Aktuálně: 4 920 inzerátů174 491 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Proč umírají na vápenku??!!!

anonymní (neregistrovaný) 30.04.2009, 11:30:08 xxx.xxx.12.42
Ahoj hodně mě trápí mé andulky pokaždé co se u nich objeví banální vapenka tak po týdení léčbě mazaní olejem uhynou proč se to děje !!!!Poraďte co dělám špatně uhynuli mi tak dva samci letos v zimě teď objevuji na andulce první známky vápenky ale tentokrát neodděluji od hejna jen odchytím namažu a pustím,myslím že je to tím že je oddělím od hejna a steskem umřou chovám je venku ve velkym množství pak je oddělím a dám je domu kde s nimi nikdo není jsou tam úplně sami teď zkouším tuto variantu,nechci další úmrtí!!!Maži štětičkou kolem zobáčku rostliným olejem a hned mením bydélka a dezinfikuji voliéru nic víc co nejrychleji ať má nejmenší stres moc děkuji za odpovědi a rady jsem zoufalá !!!!Mirka
anonymní (neregistrovaný) 30.04.2009, 11:35:35 xxx.xxx.12.42
Nestalo se mi to poprvé už loni a před lety prostě pokaždé co léčím vápenku tak pokaždé umřou nikdy nepřežili týden Mirka
anonymní (neregistrovaný) 30.04.2009, 11:45:13 xxx.xxx.35.177
Je asi na čase se zamyslet co děláte špatně, protože to že se vápenka stále opakuje není normální. Buď mažete krátkou dobu že vápenka prostě nevymizí, nebo neděláte dostatečnou desinfekci a vápenka vám stále přežívá ve dřevě. Po takových neuspěších bych spíš volila jinou cestu, ne oleje, ale od veterináře speciální mast.
Oddělujete andulky naprosto zbytečně od ostatních, způsobujete větší stres.
Tak mě napadá jestli u vás ení možné i napadení vápenkou z nových bidel které dáváte? Tím by se taky dalo vysvětlit proč se stále opakuje.
Vápenka se á ve dřevě zabít mám dojem už nějakýma 60-ti st. C jestli se nemýlím, tak zkuste spíš místo výměn bidel bidla spařit vařící vodou /nebo projet plamenometem/ - ideální aspoň obden. Kovové části voliéry nebo beton čistit nemusíte, drží se jen ve dřevě.
anonymní (neregistrovaný) 30.04.2009, 11:49:15 xxx.xxx.35.177
Úmrtí ze stresu možné je, ale na andulky mi to moc nesedí, kor takový počet ... asi bych hledala problém v něčem jiném.
EV
anonymní (neregistrovaný) 30.04.2009, 11:52:30 xxx.xxx.12.42
no krátkou dobu nemažu ani to nestihnu uhynou!bydla dávam přírodní ze stromů uříznu a dám dovnitř asi to možná bude tím zkusím to tedy spařit a uvidí se :-) moc vám děkuji a zkusím tedy i tu mast od veterináře snad ji seženu není tu moc odborníku se se věnují ptactvu Mirka
anonymní (neregistrovaný) 30.04.2009, 12:04:34 xxx.xxx.35.177
S tou mastí by vám měl poradit i veterinář který se na ptáky nespecializuje. Buhužel si nepamatuji její název.
Také je možné IVOMEC, ale budete mít možná problémy ho sehnat, není registrovaný na ptáky veterináři se moc netváří ...
Podle váhy papouška se odměří množství které kápnete pod křídlo nebo za hlavu a za týden až dva se to zopakuje, takže ptáka ušetříte stresu i každodenním chytáním. Můžete takto léčit preventivně všechny, je účinný i na vnitřní parazity. Samozřejmá je desinfekce. Nesmí se ale používat při snášce + odchovu mladých - od posledního kapnutí aspoň 14 dní odchranná lhůta do snášky - má to vliv na zárodky i vylíhlé mladé
IVAN (neregistrovaný) 30.04.2009, 19:06:07 xxx.xxx.99.1
prosimvas a jak vypada ta vapenka jak se pozna?dekuji
sunflowersman
sunflowersman (399 příspěvků) 30.04.2009, 19:16:55 xxx.xxx.175.196
Dobrý den. Pokud mohu poradit, tak bych zkusil poslat uhynulý kus na pitvu. Podle mě je ta Vápenka jen přidružený problém,který se vyskytuje na Vašich ptácích ,kteří jsou něčím oslabováni. Nikdy jsem moc nemíval v chovu andulek problémy s Vápenkou, ale co vím, tak kamarádům nehynuly kusy,ani při opětovných recidívách vápenky(chovali dost početné kolonie).
Adf (neregistrovaný) 09.05.2009, 17:24:19 xxx.xxx.74.240
Mirko, co to používáte za olej? Spíše bych si myslel, že andulky uhynou na otravu po aplikaci. Na vápenku by nikdy neuhynuly tak rychle. Pokud se vám roztoči vyskytují v chovu takto agresivně pak se jedná o silné zamoření. Musíte vše desinfikovat (klece a příslušenství např. Virkonem) a provést preventivní léčbu celého chovu. Já oleje nikdy nepoužívám. Pokud chcete používat něco na potírání pak použijte ředěný Ectodex. Ale lepší je užít Ivermectin nebo nejlépe Scatt, který byl vyvíjen speciálně pro ptactvo.
lukasdog
lukasdog (175 příspěvků) 09.05.2009, 18:34:05 xxx.xxx.159.45
používám obyčejný rostliný olej vše jsem vydezinfikovala a vše vyměnila andulka už vypadá mnohem lépe!!!!má pouze zbytečky vápenky...ty přípravky jako Scatt asi seženu jen u veterináře že?
Adf (neregistrovaný) 09.05.2009, 19:16:29 xxx.xxx.74.240
Mirčo, Ivermectin u veterináře. Scatt jsem si sehnal přes internet (tady není k sehnání). U Ivermectinu je třeba dávat pozor na předávkování.
anonymní (neregistrovaný) 09.05.2009, 19:18:12 xxx.xxx.35.177
radíte pouřívat tyto preparáty, ale zapomínáte na jednu podstatnou věc, v této době ptáci hnízdí a aplikace je nemožná, má vliv na zárodny ve vajíčkách a nesmí se podávat ani při krmení mladch, musí se dodržet ochranná lhůta cca 14 dní
lukasdog
lukasdog (175 příspěvků) 09.05.2009, 19:19:13 xxx.xxx.159.45
Ok a co myslíš že je lepší chci pro ně jen to nejlepší ale jsem se tu dočetla i to že se to nesmí podávat když mají mladé já mám budky už dané ale ještě do ní nechodí
anonymní (neregistrovaný) 09.05.2009, 19:28:20 xxx.xxx.35.177
tyhle přípravky teď nepodvejte, zkuste veterinu, tam by vám měli doporučit nějakou šetrnou mast

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.