Aktuálně: 4 953 inzerátů174 088 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

chovatel na dokrmení

mafffia
mafffia (36 příspěvků) 24.04.2009, 11:00:52 xxx.xxx.155.47
Mám problém chceme si pořídit ručně dokrmenou aymaru. Chovatel ale nedokrmuje. Nevíte prosím někoho z Ústeckého kraje, kdo mi ji dokrmil? děkuji
anonymní (neregistrovaný) 24.04.2009, 12:18:24 xxx.xxx.35.177
Můj názor - dokrmovat aymary je naprosto zbytečné, zbytečně si za dokrmení připlatíte. Aymara má neuvěřitelně klidnou povahu, zvyká si rychle, je zvýdavá. pro příklad, mám nyní pár mladých už 14 dní z budky, jsou naprosto klidná, nechají se pohladit, vezmou si z ruky jabko.
Mám starý kus který kdykoli když měním napaječku tak čeká a lehce mě cumlá prst /líbí se mu že ho mám mokrý/, další starší aymara se nechá hladit po boku ... Dělají to aniž by je někdo učil, jsou prostě zvídavé.
Pro svou povahu jsou vhodnýmy kantidáty na domácí mazly, ale víte že mají jiný trus než většina ptáků? Mají ho řidký a opravdu neskutečně objemný. aby ste se ho pak nebáli pouštět po bytě, EV
Luboš Jedlinský (neregistrovaný) 24.04.2009, 13:11:38 xxx.xxx.151.22
rozhodně není zbytečné si pořídit ručně dokrmenou aumaru, jak říká kolega je to vítečný společník i nedokrmený, z krotne a ochočí se, ale ruční odchov vyplní různé mezery, ochočování je rychlejší snadnější a jistě účelnější když je odchovaný člověkem. dokrmený papoušek tohoto druhu nestojí tisíce, tak že investice za dokrmeného jedince je finančně přijatelná, při správném zacházení je to investice na spoustu let, která se vyplatí. pokud neznáte chovatele který je dokrmuje, je vhodné najít takového, který se věnuje ručnímu odchovu, malých druhů papoušků, pořídit si mládě z budky a nechat ho u něj dokrmit, já toto také sem tam praktikuju, když mě po domluvě lidé přinesou mládě papouška, které jinak nedokrmuju, a myslí že i takový chovatel se najde ve vašem kraji. Luboš Jedlinský
anonymní (neregistrovaný) 25.04.2009, 12:58:37 xxx.xxx.155.47
děkuji za odpovědi nakonec jsem našla chovatele u nás, který mi ji dokrmí. děkuji

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.