Aktuálně: 4 957 inzerátů174 116 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

DŮLEŽITÉ - Problémy s fórem

raven_kix
raven_kix (466 příspěvků) autor webu
13.05.2009, 21:51:21 xxx.xxx.111.1
Dobrý večer,

zdravím všechny uživatele tohoto fóra a vůbec všechny čtenáře těchto stránek. Nejprve bych se rád představil. Jsem jeden z autorů tohoto webu a toto fórum jsem naprogramoval. Vím, že nenabízí příliš mnoho funkcí, ale dá se říct, že na chovzvirat.com jsem se tvorbu webů teprve učil. Také vím, že nejen toto fórum, ale i celý web potřebuje řadu změn. Máme je v plánu a budou to změny opravdu radikální.

Během léta se dočkáte kompletní změny vzhledu, mnohem lepší funkčnosti a použitelnosti celých stránek a to nejdůležitější bude rozšíření jejich obsahu na mnohem více druhů zvířat než nabízí v současné době (papoušci, psi, teraristika...). To samozřejmě bude znamenat i vytvoření lepšího a propracovanějšího diskuzního fóra. Diskuze bude rozdělena do více úrovní. V sekci papoušci tak budou další podsekce jako například chovatelská zařízení, krmení, odchovy, ... (to jsem teď jen narychlo napsal, nejsem chovatel, takže to je možná špatně, finální stukturu rádi vytvoříme s vaší pomocí). Od toho si slibuji lepší přehlednost. Obrovskou pozornost věnuji také systému vyhledávání, který toto fórum téměř postrádá. To snad zlepší situaci s duplicitními tématy. Samozřejmostí také bude zamykání duplicitních témat a odkázání na již existující téma o dané problematice.

Povinné registraci bych se rád vyhnul. Osobně bych z ní měl radost, protože by nebyl problém nejen blokovat neposlušné uživatele, ale i generovat různé statistiky a zjišťovat nejaktivnější uživatele, atd. Z vlastních zkušeností ale můžu říct, že počet příspěvků by se snížil na polovinu. Registrace je sice hračka, ale pro někoho (kdoví proč) je to nepřekonatelný problém.

Abych svoje povídání zbytečně neprotahoval. Tento web máme v plánu opravdu zásadně změnit a vylepšit. Jediným problémem je teď čas. Učím se na státnice, které mám koncem května. Ať dopadnou jakkoliv, tak ihned po nic, se na nový ChovZvířat.com vrhnu. Ještě nevím jak, ale chtěl bych vás uživatele do jeho tvorby zapojit, protože ho nebu programovat pro sebe, ale především pro vás :).

Neměl jsem ale představu, co se na fóru děje. Až teď mě na to bratr upozornil. Chápu, že je ihned nutné provést nějaké opatření. Jako první věc zavedu zobrazení konce IP adresy za každým příspěvkem.

Pokud mátě najaký další návrh, jak situaci zlepšit (kromě povinné registrace), tak ho rád přivítám, případně zrealizuji.

Hezký večer,
Lubomír Pokorný
zbynek
zbynek (918 příspěvků) autor webu
13.05.2009, 21:58:26 xxx.xxx.111.1
Ano, a já si budu evidovat ip adresy, které se proviňují a budeme je dočasně nebo trvale blokovat. Myslím si, že je to ideální řešení, kdy člověk zůstane v anonymitě, nemusí se registrovat ale přesto budou mít všichni přehled o jeho chování a bude možné jej za něj trestat.

A u vymazaného příspěvku bude nyní nápis cenzurováno.
raven_kix
raven_kix (466 příspěvků) autor webu
13.05.2009, 22:07:45 xxx.xxx.111.1
Takže částečná IP adresa už se zobrazuje v pravém dolním rohu každého příspěvku. Snad to alespoň částečně zabrání vandalům na fóru skrávat se za anonymitou :).

A díky za podporu :). Snad dopadnou zkoušky dobře.
Roman (neregistrovaný) 13.05.2009, 22:51:42 xxx.xxx.15.194
Děkuju, přesně o tohle mi šlo :-) Cenzura bude podle starých pravidel ?
zbynek
zbynek (918 příspěvků) autor webu
13.05.2009, 23:18:03 xxx.xxx.111.1
Já nevím, které téma nebo příspěvek má kdo konkrétně na mysli, ale mazal jsem to vždycky já. Odtraňoval jsem témata, která nic neřešila nebo odpovědi typu: "jo" nebo "jj" atd. prostě příspěvky bez informační hodnoty, které určitě kvalitě fóra neprospějí. Dále sem samozřejmě mazal vulgární výrazy, pomlouvání a napadání, musel bych vidět konkrétní příspěvek, abych vám řekl, proč jsem jej vymazal. Nicméně i to teď bude po zobrazování ip adresy jednodušší, když si povedu seznam hříšníků.
mimo (neregistrovaný) 13.05.2009, 23:39:32 xxx.xxx.147.52
jenže někteří hříšnici mohou mít taky dynamickou ip...
raven_kix
raven_kix (466 příspěvků) autor webu
14.05.2009, 08:25:35 xxx.xxx.111.1
Dynamická adresa znamená, že uživatel má při každém připojení na internet jinou IP. Je pak těžké ho zablokovat. Myslím, že ale většina uživatelů bude mít pevnou IP adresu.
papy
papy (447 příspěvků) 14.05.2009, 08:37:13 xxx.xxx.142.51
Dobry den přeji hodne stesti ke zkouškám a děkuji za zveřejnění ip adresy rozhodně to snad bude lepší.jinak si rád na nový web počkám.chovu zdar
Orina
Orina (227 příspěvků) 14.05.2009, 09:55:55 xxx.xxx.88.206
Tak ta dynamická se týká právě mě. Jsem připojená přes satelit. Snad se mnou ale problémy nebudou, protože se alespoň podepíšu. I když se mi někdy stane, že se přihlásím, pak dělám něco jiného, vrátím se a zapomenu, že je přihlášení ztracené. Pak se z toho důvodu ani nepodepíšu, protože myslím, že tam přihlášení bude. Jinak k těm sprostým nadávkám, je fakt že bych nějakého experta a provokatéra taky nejraději klepla a nebo mu sprostě od plic vynadala. Jsme lidé. Ale protože to člověk normálně nedělá mezi lidma, tak se musí krotit i v počítači.
Jinak hodně štěstí při zkouškách!
raven_kix
raven_kix (466 příspěvků) autor webu
14.05.2009, 10:20:40 xxx.xxx.111.1
Díky za podporu ke zkouškám :). Co se týká přihlášení, tak je tuším nastaveno tak, že po zavření prohlížeče nebo po dvou hodinách nečinnosti dojde k odhlášení automaticky. Na nové verzi webu bude určitě možnost trvalého přihlášení.
mah
mah (188 příspěvků) 14.05.2009, 11:35:55 xxx.xxx.156.5
To trvalé přihlášení registrovaných by bylo super(ale zase aby to šlo se přihlásit pak i z jiných PC, když jsme třeba na dovolené,...), i to zobrazení IP je dobrý krok. Změna designu webu? Ta poslední byla obrovský skok kupředu, tak jsem zvědavý :-) A založit diskusi o návrzích na změny je taky fajn. Jednoznačně dáváte znát, že Vám nejsme fuk. Za to vše Vám patří DÍKY
raven_kix
raven_kix (466 příspěvků) autor webu
14.05.2009, 11:54:58 xxx.xxx.111.1
Rozhodně bych chtěl, aby byly všechny změny k lepšímu a né aby uživatele spíše odradily. Proto je raději nejdříve probereme přímo s Vámi :). Je mi jasné, že vše nedokážu vymyslet sám. Jak jsem psal výše, za každou radu budu rád :). Jakmile začnu s tvorbou nového webu, založím nějakou diskuzi a chtěl bych, aby to byl takový náš společný výtvor :).
Marty
Marty (521 příspěvků) 14.05.2009, 13:11:16 xxx.xxx.249.60
Za sebe můžu říct, že se mí stávající vzhled stránek líbí. Na tomto bych toho moc neměnil. Jinak funkčnost webu nevidím v jeho zastaralosti, ale v chovatelích samotných. Kdyby si každý přečetl pravidla tohoto fóra a pokoušel se je dodržovat, bylo by to vidět. Už jen, kdyby nějaký neznalý nováček použil funkci HLEDAT, pomohlo by to a nebyly by zde pořád se zbytečně opakující témata, na která už není chuť odpovídat. Marty
zbynek
zbynek (918 příspěvků) autor webu
14.05.2009, 16:58:14 xxx.xxx.111.1
Petře, vracet na fórum se dá jednoduše. Kliknutím v horním řádku, kde je toto:
Diskuzní fórum | Exotické ptactvo | DŮLEŽITÉ - Problémy s fórem

Kliknutím na Exotické ptactvo se přenesete přímo do fóra.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.