenove krabičky na topení a vylíhly se mu tam kuřátka nejdo mi poradil at dám vajíčka pod lampičku a že se mi taky vylíhnou co je na tom pravda ma stím nekdo skušenost?
Marty (neregistrovaný) 24.04.2009, 15:23:22 xxx.xxx.249.60
Zajímavé hnízdečko, ale trochu se obávám, že až se vyklubou malé křepelky, rozlezou se po voliérce a spátky už se nedostanou. Ale možná to jen tak nedostupně vypadá. Každopádně by kuřátka neměla zůstat přes noc sama, jsou dost choulostivá.
Moje samička také pořád sedí. Pokud nebyly vajíčka zachlazeny před tím než zasedla, vypadá to, že je vysedí. Hnízdo v rohu voliérky má ze slámy a celé je to překryto odřezkem z kmene.
anonymní (neregistrovaný) 07.05.2009, 23:27:18 xxx.xxx.224.133
Mě křepelky seděly na 5 vajíčkách asi 4 dny a teď už nesedí ale snášejí tam další vajíčka mají tam už 7. Mám je tam nechat nebo odělat?
viktorF
viktorF (4 příspěvků) 08.05.2009, 14:23:45 xxx.xxx.5.88
Dobrý den tak má křepelka snesla asi 9 vajec vsude mozne po voliéře poslední snesené jsem vzal a dal pod andulky tak se uvidí co z toho bude ostatví vejce jsem vyhodiil. ted si dala mensi pauzu a uz zase zacala snáset a dokonce mě mile překvapila protoze zacala konecne snáset vajíčka k sobe na jedno místo už tam má 3 a vsechny u sebe tak mi udelala radost jen mi porád vrtá hlavou kdy na ne zasedne už jsem se tu jednou ptal kdy křepelka zasedá na vajíčka jestli po prvním nebo až po...... snad nekdo poradíte nebo se podelíte o poznatky s vašimi křepelkami dekuji Faltýnek Viktor

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.