Aktuálně: 4 946 inzerátů174 065 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Neoplodněná snůška-co dál?

kasssy (neregistrovaný) 18.05.2009, 20:21:24 xxx.xxx.52.72
Ahoj. 19.dubna jsem i korel našel první vajíčko. Po dalších asi 14dnech jich tam bylo 7. Pár se vzorně střídá v sezení,ale vypadá to,že vejce jsou čistá. Až na jedno. Pár dní ještě počkám,kdyby bylo náhodou to poslední snesené plné,než jim vajíčka odeberu. Otázka zní- co dál? Odebrat na nějakou (jakou) dobu i budku,nebo jim ji nechat a čekat na další snůšku? Oba jsou asi rok staří a je to jejich první hnízdění. Bylo je vidět pářit se docela často,ale v té době došlo k úhynu dvou dalších samců a veterinář mě dal jakási antibiotika. Mohou ty mít vliv na vývoj zárodku? U člověka vliv mají... jinak alespoň u andulek se zatím daří. Sice samička asi 3 vajíčka rozbila(vždy po podání vaječné míchanice)nicméně pak snesla 5vajíček a dnes se vyklubalo i to páté. přesně týden po prvním.
kajik (neregistrovaný) 18.05.2009, 21:18:36 xxx.xxx.93.251
ja bych jim tam budku nechal a pockal na novou snusku. Treba ta uz bude uspesna. Jinak k tem andulka. Ja podavam michanici, az kdyz se mlade vylihnou.
kasssy (neregistrovaný) 20.05.2009, 20:26:43 xxx.xxx.52.72
dnes jsem vajička odebral,všechny prosvítil a pak rozbil. Jedno bylo uvnitř krásně žluté,ale ostatní tak nějak šedívá. Ve dvou jsem našel asi 1cm velký zárodek. Přitom pár seděl vzorně. kde mohl být problém??Možná málo podestýlky? Měli to vyhrabaný až na prkno a vajíčka na velký ploše,tak možná zahřívali chvíli jedny,chvíli jiné,jinak nevím,co se stalo..
anonymní (neregistrovaný) 20.05.2009, 22:50:45 xxx.xxx.175.196
Dobrý den. Pokud jste opravdu dobře pozoroval a vajíčka byla šedivá, tak se stala nemilá záležitost a to úhyn zárodků ve vajíčku. Na pohled nažloutlé vejce jsou důkazem neoplozenosti. Krásně sněhobílá vejce po celou dobu inkubace jsou znakem dobrého vývoje zárodku ve vajíčku.úhyn embryí může způsobit mnoho faktorů, například nevhodná vlhkost(u korel méně pravděpobné), zachlazení, genetická neshoda, mnoho nemocí. Bohužel je jen na Vás, jak posoudíte úhyn dalších členů hejna.
kasssy (neregistrovaný) 21.05.2009, 20:20:49 xxx.xxx.52.72
Podestýlku jsem jim dal drobné štěpky. Mohou být? v době zahřívání vůbec nepršelo,ale samice se koupala a chodila do budky,tak si myslím,že tím tam vlhkost dodala. jinak jsem si říkal,že při další snůšce nějaká vejce odeberu a dám do líhně a vrátím jim je až před líhnutím,nebo v té době. Tím bych vlastně vyloučil špatné zahřívání a vidělo by se. je možné,že to byla nějaká infekce. Teď vypadají všichni ptáci zdravě. Pouze u andulek uhynulo jedno mládě,ale vylíhlo se týden po prvním,tak si myslím,že ho ostatní zalehly,nebo se nedostalo k potravě. uhynulo asi druhý den.
kasssy (neregistrovaný) 11.06.2009, 19:52:27 xxx.xxx.52.72
korely snesly další vajíčka a tak jsem dvě dal do líhně,jak jsem psal v posledním přízpěvku. Ony sedí na dalších 4. jedno v líhni bylo čisté a druhé se vyvíjí podle mého názoru dobře. Teď jde o to , kdy je vrátit pod ptáky,ať se vylíhne u nich. jestli tak dva dny pře líhnutím,nebo až se trošku naklube?? Co myslíte? Dokrmovat je nechci,na to si netroufám a potřebuji,a´t se zacvičí korely:-) Je to mladý pár..
kasssy (neregistrovaný) 11.06.2009, 20:01:51 xxx.xxx.52.72
A to se ještě musím přiznat k tomu,že v rámci rentability jsem do líhně lupnul 9 vajec slepičích:-)) Korelí vajíčka jsem dal malinko výš,ať mají dobrou teplotu,vlhkost je plus mínus stejná a teplota vlastně taky. Ona je ta líheń původně pro drůbež domácí výroby:-))

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.