Aktuálně: 4 960 inzerátů174 206 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Pletivo na malou voliéru

anonymní (neregistrovaný) 23.05.2009, 11:23:22 xxx.xxx.242.194
Právě mi uhynul pár andulek (11let) a jelikož chovám další andulky i v dalších voliérách, rozhodla jsem se pořídit si něco jiného, většího. Přemýšlela jsem o různých papoušcích, ale nevím, jestli např. korela, žako či alexandr m. nedokáže "rozkousat" moje nynější pletivo a uletět. Jak poznám, jak moc je pletivo odolné a jaký papoušek není schopen toto pletivo rozkousat?
Mockrát děkuji za odpověď
Martin (neregistrovaný) 23.05.2009, 11:59:14 xxx.xxx.59.35
1. podivejtze se jak je vaše pletivo silné (kolik má mm.)

2. papoušky vždy v páru. popř. nějaká drobotina v hejnu. já bych volil ale v páru.

3. podivejte se na tyto stránky a tady uvidíte druhy , jak potřebují silné pletivo.. a podle toho vybírejte.. at se daří
Martin (neregistrovaný) 23.05.2009, 11:59:47 xxx.xxx.59.35
jo a jak velká je vaše voliéra?
anonymní (neregistrovaný) 27.05.2009, 14:15:35 xxx.xxx.242.194
Voliéra má rozměry 2x1x2,5m (VxŠxD)...
Jen aby to nebylo špatně pochopeno, v této voliéře budu chovat jen pokud se rozhodnu pro střední papoušky, např. žaka bych si koupila pouze jednoho, ne na chov, ale jako kamaráda. Ale chci chovat pouze po jednom páru, jsem ráda, když mají papoušci nadstandard :)
A díky za tip ;)
anonymní (neregistrovaný) 27.05.2009, 14:29:20 xxx.xxx.62.209
***Jak poznám, jak moc je pletivo odolné a jaký papoušek není schopen toto pletivo rozkousat? ***

aspon velikost ok a hlavne tloustka dratu by napovedela. mame totiz akutni nedostatek kristalovych kouli.
ev (neregistrovaný) 27.05.2009, 14:39:15 xxx.xxx.35.177
Asi by bylo dobré sdělit víc, nedá se takto říct pro koho je voliéra vhodná, nevím jestli je venku - jestli má zálet, možnost vytápění ...
Použoté slovo nadstandart je trochu nadnesené, žádný prostor není tyk velký aby se dalo tohle slovo použít, ale ve vašem případě když vezmu v potaz jen ty rozměry tak prostor je velmi dobrý pro třeba korely, kk a jim podobné, pro alexe už je to jakési minimum. Alexům m. ale je nutné v zimě topit, žako taktéž, nehledě na to že chovat v tomhle jednoho jen na okrasu není dobré, dost by trpěl.
Zkuste voliéru lépe popsat, pak poradit půjde.
anonymní (neregistrovaný) 27.05.2009, 17:42:12 xxx.xxx.242.194
Já se neptám na konkrétní pletivo, tak nemohu napsat tloušťku atd. Můj dotaz zněl "Jak poznám, jak moc je pletivo odolné a jaký papoušek není schopen toto pletivo rozkousat?"
Takže sjem čekala odpověď např. typu pletivo tlusté tolik a tolik mm je vhodné pro...m ale ten a ten papoušek ho rozkouše...
Pokud bych si koupila žaka, rozhodně nebude jen na okrasu!! Zas takový začátečník nejsem, vím že potřebuje společnost atd! Takže by rozhodně netrpěl, kdybych neměla čas, tak si ho radši vůbec kupovat nebudu. A slovo "nadstandard" jsem použila z toho důvodu, že někteří by v takovéto voliéře chovali i více párů, samozřejmě není to jako v přírodě, bohužel :)
Šlo mi hlavně o to, kolik mm jaký papoušek překouše, zkusím se ještě podívat na stránky a snad něco najdu.
Děkuji všem za odpovědi :)
anonymní (neregistrovaný) 27.05.2009, 17:48:27 xxx.xxx.16.33
ty se neptas na konkretni pletivo? jak tedy mame porozumet vete:

***ale nevím, jestli např. korela, žako či alexandr m. nedokáže "rozkousat" moje nynější pletivo***
anonymní (neregistrovaný) 27.05.2009, 17:53:42 xxx.xxx.242.194
Tak, že mám klecí a "voliér" více a plánuji ještě něco postavit, tak potřebuji vědět, jak už jsem se ptala před chvílí "kolika mm pletivo jaký papoušek překouše".To je vše
anonymní (neregistrovaný) 27.05.2009, 18:38:55 xxx.xxx.16.33
nebyl by lepsi postup:
1/ rozhodnu se pro druh papouska,
2/ k nemu vyberu odpovidajici chovatelske zarizeni (velikost ubikace, vytapeni / nevytapeni, silu pletiva)?
Marty
Marty (521 příspěvků) 27.05.2009, 20:10:08 xxx.xxx.249.60
Nevím jestli budete spokojena, ale pro běžnou austrálii stačí oka 1,5*1,5 cm a síla drátu myslím 1,5mm. Pro větší papoušky třeba aratingy bych dal sílu drátu 2mm a pro větší bych přidával. Nejlepší by bylo, kdybyste napsala druh a k němu bychom přiřadili potřebnou sílu drátu.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.