Aktuálně: 4 958 inzerátů174 200 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Čím krmit staré při mladých

anonymní (neregistrovaný) 06.05.2009, 09:01:28 xxx.xxx.156.142
Dobrý den. Poprvé mi hnízdí párek korel, mají 4 vajíčka. Chtěla bych se zeptat čím po vylíhnutí krmit staré, když krmí mladé? Musí být nějaká zvláštní strava nebo stačí normálně směs zrní a zelené? Děkuji. Nerada bych něco pokazila. Jana
Milfis
Milfis (519 příspěvků) 06.05.2009, 09:06:39 xxx.xxx.88.37
Přečtěte si knížky a najděte si články o hnízdění jakýhokoli papouška. Zrní a zelený jim stačit nebude a z toho zelenýho můžou mít mladý průjem a zemřít.. Potřebujou vaječnou míchanici, minimálně.. Je tady o tom spousta diskuzí, tak si něco najděte.. ;)
EV (neregistrovaný) 06.05.2009, 09:51:58 xxx.xxx.35.177
Po vylíhnutí mladých vaječnou míchanici
Zelené max. jednou do týdne, jak píše Marek - průjmy
Vy nekrmíte ovocem ani zeleninou?
Jestli ne tam to napravte a dávejte jí i mimo dobu hnízdění
Nejraději korely přijímají ani notoricky známá jabka nebo nastrouhanou mrkev /tu přimíchejte i do míchanice/
Taky nevím co to u Vás je normální zrní? Už jsem se totiž setkala s tím, že pro mnohé to znamená jen proso a slunečnice, takže jestli takhle chudě krmíte i vy, tak změňte i tohle.
Jestli vám sedí ještě na vejcích tek krmte jen suché a nějakým ovocem. Ať se daří


marat
marat (282 příspěvků) 06.05.2009, 12:12:13 xxx.xxx.176.35
Bylo by lepší si něco přečíst, studovat.. Jinak by mě zajímalo vaša směs zrní s čeho s skládá? Musím souhlasít s oba názory předemnou. at se daří
anonymní (neregistrovaný) 06.05.2009, 17:59:16 xxx.xxx.156.142
Děkuji za odpovědi. Směsí zrní myslím směs určenou pro korely, kterou kupuji v obchodě. Složení jsem nikdy nestudovala. Korely jsem na chov nechtěla, mysleli jsem, že máme 2 samečky. Máme lutino. Něco jsem si samozřejmě přečetla. Jinak ovoce ani zeleninu mi nežerou. Ještě tak trochu nastr. mrkve. Takže ještě jednou díky a radit někomu ať si to přečte někde jinde ..... no nevím. Když už se vám chce odepsat můžete odpovědět přímo.
anonymní (neregistrovaný) 06.05.2009, 20:13:18 xxx.xxx.72.252
Nejlepší je odchytit nějakého chovatele na mailu, myslím že všichni ochotně odepíší, pokud chovají druh na který se tážete. To co kdo chová je většinou napsáno u registrovaných chovatelů, takže pokud máte trochu času projeďte občas registrace.
anonymní (neregistrovaný) 06.05.2009, 20:30:40 xxx.xxx.35.177
Paní, nesmíte se divit, jsou to základní informace když plánuji chov. Sice píšete že jste původně chovat nechtěli, ale je jasné že jste se do chovu pustili, máte snad danou budku ne? Tak jste to asi naplánovali ... vždy je lepší si informace zjistit dopředu ať vím do čeho lezu, jestli na to mám vhodné podmínky atd. a pak se nějakému zádrhelu v chovu nedivím ...
LENKA (neregistrovaný) 15.05.2009, 15:23:35 xxx.xxx.99.1
omluva vsem ma 10ti leta neter si tu hrala,,,,,,,,uz se to nestane!!! posledni dva prispevky OMLOUVAM SE.
anonymní (neregistrovaný) 22.06.2009, 19:14:14 xxx.xxx.125.116
ach jo hrozim se kdy ctu tyto dotazy, prece neez si koupim papouska peclive si o nem prectu, abych mu mohl poskytnout vse pro jeho zdarny vyvoj a pritom na netu je teho majlant
Orina (neregistrovaný) 22.06.2009, 20:14:14 xxx.xxx.67.119
Je to fakt, papoušek je živý tvor. Ale na druhou stranu se paní nedivím. Člověk kolikrát do něčeho spadne ani neví jak. Já jsem se taky tuhle ptala na webu zahrada do jaké země mám přesadit oleandry. Protože na web chodí samí učení zahradníci asi se taky chytali za hlavu a mysleli si"koukej to naštudovat předem, než dáš něco do květináče" Takže se ani nedivím, že najednou někdo objeví diskusi a zeptá se, protože je to nejrychlejší.
kalusto (neregistrovaný) 23.06.2009, 14:51:03 xxx.xxx.168.130
Hezký den,
souhlasím s Orinou,prostě dotaz a odpověď.Buď odpovědět chci,nebo nechci.Vše v knížkách nenastuduji.Byla tady debata ohledně délky voliér s odvoláním na knihu p.Vašíčka.Já mám od p.Vašíčka dvě knihy,v jedné píše,že pro australi stačí 2 m a v druhé,že minimálné 2,5 m.A můj názor je ,že aspoń 3 m.
a co se týče těch rohlíků,pořád nevím kde to mám vyčíst.Kalusto
kalusto (neregistrovaný) 23.06.2009, 15:04:20 xxx.xxx.168.130
A ještě pro neregistrového,
jste si jistý,že ty "majlanty odpovědí" na netu jsou z praxe?já jsem vyrůstal a žiju na vesnici a mám pocit,že nékteré chovatelské knihy psali lidé,kteří neviděli živé morče.Kalusto
anonymní (neregistrovaný) 23.06.2009, 15:53:44 xxx.xxx.102.123
v dobe odchovu kŕmiť zmesou suchých zrnin, pritom by som pridával tú, ktorú berú najviac. vtáci si totiž môžu vybrať 1 alebo 2 zrniny,ktorými budú kŕmiť. ďalej podávať naklíčené zrniny, vaj. miešanicu buď kupovanú alebo domácu prípadne kombinovať, piškoty, senegálske proso v kláskoch a samozrejme ovocie, zeleninu (mrkvu,jablko,červenú repu,), zelené kŕmenie len občas mláďatá by mohli dostať hnačku a uhynúť na dehydratáciu.
Adf (neregistrovaný) 23.06.2009, 21:50:13 xxx.xxx.106.180
Já myslím, že je dobré, že se paní zeptá. Alespoň má o své svěřence zájem. A v knihách také není vše a navíc si zde může lecos ověřit a více názorů múže vyvrátit chybně zažité postupy. Tak paní neregistrovaná - ať se Vám odchov podaří :-)
anonymní (neregistrovaný) 24.06.2009, 15:31:07 xxx.xxx.156.142
Děkuji všem, kteří odpověděli k věci. Bohužel mláďata umřela hned po vylíhnutí. Jedno bylo mrtvé v napůl rozbité skořápce a druhé jsem viděla jak žere sameček. Další vejce byly prázdné. Jsem trochu zklamaná a nevím jestli to příště vyjde. Jinak mé korely jsou co se žrádla týká dost konzervativní. Jedí pouze směs zrní a zelené. Míchanici suchou jen když do ní poházím nějaké zrní.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.