Aktuálně: 4 946 inzerátů174 060 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Oplodnění

Adf (neregistrovaný) 15.05.2009, 09:18:30 xxx.xxx.137.195
Dobrý den, již léta nemám jasno v problematice oplodnění u andulek. Rád bych si ujasnil zda se andulka musí úspěšně spářit před snůškou každého vajíčka aby toto bylo oplodněné nebo či je samička schopna spermie v sobě podržet po delší dobu, což by znamenalo, že například druhé či třetí vajíčko snesené v řadě by bylo také oplodněné, přestože k páření došlo pouze před snůškou prvního z nich. Informace, které jsem dostal jsou v tomto směru rozporuplné. Máte někdo podloženou informaci v této oblasti?
ev (neregistrovaný) 15.05.2009, 09:53:40 xxx.xxx.35.177
Samec je schopný na "jeden zátah" oplodnit až 4 vajíčka, samice je schopná si je uchovávat do zásoby až po dobu 8 dní.
Ale bude to individuální, protože třeba nedávno se mi stlo že snůška 5 ti vajíček - z nich oplozené jen 3., zbytek čistý.
Mě napadlo jestli spíš samice není schopná si nějak podvědomně uchovávat jen "dobrý materiál".
Snad odpoví ještě někdo ať jsme chytřejší ...
anonymní (neregistrovaný) 15.05.2009, 09:57:40 xxx.xxx.35.177
K té podložené informaci ... osobní zkušenost nemám, nikdy jsem před nebo během snůšky samce neoddělovala nebo neuhynul, ale známému uhynul samec mám dojem den před snáškou a samice snesla 3 oplozené vejce.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.