Aktuálně: 4 978 inzerátů173 961 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

andulka samice nekrmila mladé

anonymní (neregistrovaný) 22.04.2009, 17:03:58 xxx.xxx.11.133
ahoj, může se taková samice, která po vylíhnutí nekrmila 1. mládě pak jsem její vejce, které ji zůstali dal pod jinou samici, protože je měla studené, při dalším hnízdění změnit a krmit ty své mladé?
já bych ji nejraděj vyměnil za jinou, ale kdyby bylo tak lehké sehnat náhradu.
anonymní (neregistrovaný) 22.04.2009, 17:19:38 xxx.xxx.35.177
Řekla bych že jste se unáhlil, to že nekrmila 1. mládě ještě nic neznamená, neměl jste jí vajíčka brát a měl jste počkat co udělá po líhnutí dalších, pak až případně zasáhnout a podložit mládě k jiné samičce. Navíc třeba uhynulo z jiných příčin ... EV
anonymní (neregistrovaný) 22.04.2009, 17:32:32 xxx.xxx.91.246
To jako že byste šoupnul někomu tu co nekrmí mladé a vzal si jinou?
mimo (neregistrovaný) 22.04.2009, 17:35:40 xxx.xxx.11.133
ja neřikam, že by jsem ji šoupnul jinému, ale třeba do výkupu...
musel sem ty vejce dát pod jinou protože pod tou co nekrmila byli studený a takhle jsem aspoň 3 zachránil.
anonymní (neregistrovaný) 22.04.2009, 17:48:20 xxx.xxx.15.194
Jak tomu máme rozumět,že nekrmila mladé.To ho nekrmila vůbec až mládě uhynulo?Už samice měla mladé nebo jsou to její první,Po jaké době od vylíhnutí prvního mláděte jste jí vzal ty vejce?Až o tom budeme vědět něco víc,bude se nám lépe reagovat.
anonymní (neregistrovaný) 22.04.2009, 17:50:28 xxx.xxx.91.246
Ono se někdy stane, že samička nezačne krmit nebo krmí málo, tak se musí mrňata začít dokrmovat. Jestli chodíte do školy nebo do práce, tak je to problém. Jinak stačí dokrmovat 3 - 4 dny a samička začne krmit sama. Když dokrmujete, tak samičce pak mláďata vrátíte do hnízda. U andulek to jde bez problému.
mimo (neregistrovaný) 22.04.2009, 22:33:58 xxx.xxx.56.41
Té samičce se vylíhlo první mládě z 5 vajec. To jsem našel uhynulé a nenakrmené, tak jsem ho odstranil a nechal vejce pod ní. Na druhý den jsem její budku kontroloval a měla úplne studené vejce a vtedy jsem je dal pod druhou samici, už se z toho 2 mladé vylíhla.

To jestli jsou to její první mladé nevim, protože jsem ji koupil už i se samcem, ale u mně hnízdila poprvé. ale nezdá se mi že by byla nejaká příliš stará
Teď jak jsem jí vzal ty vejce, tak se už opět nanáši.
tohle je ona:
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 22.04.2009, 22:48:02 xxx.xxx.35.177
Zbytečně to komplikujete. to že vajíčka jsou studená neznamená že se na ně vykašlala - to ostatně dokazuje i to že po podložení k jinému páry se její mladé líhnou, takže vajíčka zachlazená nebyla. Neřešte to, nechte ji snášet, vysedět a vychovat její mladé.
anonymní (neregistrovaný) 23.04.2009, 05:57:11 xxx.xxx.65.56
Mně je jasné proč se takovýmhle lidem v životě nepodaří odchovat ptáky jako třeba amazoňany. Pořád lezou ptákům do boudy furt tam šťouraj něco kontrolujou a je to na dvě věci. Vždyť ty ptáci kvůli vašemu slídění v hnízdě nemají klid aby pořádně zahnízdily. Kdy se už ( (a to neplatí jenom pro vás) naučíte nechat hnízdící ptáky v klidu bez píchání do hnízda!!!!! Tak si na koukání pořiďte kameru, připojte jí na televizi a můžete koukat od rána do večera a hnízdo nechte napokoji.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.