Aktuálně: 4 985 inzerátů174 055 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Dokrmujeme papoušky

Orina (neregistrovaný) 30.04.2009, 06:10:21 xxx.xxx.71.187
Tak jsem si přečetla nemoderku na ifauně. Trochu mě zamrazilo, když si pomyslím jak si nějaký člověk jede pro ručně dokrmené mádě za balík peněz a ani neví co se s papouchem při dokrmování dělo. To, že lidi nedokrmují vlastní mláďata a z hrabivosti objíždějí republiku a dokrmují mláďata pro půl republiky, to už je normální. Problém je jak je svážejí. Zavázané do šátků, pod trikem v igelitových mísách a podobně.Nemohu pochopit proč si takový profesionál nepořídí pro papouška odchovnu. Nechci pak ani domyslet jak do papouška cpe takový profesionál krmení. Tak hurá pro dokrmeného papouška, to jsou ti nejlepší mazlíčci.A pak když doma třeba nechce přijímat potravu, tak už se alespoň nemusíte ptát proč. Teď už to víte.
marat
marat (282 příspěvků) 30.04.2009, 10:03:59 xxx.xxx.176.35
Boužel toto dokrmování papoušků se hodně rozjelo. Nevím proč odebírajií mladý rodičům, dokrmoval bych pouze tehdy kdyby se rodiče nestaraly.. Kdyby špatně krmily tak někdy třeba trochu dokrmit v hnízdě.. Každej si chce pořídit dokrmovanýho papouška, ale papoušci jsou i dobří mazličci odchovaný pod rodičim, ale je potřeba se papouškovi věnovat aby přilnul k člověkovi.
Luboš Jedlinský (neregistrovaný) 30.04.2009, 10:15:35 xxx.xxx.151.22
je to tak, převozová odchovna se dá postavit jednoduše doma z obarvené autožárovky a termostatu, je to lepší než je vozit v křabičce, proti dokrmování papoušků však nemám, nikdy neochočíte tak dobře ptáky odchovaného rodiči jako postivě dokrmeného jedince, ať se jedná o jakýkoli druh, dokrmený je mnohem lepší, kdo to mohl porovnat ve větším množství jedinců ví že to tak je, tak že když je možnost dokrmeného papouška tak určitě si pořídit jeho, to že chovatel jede pro ptáčata třeba 200km je jen jeho volba i já tak činím když nemám vlastí a to bohužel při tak velkém zájmu o ně se stává často, alespoň u mě. je však důležité ptáčata nakupovat od někoho ověřeného, který má dobrý chov bez nemocí a v čistotě. já si raději zajedu 90km pro pěkný zdravý ptáky než 20km pro levnější ale pofidérní ptáčata. a to samé by mělo platit i o tom kdo dokrmuje navštívit ho během dokrmování, podívat se na to, aby sem tam poslasl fotku, bohužel se rozmáhá že chovatelé odebírají mladé týden před vylítnutím , krmí je a tomu říkají dokrmená mláďata, je to nesmysl, ten pták je stále divoký, když to řekne na rovinu je alespoň upřímný ale většina z nich řekne že je dokrmený například od 10dne a prodává ho i za takovou cenu. ale jak jsem řekl poctivě dokrmený mazlíček strčí do kapsy sebelíp ochočeného papouška kterého odchovali rodiče
sunflowersman
sunflowersman (399 příspěvků) 01.05.2009, 00:46:37 xxx.xxx.175.196
Dobrý večer. Nyní jste odsoudili ruční dokrmování. Proč? Chápu, že tyto názory jsou výstřelky posledních let( ne dokrmování). Do této kategorie chcete uvést i chovatele, jež se pokoušeli ustálit druhy, keré nebyli častým chovancem v našich krajinách?Bez lidí, kteří se zasloužili a obětovali kus života za něco, jež nyní je opovrhováno? Myslím si, že samotné opovrhování umělým odchovem je opovrhování cílenou činností, která vedla k udržení druhů, které si nyní můžeme dokrmit a vyplývá z naprosté neorientovanosti v této problematice.Jako začínající chovatel jsem neměl možnost diskutovat na internetu, ale co se děje nyní, odsouzení, nenávist, posunutí podstaty člověka až někde na samotnou hranici druhů.Naivní myšlenka, že několik let zpátky bylo profesionální technické zázemí pro dokrmování. Nebylo nic. Člověk se pokoušel o vše možné, o vhodných zařízeních neměl páru. Tímto děkuji hrstce šílenců, kteří udělali tuto záslužnou činnost pro další generace.Proč napadat inteligentí lidi, kteří dokážou směrovat svůj koníček na místa, jež je mohou rozvinout. No dříve přijel chovale k chovateli a pokud mohl dokrmit dokrmil. No nějaké misky a šátky byli uplně ukradené.Klidmě odsuzujte, stačí když dokrmíte a začne stoupat Vaše zvědavost v tomto údělu. Po této zkušenosti si jistě pohovoříme jako chovatelé.
Orina (neregistrovaný) 01.05.2009, 00:56:49 xxx.xxx.69.155
Ruční dokrmování ano, ale ne pokusy jestli to dokrmím nebo ne. A když ne tak udělám s dalším papouškem zase pokus až se jednou trefím do černého. Vždyť takových dotazů na pokusy o dokrmování je spousta a přitom právě dnes stačí přečíst nějakou literaturu a zajet se podívat a vyzkoušet si dokrmování u nějakého chovatele. Vždyť rady a ukázky dokrmování jsou už i na výstavách. A včas se informovat o transportu mláďat v autě je také možné.
sunflowersman
sunflowersman (399 příspěvků) 01.05.2009, 09:25:13 xxx.xxx.175.196
Ono i sebelíp teoreticky vybavený člověk může velmi chybovat. Bohužel učený z nebe nespadl a člověk se to naučit musí. Člověk ovšem musí být zodpovědný, jelikož má na starosti živé tvory. Spíše by jsme měli být rádi, že nováčci v této problematice se ptají, horší by bylo, kdyby frajersky bez pomoci druhých hned dokrmovali. Tak to vidím já.
Orina (neregistrovaný) 01.05.2009, 11:04:33 xxx.xxx.75.111
Tak to je pravda. Někdo je v tomto odhledu svědomitý, jen mi někdy přijde líto, když se ve fiále člověk dozví, že tazatel vlastně ani o rady nestojí. Bohužel už to tady bylo.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.