Aktuálně: 4 978 inzerátů173 971 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

samice nemohla snést vejce

mimo
mimo (62 příspěvků) 22.04.2009, 16:52:54 xxx.xxx.11.133
Dobrý den.
Mám jeden pár neofém modrohlavých, které jsou ve venkovní voliéře. Když jsem kontroloval samici, tak měla v sobě až dvě vajce, které se dali nahmatat. Viděl jsem na ní, že ji to asi bolí a nemůže ho snést. Natřel jsem ji to i s olejem, ale nepomohlo, pořád to nemohla vytlačit. Pak jsem ji ho nejako skusil vytlačit a pochvíli se to povedlo. Nebyla v nějakém skvělém stavu, tak jsem ji na noc dal pod lampu, aby měla teplo.To druhé vejce které měla v sobě nemohla taky znést, tak jsem ji ho opět vytlačil, jenže tohle mi už v ní prasklo ale dostala ho ven. Teď jsem dal samce do vedlejší voliéry, aby se náhodou znovu nepářili a neměla opět tenhle problém.

Chci se vás zeptat, jestli je možné aby takováhle samice byla schopná sama znést vejce a mala mladé? je to loňská samice a teď se pokoušela hnízdit poprvé. a někdo mi říkal, že to může být kvůli tomu, že je v noci ještě zima, ale vždyť o moc teplej už předse nebude.
anonymní (neregistrovaný) 22.04.2009, 17:35:18 xxx.xxx.91.246
No já nevím v noci u nás byly +2° a v létě je +15° to asi rozdíl bude ne.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.