Aktuálně: 4 977 inzerátů173 979 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

škube se mi kakariky

anonymní (neregistrovaný) 23.04.2009, 12:42:16 xxx.xxx.80.184
Dobrý den, mám asi ročního kakrikiho,samečka, pořizovaného minulý rok v září. Byl jediným zvířátkem které jsme si pořídili.Jenomže jsme si pořídili ještě psa a on na něj hrozně žárlí, zprvu byl tak naštvanej, že útočil při sebemenším přiblížení a nemluvil s námi, byl uraženej a moc nežral. Přiznám se že tak 14 dní jsem si papouška v důsledku pořízení psa moc nevšímala, ale když jsem si všimla vyškubaného místa na hrudníku snažím se to odčinit. Teď už s námi zase mluví, i jeho útočnost se zklidnila, ale myslím si, že se škubáním nepřestal. Navíc ještě přepeřuje takže je těžší určit odkud jsou peříčka rozesetá okolo. Chtěla bych mu pořídit kamaráda, ale ne samičku. Co jsem se tak poptávala tak jsou snášenlivý a neútočí na sebe pokud si sednou. Ale než to udělám chtěla bych vědět jestli je ještě něco co pro něj můžu udělat. Navíc nevím jak bych je měla seznámit. Dát mu cizího ptáka jen tak do klece to by se mu asi moc nelíbilo. Můžete mi někdo poradit jak to vyřešit??
Obrázek
Snakeeys
Snakeeys (38 příspěvků) 23.04.2009, 12:47:04 xxx.xxx.60.162
No občas ptáci něco takového dělají právě kvůli ztrátě pozornosti majitele. Pokud přepeřuje podávejte mu vitamíny pro podporu přepeření. A co se týká toho kamaráda tak pro začátek je dejte do dvou klecí a ty klece dejte vedle sebe tak aby na sebe papoušci viděli a tak za týden za dva je můžete skusit dát dohromady ale hlidejte je kakarici jsou sice snášenliví ale někteří samci dosti teritoriální. Hlavně pokud by měli moc malou klec.
blasinek
blasinek (7 příspěvků) 23.04.2009, 13:28:40 xxx.xxx.80.184
Když s ním je to těžké, naposledy jsem mu je stříhala před dvěma měsíci a 14 dní s náma nemluvil, navíc hned jak se mu naskytla příležitost tak nás pokloval. Já bych ale spíš potřebovala poradit co s tím škubáním
Orina
Orina (227 příspěvků) 23.04.2009, 13:55:21 xxx.xxx.94.115
Když tady je každá rada drahá. Lidi se ptají na záchranu papouška až když je skoro pozdě. Papoušek bohužel není pes, kočka nebo morče, aby ustál majitelovy nálady a čas, který mu chce věnovat. Spousta lidí si v nadšení koupí papouška, pak zjistí, že je to moc práce, času, starostí a hlavně velký úvazek. Ze začátku každý věnuje papouškovi spoustu času a chvil. Pak se chvíle strávené s papouškem začínají zkracovat, protože jsou na světě taky jiné věci pro které se chce žít. Jenže tohle papoušek nechápe. Chtěl by abyste s ním seděli na jedné větvi, zobali spolu a dávali hlavy do peří. Když ta láska, kterou si papoušek vysnil nepřichází, jen je jí najednou méně a méně, začíná papouškův konec, který demonstruje napřed škubáním se, pak kousáním do vás a nakonec se může žalem usoužit a pojít. Proto já každému kdo chce začít s papouškem doporučuji andulku. Jsou sice okoukané, má je už kde kdo, ale právě proto jsou tak odolné a dost vydrží. Chuděra vydrží i když jde z ruky do ruky a pokud jí dostane citlivý člověk tak se k němu zase přimkne s celou svojí malinkou dušičkou.
Co vám tedy poradit. Koupi dalšího papouška? Co když ten váš kamarád čeká zrovna na přátelství s vámi na které si zvykl?, a tím pádem bude vidět v novém příchozím další konkurenci. Možná že ne, ale to je všechno možná a když nového papouška nepřijme, tak budete mít samotáře dva.
Snad na základě mé úvahy ještě někdo zkušený přidá nějaký komentář. A snad se najdou i nadšenci,kteří by papouška chtěli a přečtou si tento příspěvek, kde musím na závěr každého nového nadšence upozornit. Rozmyslete si dobře jestli se papoušek hodí do vašeho života, je to u papoušků závazek na 10 i více let péče.
anonymní (neregistrovaný) 23.04.2009, 15:03:04 xxx.xxx.35.177
Orino, vidíte to moc černě. já se na to dívám tak, že majitelce na papouškovi záleží, proto hledá radu. Ti, kterým na papoušcích nezáleží a už je omrzeli, mají je hozené někde v kleci a už si jich ani nevšimou, tak nechodí sem na tyhle fora.
Majitelce radím si ho všímat co nejvíce, na psa by si měl časem bezproblémů zvyknout, stejně jako pes na něho. Čert ví co je přepeřování a co si škube sám.
Doporučuji AQUAKAR E - podporuje organismus při zátěži, pomáhá při stresu, podporuje imunitu. měl by se dát sehnat ve větších zverimexech nebo obchodech z krmivy.
Zkuste mu také vyrýt na zahradě drn, pomáhá to kakarikům při přeprchávání.
EV
anonymní (neregistrovaný) 23.04.2009, 15:04:42 xxx.xxx.35.177
Drápky nejsou nijak katastrofální, proto stříhání nechte až na tom bude lépe, ať ho zbytečně nestresujete. EV
anonymní (neregistrovaný) 23.04.2009, 16:18:43 xxx.xxx.94.115
Myslím to tak, že péče o papouška musí být stálá a standartní, aby papoušek necítil změnu nebo to, že už není on ten první jako býval. Pak je samozřejmě důležitá standartní péče o papouška a v tom se jednotlivé druhy liší, takže by měl odpovědět chovatel kakariků a ne chovatel andulek. Každý druh má něco svého vyjímečného co musí chovatel vycítit a jedině tak je papoušek spokojený. Já pokud prodávám papoušky tak ode mne dostane každý nový majitel publikaci o papouškovi od A až do Z, takže má každý návod jak na to. Bohužel nechovám kakariky, takže do toho nemohu chovatelům mluvit,proto píši jen obecně, co pasuje na všechny papoušky. Orina
anonymní (neregistrovaný) 23.04.2009, 16:19:47 xxx.xxx.116.99
mimochodem kakariky přepeřuje až 4 krát do roka ...měl by mít možnost se koupat ,vyrít drn jak se píše víše i s hlínou.
anonymní (neregistrovaný) 23.04.2009, 17:23:52 xxx.xxx.35.177
Svůj názor jsem už napsala, kakariky chovám, ale stejně si myslím že je veliký rozdíl voliérový pták versus domácí mazlík, protože povahu papouška vnímám jen ve skupině. Spíš by měli odpovídat majitelé pet mazlíků, a to mám zkušenosti pouze s korelou. EV
blasinek
blasinek (7 příspěvků) 24.04.2009, 07:01:37 xxx.xxx.80.184
Drn v kleci má, to bylo první co jsem mu dala když začala tráva trochu rust.Taky ho rozptyluju kytkama (pampelisky, sedmikrasky a jiné bylinky). Když nebyla přes zimu tráva dostával jíl.Vitamíny na porporu organismu a při přepeřování dostává do koupele taky.Koupe se každý den, jinak by to ani nebyl on. Co by mě ale spíš zajímalo jestli nového kamaráda pořizovat nebo s tím ještě počkat. Je vidět že na pesana si pomalu zvyká.Chodí ho okousávat, přistává na něm a pesan se moc nebrání.Ale je to jen pozvolné seznamování.Vím že tím pořízením si psa papoušek trpí, proto jsem si myslela, že by ho kamarád mohl zajímat.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.