Aktuálně: 4 980 inzerátů174 033 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Zkušenosti s papoušky

Orina
Orina (227 příspěvků) 15.05.2009, 20:48:06 xxx.xxx.84.252
Začátečníci se často ptají na radu jak zacházet s papouškem, jakého papouška si pořídit a pod. Kdo určitý druh papouška chová, rád poradí. Někdy jsou ale rady protichůdné. A to proto, že každý chová papoušky v jiném prostředí, jinak mu vadí hlučnost papouška a samozřejmě každý má jinou časovou možnost se papouškovi věnovat. Např. ke mně když příjde návštěva tvrdí, že je to pralesní řev, zatím co já papoušky vůbec nevnímám a tvrdím, že nejsou slyšet. Takže v tomto ohledu je pro začátečníky asi nejsnažší dojet k chovateli a posoudit skutečnost se kterou se pak bude doma každý den potkávat. To co vidíte v knížce na obrázku určitě bude v životní velikosti působit jinak. Co je však důležité, je dobře posoudit zdravotní stav, abyste si domů přivezli zdravého papouška. A to se bohužel často pozná až když máte papouška doma.
kajik (neregistrovaný) 15.05.2009, 21:04:31 xxx.xxx.93.251
je to take tim, ze vasi papousci jsou na vas zvykli a nekrici. Kdyz prijde nekdo cizi, tak pak spusti.
ev (neregistrovaný) 15.05.2009, 23:50:33 xxx.xxx.35.177
Jo, to je určitě jeden z důvodů, u nás taky ptáci křičí trochu víc když přijde návštěva. Taky jsem se setkala s hláškama typu u vás to teda řve ... Orino, mi co ptáky chováme tak křik vnímáme trochu jinak než ti co jsou zvyklí na své zahradě na klid, max. na švitoření nějakého vrabce.
Orina (neregistrovaný) 15.05.2009, 23:56:45 xxx.xxx.84.252
Ono to je asi tím, že jsem ponejvíc jen se zvěří, takže jsem ráda, že tady alespoň někdo mele zobákem. Možná, že tu začnu časem štěbetat jako ptáci nebo štěkat jako psi.Co by za to možná jiní dali, když jim sousedi nadávají, že na zahradě řvou ptáci. Okolo mě široko daleko nikdo není, tak si ptáci můžou nahlas zakřičet.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.