Aktuálně: 4 957 inzerátů174 129 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Andulčí manýry!!!

L.K. (neregistrovaný) 29.04.2009, 13:37:43 xxx.xxx.32.66
ahoj, nedavno jsem si dokoupila zbývajícího samečka andulky a dala jsem jim do voliéry budky. ze čtyř párů byl jenom jeden bezproblémový. čekala jsem že si všichni v pohodě obsadí budky jako loni, jenže se o jednu budku praly 2 samice. přitom loni žádné problémy nebyly. nakonec se teda nějak "dohodly", ale ta druhá tam pořád lezla a asi i vyhazovala vejce! nového samečka si přitom vůbec nevšímala. po pár dnech jsem našla vyházená vejce jiné samičky. v té době jsem pořád ještě doufala, že si lichá samice nového samce nevšímá, protože má asi trochu zmrzačenou nožku, ale pak jsem "ho" viděla pářit se rovnou se dvěma samci najednou!!! Přitom má ozobí namodralé a žádná extra mutace to není - obyčejná fialová!!! takže jsem ty dvě liché samice musela oddělit od ostatních, přičemž asi půl hodiny potom jedna z nich snesla vajíčko. čekám jestli snese další, které mělo být včera, ale zatím nic !!!
takže se ptám, jestli má někdo podobnou zkušenost a jestli je to normální. prosím poraďte
anonymní (neregistrovaný) 29.04.2009, 13:59:51 xxx.xxx.35.177
Andule sou tady na tohle potvory. Když máte nějakou dobu utvořenou skupinku ptáků, kterým dáváte každý rok stejné budky tak jde většinou všechno bezproblémů. Andulky si podvědomně vybírají budky které měli rok předtím, takže boje vznikají málokdy, problémy tedy nastanou když přidáte samici která si zrovna vybere budku některé jiné, nebo dáte budky fungl nové.
Vajíčka většinou vyhazuje lichá samice. Pravděpodobně ste udělala chybu vy tím, že ste dala budky příliš brzy. Měla ste počkat až se utvoří páry, sledovat je a pak až budky dát. Asi ste to uspěchala, máte samice které nejsou spárované, ty problémy budou dělat vždycky. Hlavně je nevracejte zpátky k ostatním nebo vám vyplení hnízda. Musí se nejdřív spárovat.
To že samec má dvě samice je taky naprosto normální.
anonymní (neregistrovaný) 29.04.2009, 14:01:40 xxx.xxx.35.177
V jak velké je máte voliéře?
anonymní (neregistrovaný) 29.04.2009, 19:24:23 xxx.xxx.32.66
voliera je 4m dlouha 1,2 m siroka 2 m vysoka

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.