Aktuálně: 4 955 inzerátů174 111 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Chůvičky

lukasdog
lukasdog (175 příspěvků) 09.05.2009, 18:39:38 xxx.xxx.159.45
Ahoj koupila jsem si dnes mé první zebřičky jen by mne zajímalo mám je ve voliéře s korelamy a andulkamy potřebují nějakou zvláštní a jinou péči než korely a andulky jako např.krmení,vitamíny,ovoce,traviny tad....mám namíchané krmivo pro kor.a and. nebude jim to vadit?Anemůžou něco co mohou kor.a and. a nebo na opak abych zase neublížila kor. a and. :-) moc děkuji za odpověďi a vaše postřehy a rady s těmito ptáčky Mirča
anonymní (neregistrovaný) 09.05.2009, 19:16:25 xxx.xxx.35.177
pokud vám v této sestavě budou hnízdit, tak bych byla dost opatrná, je potřeba zamezit přístup do hnízd zebřičkám ostatním ptákům, jinak to pozabíjí - hlavně andulky
musíte být trichu konkrétní, nevím co je to zrní pro andulky a korely, každý krmí jiným složením
pro zebřičky je potřeba menší zrní - základ proso a lesknice + nějakou řepku v malé míře /aspoň/, samotné proso nestačí, strava by byla dost chudá
lukasdog
lukasdog (175 příspěvků) 09.05.2009, 19:21:26 xxx.xxx.159.45
a když tam přidám tu řepku neublíží and.a kor.?????a s tím zabíjením to jako že by zebřičky pozabíjeli třeba v budkách malé korelky nebo naopak že by andulky pozabíjeli zebřičky miminka :-)
anonymní (neregistrovaný) 09.05.2009, 19:24:14 xxx.xxx.35.177
pokud jste plánpvala takový chov, tak jste si něco měla přečíst, takto vám zbydou jen oči pro pláč až se budete dívat na rozbité snůšky a mrtvé mladé zeber.
na jak velkém je máte prostoru že si troufáte na takový chov tří druhů ptáků pohromadě? A jak početná je skupinka?
anonymní (neregistrovaný) 09.05.2009, 19:26:50 xxx.xxx.35.177
Abych vám ještě odpověděla - zebřičky mají hnízda přístupná, to je něco pro andulky... Dejte spíš budky zebřičkám a před ně udělejte z pletiva zábranu - vystříhejte jen malé otvory do pletiva aby se j hnízdům dostali jen zebřičky, pak by mohlo být vše ok, teda za předpokladu že nemáte malou klec - voliéru
anonymní (neregistrovaný) 09.05.2009, 22:24:20 xxx.xxx.80.79
Nic ve zlém, ale žasnu jak to každý míchá ve voliérach jak v hrnci marmeládu. Zásadně dávám všechny ptáky hnízdit po párech a voliéra je jen na prolet bez budek. Krom toho mám jinou voliéru na prolet mladých co vyletějí z hnízda. Ještě se mi nestalo, že bych našla v hnízdě neoplozená vajíčka a nebo uhynulá mláďata. Myslím, že si na tento problém zadělává každý chovatel velkým počtem ptáků na jednom malém stanovišti.
anonymní (neregistrovaný) 09.05.2009, 22:46:09 xxx.xxx.35.177
nic ve zlém i vy, ale to že jste se nikdy nesetkala s neoplozeným vajíčkem je jen pohádka ... tohle je naprosto normílní jev který se semtam stane, a rozhodně za to nemůže nějaký společný chov, za to - logicky - může samec
jak dlouho prosím vás chováte ptáky ?
anonymní (neregistrovaný) 09.05.2009, 22:48:23 xxx.xxx.35.177
A jinka pro zadavatelku, téma máte založené na chůvičky a mluvíte o zebřičkách, tak co tedy máte ?
Jestli chůvičky tak ty se nedají chovat po více párech, vždy na jeden prostor jen jeden pár.
lukasdog
lukasdog (175 příspěvků) 10.05.2009, 12:36:06 xxx.xxx.12.42
Odpovídám vám všem:za prvé moje chyba mluví se o zebřičkách spletla jsem nadpis,za druhé,nikdo tu nemluvil o tom že chci chovat jen jsem se ptala ohledně krmení,za třetí ma voliéra je velika 4m široká 4 m dlouhá a 2 m vysoká,za čtvrté můj počet papoušků je v ní 4 korely,2 andulky a dve zebřičky toď vše.....nevím jak tu čtu umíte jen napadat to mě mrzí knihy jsem si přečetla ale přece jen vše v nich není proto jsem usoudila že mohu pochytit postřehy i tady a více zkušeností ale vy jste profíci tak pardon nebudete se zahazovat s idiotem co se má na to radši vybodnout tak pardon ptat se nebudu.Ale i tak děkuji za postřehy hezký den obrátím se jinam Mirča
anonymní (neregistrovaný) 10.05.2009, 13:10:33 xxx.xxx.35.177
Mirčo, vy se ale ptáte na to "kdo komu pozabíjí mladé ..." tak to zní jako že vás zajímají odchovy. U vás ptáci nehnízdí, vy je máte teda jen na okrasu? Jestli ano tak jste to měla uvést ne?
Nemyslím si že bysme na vás házeli špínu. A nato že jste se ptala na velmi zákl. věc a to krmení tak to snad i vypadá tak že jste si o nich nepřečetla, pořídila je a teď se pídíte po informacích ...
nemyslím si že by na vás někdo napadal, odpověď jste dostala, a slušnpou - konkrétně na žrádlo ode mne.
Žasnu co si lidi nevymyslí ...
EV
Luboš Jedlinský (neregistrovaný) 10.05.2009, 14:46:08 xxx.xxx.151.22
krmení pro andulky a korely je úplně jiné každé má své složení, nejlepší volbou je umístit několik krmítek, jedno pro zebřičky a druhé kde bude krmení pro vaše korely a andulky, pokud budete krmit jedním tak vždy jeden z druhů bude strádat zebřička nesežere slunečnici a korela by zase strádala kdyby měla pojídat drobné prosné semena a nic víc, ty dvě krmítka nejsou zas takový problém. krmení pro drobotinu jako jsou zebřičky je výborné třeba od firmy deli nature teď si přesně nepamatuju označení ale prodavač vám určitě poradí, i když se rozhodnete pro jinou značku tak jen nekupujte české krmiva, naše firmy je totiž neumějí namíchat. pokud by jste se usilovala o odchov tak není nejvhodnější řešení mít dvy párykorel a dva páry andulek, vždy buď jeden nebo tři nikdy né dva, co se týče korel nejvhodnější je pouze jeden pár, ale máte velkou voliéru a pokud je člěnitá ty tři by tam mohli být, korely vám mladé zebřičky nechají napokoji, ale andulky jsou zákeřné potvory a mohli by vám je z budek vytahat a zabít. jen mě zaráží že jste si koupila zrbřičky a moc jste si toho o nich nepřečetla protože krmivo to je ta nejzákladnější věc a o zebřičkách je toho všude napsané mraky, ale určitě víte že korely a andulky naší zimu přečkajíí a zebřičky potřebují teplo, přeji vám ať se vám daří a příště více čtěte než budete kupovat. Luboš Jedlinský
anonymní (neregistrovaný) 10.05.2009, 16:47:23 xxx.xxx.159.45
Luboši moc vám děkuji za vyčerpávající odpověď přečetla jsem si i o krmení jen nepíší zda třeba nevadí kor. a and.kdyby náhodou snědli zrní zebřičkám jinak základ vím ale přesvědčit jsem se hctěla ještě tu protože je tu mraky zkušených chovatelů a mají zkušenosti s tímhle a tímhle jako jste mi poradil vy že nemám kupovat české krmivo že to neumí míchat vidíte to jsem se nikde nedočetla :-) hned se podle toho zařídím ... moc vám děkuji za odpověď na mou otázku :-) hezký den Mirča
anonymní (neregistrovaný) 10.05.2009, 16:51:44 xxx.xxx.159.45
Paní EV:Jen jsem nevěděla že mohou andulky napadnout mladé proto mě to zajímalo jen se ptám ne že bych hned chovala a za vaši radu ohledně žrádla děkuji vím že jste mi odpověděla slušně nemyslím taky vás ale kdo se v tom má vyznat když se nikdo nepodepíše nevím pak kdo mi psal a kdo ne :-) .....Mirča
anonymní (neregistrovaný) 11.05.2009, 09:10:08 xxx.xxx.62.209
***jen by mne zajímalo mám je ve voliéře s korelamy a andulkamy potřebují nějakou zvláštní a jinou péči než korely a andulky***
jo, napriklad nesnesou mraz

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.