Aktuálně: 4 956 inzerátů174 099 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

CITES

anonymní (neregistrovaný) 21.05.2009, 21:05:34 xxx.xxx.111.77
Ahoj, poradťe mi prosím kupuju papouška Aru a potřebuji se se ujistit abych něco neudělala špatně nebo neporušila něco. Podle toho co jsem se zde dočetla je nutné aby byl papoušek přihlášený na cites, měl kroužek a registraci. Po té co ho dostanu původní majitel musí přehlásit papouška na cites mě a já mu mam nechat vyměnit kroužek??Nejsem žádná chovatelka ptáčků a tohle dělám prvně prosím poraďtě jak mám nejlépe postupovat nerada bych něco vymňoukla :-) Děkuju Terka
anonymní (neregistrovaný) 21.05.2009, 21:13:39 xxx.xxx.16.33
papousek rodu ara podleha v cr povinne registraci. to znamena, ze je oznacen nezamenitelnym zpusobem - nesnimatelnym krouzkem nebo cipem a byl mu vystaven registracni list. uz ze slova nesnimatelny je jasne, ze krouzek se sundat neda (jinak by to znaceni tak nejak postradalo smysl, ze?)

pri koupi papouska dostanete od chovatele registracni list, se kterym se dostavite na prislusny urad (krajsky urad, magistra nebo spravu np / chko, zalezi dle mista vaseho trvaleho bydliste) a papouska preregistrujete na sebe jako noveho majitele

co mate na mysli pod pojmem "prihlaseny na cites" nevim
anonymní (neregistrovaný) 21.05.2009, 21:19:07 xxx.xxx.111.77
Děkuji za odpověď..myslela jsem že na cites je i zaznamenáno jméno majitele nebo není??
anonymní (neregistrovaný) 21.05.2009, 21:27:17 xxx.xxx.16.33
CITES je oficialne pouzivana zkratka pro umluvu o mezinarodnim obchodu s ohrozenymi druhy volne zijicich zivocichu a plane rostoucich rostlin - Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora

na mezinarodni umluvu se fakt nic nezaznamenava

vese jmeno a adresa se uvede na registracni list, jak bylo vyse uvedeno
anonymní (neregistrovaný) 21.05.2009, 21:39:33 xxx.xxx.111.77
Já jsem si myslela, že tam je registr těch zvířat a u nich jejich majitelé...přišlo mi to docela normální, že pokud se jedná o ohrožené druhy zvířat, že by mohly být někde zapsány
anonymní (neregistrovaný) 21.05.2009, 21:45:17 xxx.xxx.16.33
ano, jsou zapsany na urade, ktery je vedenim registrace poveren. tedy v cr na krajskem urade, magistrate hl. m. nebo sprave np/chko
anonymní (neregistrovaný) 21.05.2009, 22:07:51 xxx.xxx.111.77
Jo tááák takže takhle to je...tak v tom případě je už všechno jasné a já moc moc děkuju za radu a potřebné vysvětlivky :-)

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.