Aktuálně: 4 932 inzerátů174 242 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Hlučný sameček rosely pestré

ivarsanyi
ivarsanyi (2 příspěvků) 23.05.2009, 12:35:29 xxx.xxx.10.230
Dobrý den,
už přes rok a něco chovám samečka rosely pestré. Začal jsem jako amatér... První chybu jsem udělal, když jsem jej předčasně pustil z klece, aby se mohl prolétnout... Časem se ale naučil zalétávat sám, akorát nemá moc rád ruce.... Po přestěhování je většinu času v kleci, ale denně je pouštěn z klece na prolétnout. Sám se vrátí. Jenže v poslední době začal být docela hlučný. Hlavně po ránu... vysoké tóny. V zimě tolik hlučný nebyl. Nevím, čím to může být, v kleci má vše potřebné - jídlo, pití, hračky... nevím, kde může být problém. Je to běžné nebo mu něco chybí? Můžete někdo poradit? Díky...
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 23.05.2009, 13:31:34 xxx.xxx.231.228
to je jednoduche, chyba mu samicka. teraz je obdobie toku u samcov a vola samicku, aj ket ziadnu nema
Martin (neregistrovaný) 23.05.2009, 17:49:13 xxx.xxx.59.35
jj.. pokud máte možnost , postavte mu v zahradě voliéru , a tam mu kupte samičku.. bude mu líp , když bude mít samičku.. do klece dejte ty hračky + nějaké ještě přikupte , aby se nenudili. tam kupte misky na vodu a žrádlo , a postavdte nebo kupte budku s dannými rozměry.. a uvidíte:) bude mu líp!!!:)
Luboš Jedlinský (neregistrovaný) 24.05.2009, 18:56:55 xxx.xxx.151.22
je to dospělý samec a chce se pářit, pokud mu dáte samičku bude to lepší ale i tak zticha nebude nikdy, je to papoušek a ty prostě zpívají..
ivarsanyi
ivarsanyi (2 příspěvků) 24.05.2009, 22:16:06 xxx.xxx.10.230
Jojo, já netvrdím, že by měl být potichu, ale občas j to trochu moc... :) Za jak dlouho přejde období tokání? Momentálně nehrozí, že bych pořizoval i samičku...
Martin (neregistrovaný) 27.05.2009, 14:40:49 xxx.xxx.59.35
proc mu ji nepořídíte? je to jenom trápení.. když nemáte samičku , tak jednoduše ho prodejte jen k samičce.. nechápu lidi , který si koupí papouška a nepořídí do páru... udělejte to rpo něho.. když ste si ho už pořídil , tak at se u vás má dobře!
Luboš Jedlinský (neregistrovaný) 27.05.2009, 16:09:58 xxx.xxx.151.22
není nic špatného si pořídit jen jednoho papouška pro okrasu a na mazlení, ele zrovna rozela se nehodí, ty by opravdu chtělo mít v páru a v alespoň dvoumetrové kleci, když už není možnost větší
marat
marat (282 příspěvků) 27.05.2009, 16:57:20 xxx.xxx.176.35
Tady je problém. Protože někteří lidi nevijou, že rosely nejsou vhodné jako domací mazlíčky, viz ten penant co se tady někomu škube taky jako mazel.... V prodejně jim řeknou, že se papoušek dá ochočit kdo ví co ještě naslibujou, ale opak je pravdou.. Pěkní volierový ptáci, boužel někteří lidi to těžko pochopí...

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.