Aktuálně: 4 978 inzerátů173 959 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

nechce zeleninu ani ovoce

Marcela (neregistrovaný) 23.04.2009, 20:40:42 xxx.xxx.46.143
Dobrý den. Prosím Vás poradí mi někdo co se děje? mám doma 3měsíčního žaka,celou dobu jedl zeleninu,ovoce i zrníčka. Teď ovoce a zeleninu nechce! Vyměňuji mu ji 3x denně protože oschne,měním mu odrůdy a nic a odmítá i to co měl rád.! Teď se může utlouct jen po zrní a sušeném ovoci. Poradíte mi jak ho primět k čerstvému ovoci a zelenině?Děkuji za rady.
Orina
Orina (227 příspěvků) 24.04.2009, 02:15:56 xxx.xxx.67.212
Záleží jestli ho máte na chov nebo jako domácího mazlíka. Pokud je to mazlík a chodí z klece, tak si před ním dávejte papouščí ovoce a zeleninu, nakrájené na kousky a hrajte divadlo jak je to dobré. On je žako takový podšívka a bude se divit co to jíte a bude chtít taky ochutnat. Časem zase začne ovoce a zeleninu jíst. Chce to ale spoustu času, práce, trpělivosti a přemlouvání, aby se dal přesvědčit. Oni mají žakové zvláštní povahu a tak každého nového nadšence pro žaka obdivuji. Pro mě je jednodušší povaha amazoňana, který jde do všeho jako generál a hlavně ho nepřekvapí nějakí změna, na kterou žakové reagují opatrně a nedůvěřivě. Co se týká ptáka do chovu, tam se to časem vyřeší, protože v páru jeden něco ochutná a bude třeba krmit toho druhého a ten začne jíst ovoce taky.
liaj
liaj (111 příspěvků) 24.04.2009, 07:41:21 xxx.xxx.88.218
a nedáváš třeba příliš mnoho zrnin. papoušek může být zasycený a proto nechce ovoce. já dávám jednu a půl polévkové lžíce zrnin na večer. přes den pouze ovoce, zelenina a granule. a jsou jako kobylky.
anonymní (neregistrovaný) 24.04.2009, 07:47:42 xxx.xxx.62.209
trimesicni zako je dost malinkej, ten se jeste sam do sytosti tezko nazere.

pres den mu davej smesku z ovoce, piskotu, granuli, suseneho ovoce, varenych lustenin atd (tedy mekke krmeni) zamichane v jedne misce (ono se to od ovoce namoci). 3x denne to vymenovat nemusis, tak rychle se to zas nekazi, zadna horka jeste nejsou.

samostatne misku se suchym krmenim, pripadne suchymi granulemi (abys to nemusela zbytecne vyhazovat, to se nekazi)

a vecer dofutrovat dokrmovaci kasi nebo kasi z rozdrcenych granuli. muzes i trosku rano, on ho prejde nejvetsi hlad a bude se zajimat o veci kolem a pujde se podivat i co to ma v misce a co zajimaveho se s tim da delat.
Marci
Marci (8 příspěvků) 25.04.2009, 23:23:00 xxx.xxx.46.143
Noc děkuji za rady. Bála jsem se jestli mu nic neni. Na divadíka před ním jsem zvyklá ,trávime spolu, sposty času a rád mě sleduje. Zkusila jsem i radu od p. neregistrovaného a rovněž ubrala zrní.ještě jednou moc,moc Vám děkuji jste hodní!!!!!!!!! Marci

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.