Aktuálně: 4 830 inzerátů175 406 diskuzních příspěvků17 762 uživatelů

Úspěch v ochočování alexandra

Aky (neregistrovaný) 10.07.2007, 19:19:53 xxx.xxx.30.36
Povedlo se mám alexandra malého,mám ho zakoupeného ze zveráku,,bylo mu pět měsíců,,na pamlsek se mi nic nedařilo,,nedokázala jsem ho přesvědčit,aby se mě nebál..Zjistila jsem,že ho lákají pastelky,tak jsem si jí dala do ust a on jí chtěl,,,tím se naučil klovat mě do rtů,,ochutnávat mě..Také už se pokouší říct své jméno,ale to mu zatím nejde zřetelně...Když jdu ke kleci,,tak už neutíká,,ruky se ještě bojí a myslím,že zjistil,že jsem hodná když na něj mluvím naslouchá a kroutí hlavou.Myslím,že je to na dobré cestě sice až po třech měsících,ale jde to..Moc děkuji za rady poslechla jsem vytrvala jsem a budu pokračovat,aby byl více důvěřivej...Moc děkuji Aky
Obrázek
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 11.07.2007, 06:09:28 xxx.xxx.183.35
Gratuluji. Je to velký úspěch a musím říci, že velkou roli sehrálo i to, že papoušek vycítil, že máš dobrý vztah k přírodě a ke zvířatům. Často tomu lidé nevěří, ale z vlastní zkušenosti mohu říci, že toto papoušci hodně vycítí. Je rozdíl, když ukazuji zájemcům papoušky a dám jim na ruku ochočenou samičku senegalce, ta hned ví koho kousnout a od koho uletět a taky pozná kdo se ji nebojí a tak trochu vycítí i to, že ten člověk má dobrý vztah ke zvířatům a nechá se od něj pohladit. Mohu říci ze statistik, že je to každý třetí člověk z deseti co mě navštíví a to je veliká škoda, že jich je opravdu málo. Kteří se opravdu nebojí kousance a tím dají papouškovi najevo, že i on se nemusí ničeho bát.
Aky (neregistrovaný) 11.07.2007, 18:59:00 xxx.xxx.30.36
Je to určitě tak,,jsem zvířecí máma se psem hovořím jako s člověkem to samé i na kocourky.Ještě mám hodně práce s Kubíčkem,ale už jsem dosáhla částečného uspěchu i na rameni krásně sedí.Mám radost..Jinak korelka mi zase snesla vajíčka,,tak jsem poslechla a nechala jsem jí je...Moc děkuji za rady ahojky :O)A
anonymní (neregistrovaný) 11.07.2007, 22:32:29 xxx.xxx.6.82
Ahojky, mám doma teprve 4 dny tříměsíčního alexandra malého, je úžasně plachý, a už mi 2x prokousl prst i přes rukavici, když jsem ho přendávala z voliérky do přenosné klece, ale i za těch pár dní se jeho chování zlepšuje........doufám, že si ještě nějaké takové hezké rady a tipy přečtu, dík Petra
Aky
Aky (12 příspěvků) 12.07.2007, 19:56:08 xxx.xxx.30.36
Ahoj Petro.Tak to samé jsem si myslela já,,nechci se tu nějak vměšovat do rady od Ondřeje .H ale poradí Ti zde si najdi a přečti vše kde uvidíš název alexandr to Ti pomůže,já jsem Ondřeje dotazama bombardovala,,poslechla jsem radu vytrvej přetrp to a máš doma mazánka..Nesmíš se ho bát to má Ondra pravdu on to pozná a bude Tě ovládat..Mě můj Kuba chtěl rafnout do nosu,,teda klovl,,ale já se nedala a i když na mě vrčel,jsem mu prostě dála pusu na zobáček,,tos měla vidět,,jak koukal a určitě si říkal,,,Tak já na ní vrčím a ona se nebojí,,no a už to nedělá.Párkrát tě klovne,,ale nedej znát bolest či strach...Určitš si tyto stránky pročti najdeš odpověd na Tvůj dotaz..Pa Aky
Aky
Aky (12 příspěvků) 04.08.2007, 13:19:59 xxx.xxx.30.36
Ahojky.Ondřeji,tak mám už vyhráno :o) Kuba alexandr.m.už se vůbec nebojí.už si bere jídlo i z ruky.Když vejdu do místnosti už stepouje na kraji klece a hlavou houpá nahoru a dolů.Když ho pustím,nedělá mu problém přiletět ke mě :o),jen mě zaráží,že pokaždé mě počůra a to miniutu před tím potřebu udělal.Už říká i krásně Ahoj Kubíčku,,což je uspěch po čtyřech měsících Můžu ho už začít učit další slova? Ještě se chci zeptat,jak často a jeké množství mám dávat minerální písek? Děkuji za odpověd.Aky
Tobias (neregistrovaný) 04.08.2007, 21:26:31 xxx.xxx.64.118
pochybuji to se pozní nejdříve až po třech letech.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.