Aktuálně: 4 945 inzerátů174 069 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Jak je to s Citestem ?

anonymní (neregistrovaný) 04.05.2009, 15:56:14 xxx.xxx.46.143
Dobrý den
Prosím Vás,chtěla jsem se zeptat. 22.3.2009 jsme si koupili od paní chovatelky z Ostravy žaka,když jsme si pro něj jeli ,řekla nám ,že má špatné zkušenosti s lidma ohledně nahlášení žaků na úřad.Že ona je vždy odhlásila a kupující ho už nenahlásí a pak měla problémy. Takže o odhlášení a nahlášení žaka, za nás na úřadě vyřidí paní chovatelka, ale že ji ještě neposlali citesty a výsledky na PBFD k těmto žakům(měla jich 7 kusů) a až budou,tak že to vše vyřídí a doporučeně mi tyto doklady+vyšetření na PBFD zašle na mou adresu. Žaka jsme si brali ve stáří 2měsícu a ručně dokrmovali. Teď ho máme necelé dva měsíce a doklady nikde. Když jí každý týden volám, odpoví mi,že ještě nepřišli. Rovněž se tak stalo i minulý týden. Tak bych se chtěla zeptat,zda je to možné a zda to opravdu může trvat i přes měsíc a půl!? A zda je možné, že žako ,který se udajně narodil 17.1.2009 nemá ještě vyřizený cites!?Začínám mít pochybnosti a přemýšlím nad tím zda jsme nenaletěli! Ale chtěla bych podotknout, že paní chovatelka byla velice příjemná a vstřícná k nám. Takže mě ani ve snu nenapadlo,že by mohlo něco být v nepořádku!! Ale jak říkám, začínám pochybovat a potřebovala bych vědět co dál. O žaka nechci v žádném případě přijít,je mazel a je členem v naší zvířecí rodině :-)Jo a ještě kroužek má. Moc děkuji za rady!!!!!!
Marci
Marci (8 příspěvků) 04.05.2009, 15:59:03 xxx.xxx.46.143
Jo a ještě, Byla jsem přihlášena a nějak jsem to psala dlouho tak se to asi auto.vyplo :::----)))))) Omlouvám se!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
anonymní (neregistrovaný) 04.05.2009, 16:01:18 xxx.xxx.175.250
Tak to jste pěkně naletěl a navíc porušil zákon.Vy totiž nesmíte toho papouška koupit bez CITESu.Mláďata přihlašuji ve věku asi 15 dní a do desti dnů mám cites doma.Výsledky testů na PBFD jsou doma taky do deseti dní.
Pokud máte žaka jen jako mazla a nebudete na něm chovat tak na Vás nikdo nepřijde a o žaka určitě nepřijdete.
anonymní (neregistrovaný) 04.05.2009, 16:02:08 xxx.xxx.175.250
Pardon,přehlédl jsem že jste žena.
anonymní (neregistrovaný) 04.05.2009, 16:08:59 xxx.xxx.62.209
uz to, ze nekdo proda tak maleho neodstaveneho zaka, je znamka neserioznosti :-(
Marci (neregistrovaný) 04.05.2009, 19:29:27 xxx.xxx.46.143
Tak to není pro mě noc dobrá zpráva :-((ale jste moc hodný,já jsem právě nikde v knížkách nenašla od kdy získavají papoušci cites. Můžu cites nějak dodatečně získat na úřadě nebo někde kde tento doklad vystavují??Ale asi další chyba byla ,že nemám kupní smlouvu ani doklad o zaplacení :-( pani působila velice věrohodně!:-( Mám Huga(žako) jako mazla, ale i tak mě mrzí ,že jsem naletěla!. Můžu proti tomu něco dělat? Ještě jednou děkuji za zprávu!!! Marci
psík111
psík111 (123 příspěvků) 04.05.2009, 19:53:19 xxx.xxx.93.81
Zkuste te milé paní říct že se pujdete informovat na uřady. Bohužel je to v dnešní době čím dál tím víc rozšířené bphužel podvodníků je tu dost. Ale jak psal kolega nahoře jestli s nim nebudete používat v chovu tak se nebojte. Ať Vám to dobře dopadne.
anonymní (neregistrovaný) 04.05.2009, 20:09:43 xxx.xxx.175.250
Pokud máte jen jednoho mazla a nebude rozšiřovat chov tak to neřešte.Já jsem to jednou řešil u amazoňanů a platil jsem nakonec pokutu já protože jsem je přebral bez registračního listu.
Orina
Orina (227 příspěvků) 04.05.2009, 20:52:31 xxx.xxx.94.224
Z toho plyne poučení, pro ty co ještě takového mazla nemají, aby se napřed informovali u více chovatelů a pak kupovali. Já osobně mám z CITESů takovou hrůzu, že raději chovám papouchy, kteří CITES nepotřebují. Holt jsem zbabělec!
anonymní (neregistrovaný) 04.05.2009, 20:58:16 xxx.xxx.16.33
hruzu mit netreba. proste papouska bez registracnich papiru nepreberu.
Marci
Marci (8 příspěvků) 04.05.2009, 21:07:51 xxx.xxx.46.143
po přečtení vaších příspěvků,jsem dneska zase volala chovatelce a ptal se ji jak to vypadá. Tak mi řekla ,že 27.4.posílala doporučeně cites na úřad a měl by do 14dnů dojít knám,že teď je velký prodej žaků a trvá to,tak jsem v očekávání. Moc mě to vzalo,protože jsem chtěla mít vše v pořádku,ale uvidím. Bohužel jsem od mala strašně důvěřivá a nejednou jsem se spálila a doplatila , ale neponaučila :-( :-( Jste úžasní a jsem ráda ,že je tohle forum! Moc,moc vám všem chci poděkovat, velice si vážím vaších odpovědí a rad!!!!!!!Ještě jednou moc děkuji! Určitě budu informovat ,jak jsem dopadla. S pozdravem Marci
Marci
Marci (8 příspěvků) 20.05.2009, 18:43:20 xxx.xxx.46.143
Tak konec obav :-):-):-):-) Dneska mi přišlel z krajského úřadu cites. Sice je tam uvedené jiné datum převzetí ,ale na tom mi tak nezáleží. Už jsem se tak nějak smířila s tim, že ho nebudu mít vůbe a že jsem zase naletěla :-(. A hurá je doma,sice po tak dlouhé době ,ale je. :-)
cajka
cajka (41 příspěvků) 23.05.2009, 13:44:40 xxx.xxx.99.1
tak to gratuluju taky sem slysela o takovem pripadu ale nedopadl tak jak vy ale hur,nema ho,,,,,budte rada ,muzu se zeptat co vas stal vas milacek?diky

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.