Aktuálně: 4 960 inzerátů174 206 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

ZAKO ZA 10tisic?

lenka (neregistrovaný) 23.05.2009, 14:58:19 xxx.xxx.99.1
mam prosbu muzu koupit zaka 6mesicu odchovan rodici,jaka je sance na ochoceni,sli byste do toho,a jaka je ta cena?jo a ma neco s kridlem proto je levnejsi?
Luboš Jedlinský (neregistrovaný) 23.05.2009, 21:14:07 xxx.xxx.151.22
nešel bych do toho, když žaka na ochočení, tak pouze ručně dokrmeného, já si ho koupil také, ale kdybych se měl rozhodovat znova vezmu jiný druh, spíše menšího papouška
Orina
Orina (227 příspěvků) 23.05.2009, 21:22:50 xxx.xxx.90.91
Luboš má pravdu. Na takového žaka, jakého uvádíte v popisu, musíte mít povahu samaritána. Jednak má žako už hendikep, který se může zvětšit v době dospívání do škubání peří.O takového papouška se musíte starat doživotně, jinak mu způsobíte další trauma a možná i smrt. Přístup k takovému papouškovi chce trochu znalostí s oblasti psychologie s papoušky, pokud ho chcete jako domácího mazlíčka. Nesmíte začít experimentovat musíte 100% vědět co to obnáší.
liaj
liaj (111 příspěvků) 24.05.2009, 11:14:38 xxx.xxx.6.67
to, že má něco s křídlem by nevadilo. ale problém vidím v tom, že je odchovaný pod rodiči. pan Bartl uvádí i ve své knize, že žakové odchovaní pod rodiči,nejsou jako mazlíčci vhodní a budou trpět. hodí se spíš do chovu a potřebují partnera. než si pořídíte žaka, kupte si tu knihu od pana Bartla - http://www.epapousek.cz/scriptts/aktuality_plus_detail.php?IDA=15. žako je opravdu náročný na chov

orino, tvrzení, že má žako handicap pro škubání peří jsem opravdu ještě neslyšela. ani odborná veřejnost nezná na příčinu škubání peří jednoznačnou odpověď. ale vypadá to, že vy jste na to přišla...pokud vím, škubou se i jiné druhy papoušků.
Luboš Jedlinský (neregistrovaný) 24.05.2009, 17:51:01 xxx.xxx.151.22
sice budu teď hodně utlačovanej od ostatních chovatelů, ale proč ne za svůj názor se nestydím. jelikož každý chovatel co chová a odchovává žaky je vychvaloval nadevše, rozhodl jsem si jednoho pořídit a vážně byl to naprosto báječný mazlíček přesně tak jak bylo řečeno, jenže jak šel čas papoušek dospěl a stal se z něho nevyspytatelný papoušek, nechal se hladit a najednou jeho zobák z ničeho nic projel ke kosti. takovéto výpadky má od té doby do teď myslel jsem si že jsem prostělměl smůlu a vyjímečného papouška svou agresivitou, tak jsem se začal pídit, ale teď už né po chovatelých ale po těch co je mají jako domácí mazlíčky, většina z nich mě popsala chování jako u mého papouška i když ne všichni, bratránek si pořídil amazoňana a po určité době stejné chování jako u žaků, když se s tímhle zmíním před chovatelem, jsem lhář a vymýšlím si, pry to není možné, a když už to nějaký z nich připustí ten můj je vyjímka ale co potom ti ostatní co mě popsali totéž to jsou také vzácné vyjímky? předem říkám že o papouška je dobře postaráno, tak že to není nějaká újma.. tohle je můj názor
anonymní (neregistrovaný) 24.05.2009, 19:53:56 xxx.xxx.26.142
tady ho mate ještě o 1000kč levněji
http://zvirata.bazos.cz/inzerat/3569084/Zako-kongo.php
cajka
cajka (41 příspěvků) 24.05.2009, 21:03:11 xxx.xxx.99.1
opet diky za reakce a diky vsem!!!a pane Lubosi uz to chapu dnes sem mluvila s chovatelem a potvrdil co vy tu pisete takze nejste az takova vyjimak,,,a sel byste byt mnou do senegalce?dik
Orina (neregistrovaný) 24.05.2009, 21:48:19 xxx.xxx.79.171
Pro Lenku Královou. Já jsem škubání žaka psala v souvislosti s domácím mazlíčkem a konkrétmím případem. Jestliže je žako odchován rodiči a má se z něho stát domácí mazlíček, bude mu něco chybět, něco u něho bude v nepořádku, člověk mu pak jako kamarád stačit nebude a tehdy jestliže tohle všechno proběhne a žako se dobře neochočí začne se škubat právě kvůli své osobnosti.Kvůli tomu, že bude hledat protějšek v ptačí říši, který mít nebude.
Jinak to co psal Luboš je pravda, hodně majitelů žaků si stěžuje, že je v pozdějším věku, po dospívání, začal žako kousat.
Já žaky nechovám pro určité složitosti v chovu, stačila mi k tomu publikace profesorky ze Spojených států, Irene Pepperbergové, PhD. K jistým druhům, které jsou v mém chovu vždy dlouhodobě přistupuji po zvládnutí světové literatury a názorů špičkových zahraničních chovatelů. U senegalců to byla např R. Low
Luboš Jedlinský (neregistrovaný) 24.05.2009, 21:49:43 xxx.xxx.151.22
senegalec je v pohodě, je s ním sranda, mluvit se naučí, a různé zvuky taky, tak že určitě lepší jak žako, jen doporučuju
Orina (neregistrovaný) 24.05.2009, 21:59:48 xxx.xxx.79.171
Ještě doplněk. K chovu žaka nebo držení žaka nestačí jen vědět rozměr klece, budky a jakou přijímá potravu. Jestliže se má žako stát domácím mazlíčkem musí být pro chovatele jasná kognitivní a komunikační schopnost, srovnání s jinými papoušky a pak přistoupit k držení ptáka.Je to vše dost složité, aby se to dalo napsat zde na vebu. Já se kromě chovu papoušků zajímám o jejich psychiku, o jejich osobnost, o to jestli jsou někteří schopni a za jakou dobu porozumět chovateli. Proto mám ve svém chovu také senegalce z odchytu.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.